Neler Yeni

Öneri UCUZ İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU

Zaquare

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
Mert
Ucuz (uygun fiyatlı) bir işlemci soğutucusu bakıyordum öneri yapabilir misiniz kaliteli de olsun dış görünüşüde rgb falan olursa çok güzel olur önerilerinizi yapar mısınız ?

LethalSmile

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,048
İsim
Yunus Emre Yalabuk
UV yap ilk önce. Beğenmezsen sonuçlarını fan alırsın.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Zaquare

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ama ben zayıflamasını istemiyorum işte .

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray
Ama ben zayıflamasını istemiyorum işte .
Zayıflamıyor zaten, hatta iyi yapılmış bir UV bazen bi tık daha iyi performans vermesini sağlayabilir donanımın. Üstüne daha az güç tükettiği için daha az ısınıyor.

Zaquare

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zayıflamıyor zaten, hatta iyi yapılmış bir UV bazen bi tık daha iyi performans vermesini sağlayabilir donanımın. Üstüne daha az güç tükettiği için daha az ısınıyor.
Nasıl yapabilirim ki dediğin gibi iyi bir şekilde?

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray

Yapmayı biliyorsan, daha doğrusu araştırmayı biliyorsan anakartının biosu üzerinde bu tarz işlemleri yapman daha iyi olur her daim. Ama bilmiyorsan Ryzen'ın uygulamasını da kullanabilirsin tabi.

Zaquare

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
Mert

Yapmayı biliyorsan, daha doğrusu araştırmayı biliyorsan anakartının biosu üzerinde bu tarz işlemleri yapman daha iyi olur her daim. Ama bilmiyorsan Ryzen'ın uygulamasını da kullanabilirsin tabi.
Ben bir ara yapmıştım ama en baştaki gösterdiğini yaptım işlemci performansı düştü ama baya soğudu.

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray
Ben bir ara yapmıştım ama en baştaki gösterdiğini yaptım işlemci performansı düştü ama baya soğudu.
O UV olmuyor, orada Turbo boost'u kapatıyorsun yani işlemcini temel hıza sabitliyorsun böylece çok daha serin oluyor ama ciddi performans düşüyor. UV yapınca ise performans düşmüyor. Yani senin aslında yaptığın UV değil UC denilebilir.

LethalSmile

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,048
İsim
Yunus Emre Yalabuk
mesela benim r5 3600 normalde 4025 mhz de çalışıyordu. ve 76 derecedeydi. uv yaptım 60 58 dereceye düştü ve 4200mhz de çalışmaya başladı.

Zaquare

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
Mert
O UV olmuyor, orada Turbo boost'u kapatıyorsun yani işlemcini temel hıza sabitliyorsun böylece çok daha serin oluyor ama ciddi performans düşüyor. UV yapınca ise performans düşmüyor. Yani senin aslında yaptığın UV değil UC denilebilir.
UV yapmayı bilsem yaparım ama bilmiyorum işte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

mesela benim r5 3600 normalde 4025 mhz de çalışıyordu. ve 76 derecedeydi. uv yaptım 60 58 dereceye düştü ve 4200mhz de çalışmaya başladı.
Nasıl yaparım ben anlamam voltaj değerlerinden falanda ryzen 5 2600 var bende.

Top Bottom