Neler Yeni

🟠 Türkiye'de acil servisler dolup taşıyor! Herkes Grip!

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,221
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
242
İsim
OZAN TANKUŞ
İstanbuldan örnek vereyim,

Toplu taşımalarda ''özellikle dayılar'' bağıra bağıra tükürüğünü saça saça konuşuyorlar. Hasta olanlar maskesiz geziyor. Hapşıranlar oluyor ağzını kapatmıyorlar. Öksürenler oluyor ağzını elinin avucuyla kapatmıyorlar. Ne garip insan olduk biz ya.

ryangosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Can Geri
Ülkede hasta olmayan maske takıyor, hasta olan tükürürerek ,hapşırarak maskesiz dolaşıyolar ülkede zeka yok ki. 1 kere daha kapnma gelirse ekonomi falan kalmaz direk bayrağı çekeriz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,498
İsim
Diyarhan
YSS nin konularını yılbaşına kadar bolca görücez. Şuna zam geldi şöyle düştü böyle çıktı diue.

Devilll20

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,120
İsim
Rick Baba

Acil servisler dolup taşıyor! Hastanelere başvuran her 100 kişiden 70'i grip​

Türkiye'de acil servisler son günlerde grip vakalarıyla dolup taşarken, yalnızca İstanbul'da Çam ve Sakura Hastanesi'nin acil servisine günlük 2500 ila 3000 arasında vatandaşın üst solunum yolu enfeksiyonu şikayetiyle başvurduğu öğrenildi. Hastaneye başvuran 100 hastadan 70'inin grip olduğu kaydedilirken, koronavirüsün özellikle son 2 haftada çıkışa geçtiği de aktarılan bilgiler arasında.

-UZMANLARDAN MASKE TAKIN UYARISI​

-RİSK GRUBUNDAKİLER İÇİN UYARI YAPILDI​

Semptomlarda herhangi bir farklılık yaşanmadığı kaydedilirken, risk grupları için yine grip aşısı tavsiye ediliyor. 65 yaş üstü kişiler, kalp, diyabet ve akciğer hastaları ve kanser tedavisi görenlerin risk grubunda olduğunu belirten uzmanlar bu kişilerin çok daha dikkatli olması çağrısında bulunuyor.

acil-servisler-dolup-tasiyor-hastanelere-16649460_1484_m.jpg

Herkes grip ben garip :(

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
dostlar grip için acile değil aile hekimize başvurun. birkaç gündür olan bir şey acil değildir. acilse neden birkaç gün beklediniz? (ek hastalığı olan, yaşlı ve bebekler dışındadır bu lafların)

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,724
İsim
Kadir
Salgından bende etkilendim ama öksürük yok boğaz ağrısı ve şiddetli eklem ağrısı var ne olduğunu anlamadım

TahinPekmez

80+ Silver
ahhh ahh bı covid aşıları mahvetti millleti. banyodan çıkanca hasta olur oldum. bağışıklık direnç yerlerdeeeeee

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,658
İsim
Burak Karadağ
ahhh ahh bı covid aşıları mahvetti millleti. banyodan çıkanca hasta olur oldum. bağışıklık direnç yerlerdeeeeee
Kesinlikle o aşılardan ve pandemi süreci sonrası daha çok görüldü bu vakalar. Aşıların kim bilir ne kalıcı etkisi bulunuyordu...

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,013
İsim
uwu
bn aşı olmadım ama eskiden kar yağdığı zaman normal bir switle durabiliyordum şuan sabah okula giderken swit+ceket+mont yapıyor o halde biraz üşüyorum sabah 7.45 te

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
bu hastalık artışında ben kış saati uygulamasının kaldırılmasının da çok etkisi olduğunu düşünüyorum. kimse gün ışığı görmüyor, herkes gece soğuğunda işe-okula gidiyor.

TahinPekmez

80+ Silver
Top Bottom