Neler Yeni

Yardım TURKCELL SUPERONLİNE KULLANANLAR BAKABİLİR Mİ ?

Ziona

80+ Silver
Arkadaşlar hayırlı akşamlar yaklaşık 1 saat önce türkcell satış ekipleri geldi . Mahallemize gelen fiber altyapıyı kullanmak isteyip istemediğimizi sordular. Daha önceden Turknet adsl kullanıyordum 12 mbps 1 upload 1000 dk ev telefonu verıyorlardı 102 TL karşılıgında. Türkcell ise 100mbps down 10 mbps up turkcell tv plus ve yanlıs anlamadıysam sınırsız ev telefonunu 169 TL'ye 24 ay tahattüt ve sabit fiyat ile verecek. Anlaşmayı imzaladım türkcell fiber nasıldir bilen varmı
Fiber altyapınız varsa turk.net Gigafiber'e geçseydiniz daha iyi olurdu :)

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Yaklaşık 2 ay önceye kadar Superonline ADSL kullanıcısıydım. Müşteri hizmetlerine çabuk ulaşılabiliyor, her firma gibi teknisyenler fazla işinin ehli değil. TT ekibini gönderir, TT ekibi ankastre kutusundan kapınıza kadar olan kablolamada arıza olduğunu söyler. Kısacası firma idare eder.
Turkcell Superonline Fiber altyapısının Telekom ile bir bağı yok.
Millenicom desteği varsa 105 TL karşılığında 100 mbps download 8 mbps upload veriyor.
Millenicom o hızı Telekom altyapısında veriyor. Ancak Millenicom yine benzer şekilde Superonline altyapısından da hizmet verebiliyor.
Orada da 100/10Mbps 110TL, taahhütsüz olsa gerek.
Bazen Whatsappta ve youtube takılma sorunları oluyor ve gerçekten sinir bozabilir.
O nedense sadece mobilde bende de oluyor. Bilgisayardaki kullanımda böyle bir sorun yaşamıyorum. Birkaç saniye sonra düzeliyor.
Steamden oyun indirirken bir anda 23mbps hıza kadar çıkıp bir süre sonra tekrar hız 12ye düşebiliyor.
O QoS ile alakalı olsa gerek.
Ping ortalaması 50 civarı oluyor. 30-40 olduğu zamanlarda oluyor.
Bu da yurt dışı ping değerleri için geçerli. TR içinde daha az alıyorsunuz.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin
Evet evet valorant bir ara denemek amacıyla oynamıştım ping değerlerim Türkiye sunucusunda ortalama 10du.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Ali Rıza Altun
Turkcell Superonline Fiber altyapısının Telekom ile bir bağı yok.

Millenicom o hızı Telekom altyapısında veriyor. Ancak Millenicom yine benzer şekilde Superonline altyapısından da hizmet verebiliyor.
Orada da 100/10Mbps 110TL, taahhütsüz olsa gerek.

O nedense sadece mobilde bende de oluyor. Bilgisayardaki kullanımda böyle bir sorun yaşamıyorum. Birkaç saniye sonra düzeliyor.

O QoS ile alakalı olsa gerek.

Hocam sizce millenicom mu yoksa turkcell mi eğer milleniyi seçersem kablolamayı kendilermi yapacak bina içinden suan binada fiber kutusu var ancak daha dairelere dagıtılmıs değil . Zamlanırsa fiyatı ne olur milleninin şuan çok kararsız kaldım ve sorun yaşatır mı acaba

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Hocam sizce millenicom mu yoksa turkcell mi eğer milleniyi seçersem kablolamayı kendilermi yapacak bina içinden suan binada fiber kutusu var ancak daha dairelere dagıtılmıs değil . Zamlanırsa fiyatı ne olur milleninin şuan çok kararsız kaldım ve sorun yaşatır mı acaba
Kurulum için ek ücret alabilirler.
Alınabilir.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
hocam sen hangisini kullanıyorsun acaba yada hangisini kullanırdın ikisi arasında
Superonline kullanıyorum.
Zaten SOL ile aynı fiyata veriyorlar.
Şu anda TV+ ile kullanıyorum, onun ücreti 40TL civarı onu çıkartırsak 110TL gibi bir ücret kalıyor tabi zamsız fiyat bu.

Milleni tercih ederdim taahhütsüz ise. Onun harici SOL.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Ali Rıza Altun
Superonline kullanıyorum.
Zaten SOL ile aynı fiyata veriyorlar.
Şu anda TV+ ile kullanıyorum, onun ücreti 40TL civarı onu çıkartırsak 110TL gibi bir ücret kalıyor tabi zamsız fiyat bu.

Milleni tercih ederdim taahhütsüz ise. Onun harici SOL.
hocam bu tv + da bagladılar bugun ama filmler siyah ekranda kalıyor çözüm nedir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,928
Üyeler
156,405
Son üye
Vexlau
Top Bottom