Neler Yeni

Utanç verici bir ismim var değiştirmek istiyorum ama ailem izin vermiyor.

Utanç verici bir ismim var değiştirmek istiyorum ama ailem izin vermiyor. benim adımı türkçe de yaylaya giden kız anlamına gelen Beritan koymuşlar erkek olduğum içinde okulda çok dalga konuşu oluyorum. adım hakkında adımı değiştirmek istiyorum ailem izin vermiyor nasıl bir yol izleyeceğim? reşit olmadığım içinde bir şey yapamıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Hocam takma zaten kaç kişi beritanin anlamını biliyordur ki isim o kadar önemli değil başkalarıyla karistirmasinlar diye ismimiz var işte. Banada kötü bir isim takmışlar ismi söylemeye nefesim yetmiyor sırf birine rüyasında ak sakallı dede çocuğa bu ismi koy dedi diye koymuşlar ak sakallı dedeninde hiç isim zevki yokmuş. İsim meselesi o kadar önemli değil ismi değerli yapan biziz.

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,447
İsim
Taha yücel
beritan isminde bir şey yok anlamında sıkıntı var bence normal hayatında bir sıkıntı olmaz bence illa değiştircekseniz aile izni yoksa 18 beklemek zorundasınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

En yakın isim berat oluyor belki lisede sorun yaşadın ama artık yeni ortamlara girdiğinde berat dersen daha rahat olursun. resmi yerlerde reşit oluncaya kadar beklemen gerekiyor.
olabilir bak buda benim yıllardır ismini farklı bildiğim kuzenim evlenirken gerçek adını kimlikteki adını öğrendim :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bence uzun mesafe ilişkisini geçtim gerçek hayatta somut halini görmeden yanyana gelmeden ilişki olmaz bence

Betalol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Beritan gelgeç
Hocam takma zaten kaç kişi beritanin anlamını biliyordur ki isim o kadar önemli değil başkalarıyla karistirmasinlar diye ismimiz var işte. Banada kötü bir isim takmışlar ismi söylemeye nefesim yetmiyor sırf birine rüyasında ak sakallı dede çocuğa bu ismi koy dedi diye koymuşlar ak sakallı dedeninde hiç isim zevki yokmuş. İsim meselesi o kadar önemli değil ismi değerli yapan biziz.
adımı duyan herkes anlamına googledan bakıyo pis pis gülüyorlar sonra

adımı duyan herkes anlamına googledan bakıyo pis pis gülüyorlar sonra
Dostum öyle insanlar var senin adınla dalga geçmese başka birseyle dalga geçer sen en mükemmel insan olsanda o illaki birsey bulur dalga geçer yani öylelerini hayatından uzak tutarsın seni seven dostların zaten seni öyle sever takma ne derse ne desinler

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
3 sene daha sabretmen lazım güzel kardeşim yapacak bir şey yok

MamiKK

80+ Silver
Dahası