Neler Yeni

Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş

Erenkut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Kut
Merhabalar. Yanlış hatırlamıyorsam 5-6 yıldır TTENT kullanıyorum ve şu ana kadar 1-2 sorun yaşamışımdır. Hiç sıkıntım yok ancak gelen oynak faturalar beni huylandırdı. 2021 in sonu da gelen fatura 321tl, Hızı testinde 30-40 arasında değişim gösteriyor ve genelde fatura 180TL lerde geliyordu. Arayıp sormadım neden böyle diye çünkü gerçekten uğraşmak istemiyorum. Ve bir arkadaşımdan TürkNet'in iyi olduğunu duydum ve kullananların çoğu memnunmuş. Sitesinden tahmini hız testimi gerçekleştirdikten sonra 75mbps hız alacağımı ve aylık 99tl olduğu görünüyordu, tabi kuşkulanıyorum. Geçmem durumunda aldığım hızın altında almaktan korkuyorum veya internet geçiş süresinin çok uzun sürmesinden. Her ay sabit fatura verip alt yapımın bana verdiği interneti kullanmak istiyorum.

(Şu an da 2 fatura var onları kapatıp geçiş yapmayı düşünüyorum.)

İnternet abimin üzerine ve telefon hattını değiştirmişti uzun bir süre önce ve internet eski hatta duruyor hala. Bu durum geçiş sürecinde sorun oluşturur mu?
İnternetten bir şey satın almıyorum, indirdiğim oyunlar toplasan 100gb ama sorunun bu olduğunu düşünmüyorum.
Nasıl geçiş yapacağımı hallederim ama TürkNet i kullanan birileri varsa bana deneyimlerini söylerlerse sevinirim.

ÖZET
- TTNET den TürkNet e geçmek
- TürkNet Tahmini hız: 75mbps
- Şuan ki hızım: 30-40 Mbps
- fatura genelde 180TL, 2021 sonu gelen fatura 321TL

GEÇİŞ YAPMAK İSTEMEMİN NEDENİ
- Oynak fatura

Konumum
- İstanbul, Ümraniye, Çarşı

Hocam Fatura baya fazla ve kabarık Türknet'i kendim kullanmadim ama gerek bu forumda gerek diğer forumlarda Duyduğum gördüğüm kadarıyla Turknette Sadece ilk bağlattıklarında kısa süreli sıkıntı yasiyorlarmis.Ama çoğu kişi öneriyor Tavsiye ederim.Bende Taahhüt bitimini bekliyorum(TürkTelekom) Türknete Geçeceğim.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İnternet geçiş süresi benim için uzun sürmedi.
Ttnet kullanıyorum 89 tl 12/3 mbps alıyordum.
Türknete geçtim 1000/1000 100 tl ödüyorum.
Pazar akşamı aradım başvuru yaptım ve müsait olduğum bir güne bana randevu verildi(2 gün sonrası için verildi müsait olsaydım pazartesi sabah bağlayacaklardı)
Salı sabah bağlayıp gittiler. Bağlama ücreti vs. Talep edilmedi modem ücretsiz verildi.
4 ay oldu memnunum

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Ttnet kullanıyorum 89 TL 12/3 mbps alıyordum.
Türknete geçtim 1000/1000 100 TL ödüyorum.
Pazar akşamı aradım başvuru yaptım ve müsait olduğum bir güne bana randevu verildi(2 gün sonrası için verildi müsait olsaydım pazartesi sabah bağlayacaklardı)
Salı sabah bağlayıp gittiler. Bağlama ücreti vs. Talep edilmedi modem ücretsiz verildi.
4 ay oldu memnunum
GAYIŞ LİNEA SEVER

Hocam cayma bedelinizi öğrenin önce, cayma bedelini işin içine katmazsak taahhüt bittiğinde geçiş yapabilirsiniz direkt. Başvuru oluşturursunuz birkaç gün önceden. Faturanız yenilenmeden yani :D
Ben Telekom'dan SOL'e geçerken 3 gün kullanım yaptığım için 1 ay daha fatura ödeyecek duruma düştüm maalesef :/
Ki onu ödemesem de cayma bedeline eklerlerdi.

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
866
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
Merhabalar. Yanlış hatırlamıyorsam 5-6 yıldır TTENT kullanıyorum ve şu ana kadar 1-2 sorun yaşamışımdır. Hiç sıkıntım yok ancak gelen oynak faturalar beni huylandırdı. 2021 in sonu da gelen fatura 321tl, Hızı testinde 30-40 arasında değişim gösteriyor ve genelde fatura 180TL lerde geliyordu. Arayıp sormadım neden böyle diye çünkü gerçekten uğraşmak istemiyorum. Ve bir arkadaşımdan TürkNet'in iyi olduğunu duydum ve kullananların çoğu memnunmuş. Sitesinden tahmini hız testimi gerçekleştirdikten sonra 75mbps hız alacağımı ve aylık 99tl olduğu görünüyordu, tabi kuşkulanıyorum. Geçmem durumunda aldığım hızın altında almaktan korkuyorum veya internet geçiş süresinin çok uzun sürmesinden. Her ay sabit fatura verip alt yapımın bana verdiği interneti kullanmak istiyorum.

İnternet abimin üzerine ve telefon hattını değiştirmişti uzun bir süre önce ve internet eski hatta duruyor hala. Bu durum geçiş sürecinde sorun oluşturur mu?
İnternetten bir şey satın almıyorum, indirdiğim oyunlar toplasan 100gb ama sorunun bu olduğunu düşünmüyorum.
Nasıl geçiş yapacağımı hallederim ama TürkNet i kullanan birileri varsa bana deneyimlerini söylerlerse sevinirim.

ÖZET

- Oynak fatura

Konumum
incelememe bakabilirsin anlattım herseyi sorun varsa alabilirim

Erenkut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Kut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
incelememe bakabilirsin anlattım herseyi sorun varsa alabilirim
Yazım da da belirttiğim gibi, abimin telefon hattı değişti ve internet eski hatta kaldı. Geçiş sürecin de bu sorun çıkarır mı? 2 faturam var onları kapatıp direk başvuracağım. Eğer sorun olacağını düşünüyorsanız gidip güncel hatta geçirebiliriz fakat yeni hatta geçirme sürecinden sonra "Hat değişikliği yaptığınız için bilmem kaç gün ve ya ay internetler arası geçiş yapamazsınız" tarzında bir sorun ile karşılaşmak istemiyorum.

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,225
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Ttnet kullanıyorum 89 TL 12/3 mbps alıyordum.
Türknete geçtim 1000/1000 100 TL ödüyorum.
4 ay oldu memnunum
Hocam 1000/1000 de memnun etsin yani :D
Turknet adamdır ya 100 tl ye 1000 mbps ne demek
umarım Samsun a da gelir

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Hakan Keser
100TL'ye 1GBPS internet. Ufak tefek sorunlarına rağmen Turknet adamdır.

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,736
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Hocam 1000/1000 de memnun etsin yani :D
Turknet adamdır ya 100 TL ye 1000 mbps ne demek
umarım Samsun a da gelir
İnşallah gelir
80 veya 1000 mpbslere 100TL vermektense 1000mpbs lere 100TL vermek en iyisi olur

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

ÖZET

- Oynak fatura

Konumum
Hat değerlerin ne alemde?

Bir de taahhüt bitti mi ki Türknete geçiyorsun?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,325
Üyeler
157,059
Son üye
dmrblk01
Top Bottom