Neler Yeni

Üniversite için Polonya mi Macaristan mi

Vuudx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,159
İsim
Yusuf Karakaya
muhtemelen 2 ay içerisinide gelicem varsa deneyimlerin sen de anlat ve ya ulaşabileceğim bişey bırak haberleşelim
Yok hocam ben de ilk defa gidicem, ilk sene ingilizce egitim alacagim daha deneyim sifir

emre_kck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Emre Küçük
Polonyadaki ingilizce eğitimi nasıl peki sorun olur mu öğrenirken. Çoğu kişi kullanmıyor vs. diyorlardı
30 35 yaş üstü insanlar ingilizce bilmiyor ama onlarla da çok fazla konuşma ihtiyacı olmuyo yani illa gerekirse de google translate ile halledersiniz. Gençlerin nerdeyse hepsi ingilizce biliyor diğer batı avrupa ülkelerindeki kadar iyi olmasa da. Hiç ingilizce bilmeden gidiyorsanız büyük ihtimalle baya bi zorlanırsınız gibi ama sonradan üstesinden gelinir diye düşünüyorum

Vuudx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,159
İsim
Yusuf Karakaya

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Şöyle yuzelsel anlatiyorum okul ücretsiz ingilizce dil kursu ücretli
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devlet üniversitesi ücretsiz oluyor

Genelde çok türk olan yere gitme diyorlar ama doğru mudur
Rahatın olduğu yerde zorluğa kimse yanaşmaz.
Neden gitme dediklerini anlamışsındır umarım havalı olsun diye böyle dedim:cool:

El-Turco

80+ Bronze
Ben de Türkiyede Endüstri Mühendisliği okuyorum ingilizce bilgim kötü değil eğitimim ingilizce zaten. Yurt dışındaki çalışma stillerini görmek amacıyla yurt dışına çıkmak istiyorum ama okul bitmemişken çok zor gibi gözüküyor bana maddi imkanımı karşılarım desem de gidince orada iş bulup gözlemlemek zor olacak. Satış pazarlama gibi bölümlerde olmak istiyorum gözetlemek amacıyla çünkü her kültürün kendine ait bir çalışma stili var. Pazarlama stilini düşünmeyin sadece tamamen çalışmadaki algı yapısı olarak.
Lafın kısası okulu bırakmak istemiyorum yani gideceğim ülkede tekrar baştan başlamak istemiyorum çünkü türkiyede şu an 3. sınıfa geçeceğim ve 1 sene de hazırlık okudum 2020 de başladım yani. Erasmus için derslerim kurtarmadı geçen sene bu sene de bunun için çabalayacağım ama bunun dışında önerebileceğiniz bir değişim projesi veya farklı projeler var mıdır işime yarayabilecek? Toplumları analiz etme nedenime değinmem gerekirse bana çok şaşırtıcı geliyor öyle yaşıtlarım gibi gidip Eyfel kulesinin önünde fotoğraf hayalim yok. Çok konuşmak da istemiyorum ama konusu açılırsa eklerim yine nedir ne değildir falan.
Mesela siz nasıl tercih ettiniz ülkeden çıkarken ya ben ne yapıyorum bu ne cesaret falan dediniz mi gibi sorularımız elbet olacaktır :D ...

Mamyy

80+ Silver
Varsova teknik universitesi, bir sene ingilizceden sonra yapabilirsem japon polonya universitesine gitmeyi dusunuyorum
Bende Varşova yaşam bilimerinde 1 sene ingilizce gördükten sonra orda okumayı planlıyorum inşallah

30 35 yaş üstü insanlar ingilizce bilmiyor ama onlarla da çok fazla konuşma ihtiyacı olmuyo yani illa gerekirse de google translate ile halledersiniz. Gençlerin nerdeyse hepsi ingilizce biliyor diğer batı avrupa ülkelerindeki kadar iyi olmasa da. Hiç ingilizce bilmeden gidiyorsanız büyük ihtimalle baya bi zorlanırsınız gibi ama sonradan üstesinden gelinir diye düşünüyorum
Hocam polonyayı macaristana tercih eder misiniz ? Sizce hangisi ?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,978
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Kesinlikle Varşova.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,846
İsim
Akın Taşkan
beyler bu işleri nasıl yapıyorsunuz kaç k yapmak lazım?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,718
Üyeler
158,172
Son üye
Eray2857
Top Bottom