Neler Yeni

🔥İndirim Uygun Fiyatlı AX (WI-FI 6) Router! - Gaming Gecesi

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Şu anda şok içerisindeyim. Normal fiyatı 800TL Civarı olan TP-LINK Archer AX20 Router Tam 649TL'ye düştü.

Router gerçekten çok güzel. Eğer aranızda fiber kullanan ve firma cihazlarından sıkılan ve yeni bir router almak isteyen varsa stoklar tükenmeden alsın derim.
WIFI 6 Desteklemesi, Gbps hızlara ulaşabilmesi, 1.5GHz Dört Çekirdekli bir işlemciye sahip olması, Antenlerinin ciddi oranda iyi bir çekim gücüne sahip olması cihazı öne çıkartan özelliklerinden.

Ayrıca Keenetic cihazlarda olduğu gibi bunda da uygulama ile yönetim sağlanabiliyor.

Ürün Linki:

800'den 649'a düşmüş. Gerçekten iyi bir indirim. Ayrıca özelliklerine bakarsak çok da güzel.

Eğer şu anda bir bütçeniz varsa ve Fiber kullanıcısıysanız, Yeni bir router arıyorsanız indirimler bitene kadar size önerim bu olacaktır.

Özellikleri:

• Arabirim 4 x LAN, 1 x WAN
  • Port Sayısı 4x 10/100/1000 Mbps LAN Portu , 1x 10/100/1000 Mbps WAN Portu
  • Anten Tipi 4× Sabit Çok Yönlü Antenler
  • Anten Sayısı Dört Antenli
  • Kablosuz Bağlantı Hızı 5 GHz: 1201 Mbps, 2.4 GHz: 574 Mbps
  • Access Point Özelliği Var
  • Frekans 2.4GHz / 5GHz
  • Kablosuz Ağ Standartları IEEE 802.11ax/ac/n/a 5GHz, IEEE 802.11ax/n/b/g 2.4 GHz
  • Yönetim Tether App, Webpage
  • Güvenlik Protokolleri WPA, WPA2, WPA3, WPA/WPA2
  • Sertifikalar FCC, CE, RoHS
  • Boyut 260.2 x 135.0 x 38.6 mm
  • Kutu İçeriği Router, Güç Adaptörü, RJ45 Ethernet Kablo, Hızlı Kurulum Kılavuzu
  • Garanti 24 Ay Garanti
Donanım Özellikleri
İşlemci:
1.5 GHz Dört Çekirdekli CPU
Ethernet Portları: 1x Gigabit WAN Port / 4x Gigabit LAN Port
Butonlar: WPS/Wi-Fi Düğmesi, Güç Açma/Kapama Düğmesi, LED Açma/Kapama Düğmesi, Reset Düğmesi
Güç: 12 V ⎓ 1.5 A
Antenler: 4 x Sabit Yüksek Performanslı Anten
USB Desteği: 1x USB 2.0 Port / Desteklenen Formatlar: NTFS, exFAT, HFS+, FAT32 Desteği / Desteklenen İşlevler: Apple Zaman Makinesi, FTP sunucusu, Medya sunucusu

Kablosuz Özellikleri
Standartlar:
Wi-Fi 6: IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz, IEEE 802.11ax/n/b/g 2.4 GHz
Wi-Fi Hızı: AX1800: 5 GHz: 1201 Mbps (802.11ax) / 2.4 GHz: 574 Mbps (802.11ax)
Wi-Fi Alanı: 3 Yatak Odalı Evler: 4 x Sabit Yüksek Performanslı Antenler, Beamforming Teknolojisi, Yüksek Güçlü FEM
Wi-Fi Kapasitesi: High (Yüksek): Dual-Band, OFDMA, Airtime Fairness, 4 Streams
WiFi İletim Gücü: CE: <20dBm(2.4 GHz), <23dBm(5.15 GHz~5.25 GHz) / FCC: <30dBm(2.4 GHz & 5.15 GHz~5.825 GHz)
Çalışma Modları: Router Modu, Access Point Modu

Gelişmiş Teknolojilerle Geniş Bir Wi-Fi Kapsama Alanı:
Beamforming Teknolojisi, bağımsız Front-End Modül ve dört yüksek kazançlı anten birleşerek evinizin tam kapsayacak şekilde Wi-Fi kapsama alanı sunar ve sinyal güçlerini cihazlarınıza yoğunlaştırır.

WI-FI 6 Nedir?
Wi-Fi 6, dünyada artan cihaz sayısına cevap olarak inşa edildi. Bir VR cihazına, birden fazla akıllı ev cihazına sahipseniz veya evinizde çok sayıda cihaza sahipseniz, Wi-Fi 6 yönlendirici sizin için en iyi WiFi yönlendirici olabilir. Bu kılavuzda, Wi-Fi 6 yönlendiricileri gözden geçireceğiz ve daha hızlı olmalarını, verimliliği artırmalarını ve veri aktarmada önceki nesillere göre daha iyi performans sunacaktır.
Kısaca aynı anda 2'den fazla sayıda cihaza paket gönderip alabiliyor. Yani aynı anda 2'den fazla kablosuz cihazın talebini karşılayabiliyor.
Not: Zaten bu yüzden PC'leri kablo ile bağlayın diyoruz. Evdekiler kablosuz kullandıkça sizde ping çıkıyor. Daha bir tomar etken var.

Beamforming Nedir?

nw_wifi_router_traditional-and-beamformer_foundational_networking_internet-100814037-large.jpg

Normal bir router kendi kapsama alanını oluşturup bir cihaz ondan sinyal almaya çalışırken beamforming teknolojisini kullanan routerlarda router cihazlara sinyal gönderiyor. Anlayan anladı. Ben 15dk içerisinde en kısa anlatımla bu kadar anladım :D

Bilgi: Cihaz TP-LINK'in Mesh WI-FI Sistemi olan OneMesh'i de destekliyor.

Bence yakalayabilirseniz direkt alın. Gelecekte ve aldığınız zamanda da size asla sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Uzun yıllar kullanılabilecek bir cihaz.

30 Stok içerisinden kimler alabilecek acaba. Bari 50 yapsalarmış.

Tekrardan Ürün Linki:
TP-Link Archer AX20 AX1800 4 Port Dual-Band Wi-Fi 6 Router

Asag

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,862
İsim
Asag
Güzel öneri.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Modem arayanların girip Gaming Gecesi'ne bakacağını sanmıyorum.
Bana normal geldi açıkçası. :D
Günümüzde Bir AX Router yaklaşık 900TL Civarı bir fiyata sahip ve 300TL indirimle almak çok iyi bence. Yani şu anda Keenetic Extra Router'ı tokatlar bu.
Ama eski fiyatına dönünce ıı.

DonanımFikir

Beta Berk Bayındır 'ı Rahmetle Anıyoruz
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,585
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler