Neler Yeni

Rehber Turkcell Superonline PPPoE Şifresi Nasıl Öğrenilir?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Birçok Turkcell Superonline kullanıcısının mağdur olduğu bir durum var, TSOL (Turkcell Superonline) maalesef kullanıcılarıyla kullanıcı adı bilgisini paylaşırken şifre bilgisini paylaşmıyor.
Bu politikaları yüzünden çoğu kullanıcı Superonline'ın verdiği arayüzü kısıtlanmış, özellik bakımından iyi sayılmayacak Router veya Modem cihazlarını kullanmak zorunda kalıyor.

Hatta bahsettikleri politikaları yüzünden kullanıcı ne tracert testleri üzerindeki detaylı bilgiyi alabiliyor, ne başka modem veya router kullanmak istediğinde bağlantı için gerekli olan şifresini öğrenebiliyor. Çoğu bilgiden yoksun şekilde interneti kullanıyoruz vallahi :D

Gelelim şifrenizi nasıl öğrenebileceğiniz kısmına.

Bilgileri öğrenmeniz için gereken dosyaları konunun sonuna ekleyeceğim, baştan söyleyeyim yine de. VirtualBox ve "sandbox" adlı bir .ova file gerekiyor.

1- VirtualBox'ı kurduktan sonra İçeri Aktar seçeneğine tıklayıp
"sandbox.ova" dosyamızı seçiyoruz. Not: BIOS üzerinden sanallaştırma açık olması gerekiyor. Nasıl açabileceğinizi internetten bulabilirsiniz.
2- Makinemizin ayarlarından Ağ kısmına gelip kendi Ağ Adaptörümüzü seçiyoruz. Görsel
3- Superonline Router'ı kapatıyoruz. ONT cihazı açık kalabilir.
4- Normalde bilgisayarımıza bağlantıda kullandığımız Ethernet kablomuzu LAN portundan çıkartıp WAN portuna bağlıyoruz. (ONT ile Router arasında bağlantımızın yapıldığı kablonun yerine)
5- VirtualBox'a geri dönüp
"sandbox" isimli Makinemizin üstüne gelip Başlat tuşuna basıyoruz. Görsel
6- Superonline Router'ı (Modemi) çalıştırıp bir süre bekliyoruz.
7- Bir süre sonra ekranda bazı satırlar belirecek ve orada
"user= xxxxxxxx@fiber ve yanında password= xxxxxx" şeklinde kullanıcı adı şifre bilgimiz gözükecek.

Terminal ekranında Failed vb. yazabilir ancak umursamayın, şifre doğru.
Makinenin temel mantığı, Router'a modem gibi davranıp şifre soruyor ve şifreyi alıyor.

Eğer kurulumda bu bilgileri girmenize rağmen sorun yaşıyorsanız MAC kopyalama yapmanız gerekebilir.
Bunun için de Superonline'ın verdiği Router'ın MAC adresini yeni aldığımız cihazın kurulum ekranında girmek. Keenetic veya ASUS bir cihaz aldıysanız sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum.

Turkcell Superonline PPPoE Şifre Öğrenme Kiti: Windows için VirtualBox ve gerekli diğer dosyaları içeren drive klasörü.

Önemli Detaylar:
Eğer TV+ kullanıyorsanız Superonline cihazı olmadan kullanamazsınız. Kullanmanız için de bazı ek bilgiler gerekiyor ki bunu da Superonline sağlamıyor. Eğer Superonline harici bir cihazla TV+ çalıştırmayı başarabilirseniz helal olsun, buraya da nasıl yapıldığını yazın lütfen.

Teşekkürler.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,364
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Elinize sağlık hocam, kaçak internet kullanma rehberi ne zaman gelir? İyi forumlar

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,300
İsim
Semih Boran
Elinize sağlık. Router ve modem değiştirmek isteyen kullanıcılar için çok önemli bir rehber bu.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
19
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,644
İsim
Emre Zengin
Güzel rehber 15 tatilde denenebilir. Elinize sağlık.

Nowitzer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Fahrettin
wan portu yoksa ne yapacağız

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Nowitzer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Fahrettin
WAN portu vardır?
Yok abi WAN portu:

1650934549215.png

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Squex

80+ Silver
Birçok Turkcell Superonline kullanıcısının mağdur olduğu bir durum var, TSOL (Turkcell Superonline) maalesef kullanıcılarıyla kullanıcı adı bilgisini paylaşırken şifre bilgisini paylaşmıyor.
Bu politikaları yüzünden çoğu kullanıcı Superonline'ın verdiği arayüzü kısıtlanmış, özellik bakımından iyi sayılmayacak Router veya Modem cihazlarını kullanmak zorunda kalıyor.

Hatta bahsettikleri politikaları yüzünden kullanıcı ne tracert testleri üzerindeki detaylı bilgiyi alabiliyor, ne başka modem veya router kullanmak istediğinde bağlantı için gerekli olan şifresini öğrenebiliyor. Çoğu bilgiden yoksun şekilde interneti kullanıyoruz vallahi :D

Gelelim şifrenizi nasıl öğrenebileceğiniz kısmına.

Bilgileri öğrenmeniz için gereken dosyaları konunun sonuna ekleyeceğim, baştan söyleyeyim yine de. VirtualBox ve "sandbox" adlı bir .ova file gerekiyor.

1- VirtualBox'ı kurduktan sonra İçeri Aktar seçeneğine tıklayıp
"sandbox.ova" dosyamızı seçiyoruz. Not: BIOS üzerinden sanallaştırma açık olması gerekiyor. Nasıl açabileceğinizi internetten bulabilirsiniz.
2- Makinemizin ayarlarından Ağ kısmına gelip kendi Ağ Adaptörümüzü seçiyoruz. Görsel
3- Superonline Router'ı kapatıyoruz. ONT cihazı açık kalabilir.
4- Normalde bilgisayarımıza bağlantıda kullandığımız Ethernet kablomuzu LAN portundan çıkartıp WAN portuna bağlıyoruz. (ONT ile Router arasında bağlantımızın yapıldığı kablonun yerine)
5- VirtualBox'a geri dönüp
"sandbox" isimli Makinemizin üstüne gelip Başlat tuşuna basıyoruz. Görsel
6- Superonline Router'ı (Modemi) çalıştırıp bir süre bekliyoruz.
7- Bir süre sonra ekranda bazı satırlar belirecek ve orada
"user= xxxxxxxx@fiber ve yanında password= xxxxxx" şeklinde kullanıcı adı şifre bilgimiz gözükecek.

Terminal ekranında Failed vb. yazabilir ancak umursamayın, şifre doğru.
Makinenin temel mantığı, Router'a modem gibi davranıp şifre soruyor ve şifreyi alıyor.

Eğer kurulumda bu bilgileri girmenize rağmen sorun yaşıyorsanız MAC kopyalama yapmanız gerekebilir.
Bunun için de Superonline'ın verdiği Router'ın MAC adresini yeni aldığımız cihazın kurulum ekranında girmek. Keenetic veya ASUS bir cihaz aldıysanız sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum.

Turkcell Superonline PPPoE Şifre Öğrenme Kiti: Windows için VirtualBox ve gerekli diğer dosyaları içeren drive klasörü.

Önemli Detaylar:
Eğer TV+ kullanıyorsanız Superonline cihazı olmadan kullanamazsınız. Kullanmanız için de bazı ek bilgiler gerekiyor ki bunu da Superonline sağlamıyor. Eğer Superonline harici bir cihazla TV+ çalıştırmayı başarabilirseniz helal olsun, buraya da nasıl yapıldığını yazın lütfen.

Teşekkürler.
bu taktik solun bütün routerlarında oluyor mu?
ben aylar önce hg255sde yapmıştım ama diğerlerinde olmuyor diye biliyordum

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
bu taktik solun bütün routerlarında oluyor mu?
ben aylar önce hg255sde yapmıştım ama diğerlerinde olmuyor diye biliyordum
Router ile alakalı bir durum değil. Fiber var ise hepsinde oluyor.
VirtualBox ile yaptığımız şey aslında basit, Router'a şifre soruyor.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,762
İsim
Toxpox
Eline sağlık.

Ögeyi denetle ile şifrenin hash kodunun alınıp HashCat gibi programlarla kırılması daha basit. İstersen dediğimi bir araştır belki yeni bir içerik çıkabilir.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Hocam, Nokia G-2426G-A modeli. İçinde ONT cihazı dâhili bir model.
Ne port açabiliyorum, ne DNS değiştirebiliyorum ne de köprü moduna alabiliyorum...
Onun için muhtemelen bir şey yapamazsınız.
Fiberi kendi içerisinde dönüştüren bir cihaz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,756
Üyeler
155,163
Son üye
lightningfps
Top Bottom