Neler Yeni

Türkiye Nasıl Düzelir Ya da Düzelir Mi?

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,677
İsim
marilyn
Genç nesile pekte yüklenmemek gerekir bence.Evet çok boş herifler var ama sağlam çalışkan insanlarda var.Şu pahalılıkla ne gibi bir proje geliştirebilirsin.Şuan ki öğrenciler karnını bile zor doyuruyordur emin ol.Dedelerimize veya babamıza sorsak Alım gücü hakkında kesinlikle "eskiden mal mülk sahibi olunabiliyordu,şimdi olamıyorsun"demiştir gerçekten fanatik değilse.Şuan 0 dan başlasan babadan veya anneden kalan mülk olmasın işin çok zor.
Şimdi boyle söyleyince yok devletimizin etkinlikleri var projeni sunarsan sana destek çıkıyor falan diyenler olacak ama maaleysef akp çocuğu değilsen veya projen onlara fena para kazandırabilecek bir iş değilse destek falan çıkmıyorlar kim milyoner olmak isterdeki şu çocuk gibi bir ortamda büyümeden yaşam zor gerçi önüne hazır her şey konulunca hayattan ne kadar zevk alabilirsin veya üretken olabilirsin o da tartışılır

Son düzenleme:

LineaTurco

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,073
İsim
Zeki Müren
Genç nesile pekte yüklenmemek gerekir bence.Evet çok boş herifler var ama sağlam çalışkan insanlarda var.Şu pahalılıkla ne gibi bir proje geliştirebilirsin.Şuan ki öğrenciler karnını bile zor doyuruyordur emin ol.Dedelerimize veya babamıza sorsak Alım gücü hakkında kesinlikle "eskiden mal mülk sahibi olunabiliyordu,şimdi olamıyorsun"demiştir gerçekten fanatik değilse.Şuan 0 dan başlasan babadan veya anneden kalan mülk olmasın işin çok zor.
Ya zaten bunu diyen insanların çoğunu bugün gençliğe koy hiçbir şey olamazlar. Gidip iki proje geliştiremezler. Çinden gelen ürünlerin gumruk vergisi %60 sınır 30euro oldu bu gençler ne geliştirsin. Hani bunun disinda bir sıkıntı varsa sıkıntı ne gençler çalışmıyor mu? Evet çalışmıyor olabilir. Neyse daha yazmıştım sildim bu kadar yeter bence

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,677
İsim
marilyn
Ya zaten bunu diyen insanların çoğunu bugün gençliğe koy hiçbir şey olamazlar. Gidip iki proje geliştiremezler. Çinden gelen ürünlerin gumruk vergisi %60 sınır 30euro oldu bu gençler ne geliştirsin. Hani bunun disinda bir sıkıntı varsa sıkıntı ne gençler çalışmıyor mu? Evet çalışmıyor olabilir. Neyse daha yazmıştım sildim bu kadar yeter bence
Çindeki üreticiler gibi rekabet etmek bile çok zor ülkede teşvik yok aliexpress ürünleri (kaliteli ürünlerde var dandik ürünlerde) geliştirebilmek ve bunu çok ucuz fiyatlara kârına satabilmek önemli ama işte bir bisiklet parçasi üretmek için cnc almak istesen nerden baksan 5 eksenli 2. Eldeki bir makina 30/40k euroda başlıyor en basit örneklerden biri. El işciliği desen bu seferde ortaya çıkan ürün kusurlu olabilecek veya pahalı olacak ülkede üretim yapan cidden güzel yerler var ama tedarik edilemeyen ürünlerde bir kıtlık var şu anda bu 30 euro kuralı ile hobiler bitti ülke ciddi bir kapanmaya doğru gidiyor önümüzdeki yillar çok zorlu geçecek çok sert bir resesyona gireceğimizi düşünüyorum

Mr. E

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
İbrahim Eroğlu
ciddi ciddi ülke konuşuluyordur diye geldim de anlaşılan işler hafiften ters gitmeye başlayınca üslup üslup diyen elemanlar olayı mahvetmiş. Kendi fikrimi belirteyim biz görür müyüz bilmiyorum ama yıllar yıllar sonra düşük bir ihtimal de olsa düzelebilir gibi. Öncelikle basit ama bilinmeyen ya da kabul edilmeyen önemli şeyleri genel algıya kabul ettirirsek sonrası çok daha kolay olacaktır.

mfm125

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
985
İsim
Mehmet
Bu ülkeden giderseniz kendinize en büyük iyiliği yapmış olursunuz

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,677
İsim
marilyn
ciddi ciddi ülke konuşuluyordur diye geldim de anlaşılan işler hafiften ters gitmeye başlayınca üslup üslup diyen elemanlar olayı mahvetmiş. Kendi fikrimi belirteyim biz görür müyüz bilmiyorum ama yıllar yıllar sonra düşük bir ihtimal de olsa düzelebilir gibi. Öncelikle basit ama bilinmeyen ya da kabul edilmeyen önemli şeyleri genel algıya kabul ettirirsek sonrası çok daha kolay olacaktır.
Önce konunuza bomboş linç edilebileceğim bir mesaj yazacağım tepkiyi alınca ailevi terbiye almadiğini iddia ederek küçük düşürmeye çalışacağım küfürü yiyincede raporlayip oh ne güzel uyari aldınız diye sevineceğim (!) kim acaba bu hmm bilmem ne üniversitesi okumuş kişisi olabilirmi

Furkan büllükbaşı denen adamda aynısını yapıyor size önerim bu hakaretlerden zevk alan insanlara hakaret etmemeniz onların ceplerini doldurursunuz değerlerinin ayaklar altına alınması onlar için muhteşem bir orgazm deneyimi bunuda unutmadan ona göre yorum yapmanizda fayda var

Son düzenleme:

LineaTurco

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,073
İsim
Zeki Müren
Çindeki üreticiler gibi rekabet etmek bile çok zor ülkede teşvik yok aliexpress ürünleri (kaliteli ürünlerde var dandik ürünlerde) geliştirebilmek ve bunu çok ucuz fiyatlara kârına satabilmek önemli ama işte bir bisiklet parçasi üretmek için cnc almak istesen nerden baksan 5 eksenli 2. Eldeki bir makina 30/40k euroda başlıyor en basit örneklerden biri. El işciliği desen bu seferde ortaya çıkan ürün kusurlu olabilecek veya pahalı olacak ülkede üretim yapan cidden güzel yerler var ama tedarik edilemeyen ürünlerde bir kıtlık var şu anda bu 30 euro kuralı ile hobiler bitti ülke ciddi bir kapanmaya doğru gidiyor önümüzdeki yillar çok zorlu geçecek çok sert bir resesyona gireceğimizi düşünüyorum
Zaten geçen bir tanıdık iphone 15 pro max istiyordu fatura istedik adam nakit verirsek 80.000 liraya 7.000 tl daha indirim yapacağını söyledi yeni inşa edilen evlerde müteahite nakit verilirse fiyat yari yariya dusuyor resesyonun bütün etkilerini gösteriyoruz zaten. Yüksek enflasyon, yüksek faiz, yüksek işsizlik, büyüme oranlarımız düşüyor, ülkede eski para akışı yok ülkeye çok kuruluyum ama artık margot gibiler yüzüne yurtdışına gidiyorum italya vizesi alıp bu ülkenin dertlerini çekmek zorunda kalmayacağım

Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Alim sevgen
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Oo Tarık abi napıyorsun. 😍😃
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon başkasıyla karıştırdım senin isminde biri daha var ben onla karıştırdım @ErnestMuçi
Evet ya aynı nicki almışız sıkıntı yaşıyoruz 😂
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum sana çok net olayım, bu ülke sadece büyük bir savaş görürse düzelir, bu kadar rahatlık özgürlük ahlaksızlık yobazlaşma, sosyal çürüme bu ülkeyi asla toparlayamaz. Büyük bir savaş görüp sevdiklerini yada tanıdıklarını insanların ölüşünü görcen, o kaos yıkımı hissedip anka gibi küllerinden yeniden doğacan. Ozaman anlarsın vatan nedir bayrak nedir. Bunları unuttular baksana yusuf abinin annesine neler demişler rezillik ya kadın kapalı olduğu için arap sanıcaklar bizi postu sil demişler. Bu zihniyet yaşadıgı sürece türkiye asla düzelmez. Bu insanların temizlenmesi lazım açık konuşayım, bu kafayı eğitimle düzeltemezsin yok ediceksin direkt. Ülkede terörist fetöcü diyoruzda bu insanlara bir lakap takılmamış bunlarında kırmızı listeye koyulması gerekiyor, benim ülkemde rahat rahat gezen insan bunları diyemez. Tüm canlıların doğası gereği bir sistemi var ve insanoğlu bu disiplini bozmak ve özgür olmak istiyor ama bunun zararını hesaplamıyor, bir ülkenin toparlanmasını istiyorsan eğitimle başlıcan, eğitim ahlak yoksa, saygıda olmaz.

Çoğunuzun hoşuna gitmeyecek şeyler diyorum biliyorum ama gençler gerçekler böyle, bu ülkenin toparlanmasını istiyorsanız hepiniz biliyorsunuz ki Askeri nizam gelmeli.
Belki tepki göstereceksiniz ama şeriatın bazı kavramlarının dikkate alınması lazım (afganlara göre değil Kuran’a göre)

KAANT10X

80+ Bronze
Uln etiket atsana niye direkt isim yazıyorsun.
Hayatımda hiç görmediğim adam gelmiş konusunda benden bahsetmiş demekki doğru yoldayız.

morocco

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,465
İsim
enes
Düzelmez, ilk fırsatta kaçacağım umarım

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,129
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Yunus Emre Arslan
Merhaba sevgili abilerim ülkemiz nasıl düzelir? Daha doğrusu düzelir mi? Hem ekonomik hem eğitim hem sağlık hem güvenlik ve daha bir çok şey açısından nasıl gelişir? Yada gelişir mi... 😞

Bana sorarsanız abilerim ben gelişeceğini pek düşünmüyorum bu karakterle bu zekayla çok gelişeceğini düşünmüyorum inşallah bu konuya bir troll falan gelmez özellikle umarım KAANT10X isimli bir arkadaş gelmez.Hiç tartışamam şuanda kendisiyle.
Halk zihniyeti degismedikce bu ülke düzelmez abi

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhaba sevgili abilerim ülkemiz nasıl düzelir? Daha doğrusu düzelir mi? Hem ekonomik hem eğitim hem sağlık hem güvenlik ve daha bir çok şey açısından nasıl gelişir? Yada gelişir mi... 😞

Bana sorarsanız abilerim ben gelişeceğini pek düşünmüyorum bu karakterle bu zekayla çok gelişeceğini düşünmüyorum inşallah bu konuya bir troll falan gelmez özellikle umarım KAANT10X isimli bir arkadaş gelmez.Hiç tartışamam şuanda kendisiyle.
düzelir eğer halk odağını siyasilerin istediğine değil de asıl soruna garibanlığa çevirirse düzelir emin olun ve halk asıl gücün kendisinde olduğunu siyasilerin kendilerinden yukarı olmadığını anladıklarında

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,307
Üyeler
158,078
Son üye
geblo60
Top Bottom