Neler Yeni

Yardım Uzun pil ömrüne sahip taşınabilir mac harici laptop

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ucuzdan Bakir
Bütçe
60000
arkadaşlar mac haricinde özellikle taşınabilir olması gerekiyor tercihen 1.5kg altında bir ağırlıkta ve uzun pil ömrüne sahip laptop arıyorum. Bütçe 50k ₺

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ucuzdan Bakir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HUAWEI MateBook X Pro 2023 13th Gen Core
HUAWEI MateBook 14s 2023

Bu laptoplar nasıl sizce?

Emsal

80+ Silver
Hocam dediğiniz şartlarda zaten pek seçenek yok MacBook olmazsa
Ya matebook
Ya zenbook
Ya da attığım gibi birkaç model var , huawei içlerinde en çok tercih edileni
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu fiyat skalasını bilmiyorum bu ya da huawei arasında tercih yapabilirsiniz bence inşaallah bi sıkıntı olmaz
Geçen bir arkadaş huawei lerin menteşelerinin tamirinin biraz zor olduğundan bahsetmişti ama ben pek ehemmiyet vermedim :) çok sık olan bişey değil sonuçta

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ucuzdan Bakir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütçede biraz esnek olabilirim.

bunlar arasında kaldım şimdi. Mac alsam sanal makine ile uğraşma ihtimalim var. Matebook x pro ve matebook 14s gayet güzel görünüyor. Özellikle x pro modeli ekran çözünürlüğü olsun özellikleri olsun güzel görünüyor. Tecrübesi olan arkadaşlar varsa deneyimlerini aktarsalar faydalı olabilir. Dönüp dolaşıp mac almayalım :D

Kazuha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet Ali Ergül
Bütçede biraz esnek olabilirim.

bunlar arasında kaldım şimdi. Mac alsam sanal makine ile uğraşma ihtimalim var. Matebook x pro ve matebook 14s gayet güzel görünüyor. Özellikle x pro modeli ekran çözünürlüğü olsun özellikleri olsun güzel görünüyor. Tecrübesi olan arkadaşlar varsa deneyimlerini aktarsalar faydalı olabilir. Dönüp dolaşıp mac almayalım :D
matebook x pro burda en iyisi

Emsal

80+ Silver
PCB anakart fabrikasyon montaj olarak iç aksamı Huawei en son sırada Özellikler ve gösteriş ön planda ancak teknik tarafında çok fazla hatalı (kusurlu) Lehim kalitesinden tut anakartına montaj yapılan flex kablolarından bağlantı arabirimne kadar kullanılan bütün parçalar sökerken bile elimizde çok rahat kırılabiliyor 1 termal işlemi yaparken bile o kadar ter attığımı hiç bir laptopta yaşamadım.

Acer fiyat performans kaliteli Üretime sahip ancak gaming serileri dışındaki ürünleri genelde yetersiz hava akışı yüzünden çok ısınan ve ısıyı dağatamayan bir yapısı var bunların dışında 10 taneden belki 2-3 tanesinde ekranında ölü pixel çıkabiliyor.

Asus Tuf ve Rog serisi hariç bütün modelleri anakart voltaj regulatör bacakları ince lehim ve Fabrikasyon kronik sorunu sebebi ile termal işlem esnasından en ufak statik elektrik maruz kalması sonucu malesef anakart ROM siliyor Sıfırdan bios yazılması gerekiyor. Termal işlemi çok dikkatli yapılması gerek. TUF ve ROg serisi ap ayrı bir platformda üretiliyor ve bu tarz problemlerin hiç biri yok Tuf serisinde bi kaç kez sadece Şarj soketi arıza geldi ROg serisinde hiç bir problem görmedim.

MSİ en alt ürününden tut en üst ürününe kadar Çok fazla arge yapılan bir marka oyüzden bu güne kadar gelen msi markasını taşıyan bütün laptoplarda Kullanıcı hatası sebebi ile oluşan arızalara denk geldim bunun dışında fabrikasyon en ufak sorun görmedim. Genelde Fiyat performans ürünleri tek fanlı yapısı ile gelsede kasaları genelde metal olduğundan ve ısının bütün kasaya yayılmasını sağladıklarından soğutucu tarafı çok iyi gelmekte. Tek kusuru Donanımsal bir arıza çıkarttığı zaman geri dönüşü pek olmuyor Tamir felan kurtarmıyor komple anakart değişimi gerekiyor.

lenovo ise bu saydığım markalar içinde en naif olanı Bütün yapısı fiyat performans olarak tasarlanmış kolay kolay sorun çıkarttığını görmedim çıkartsada cayı cayır yansada yada sıvı temesıda olsa çözümü çok basit oluyor teknik servislerin en sevdiği laptop markası diyebilirim genelde çok basit işlemleri oluyor. Yok statik alacak bileklik giyelim yok fidayı yanlış taktık yuvayı bozacak yok işte yanlış voltaj verdik besleme yandı gibi durumlar pek olmuyor bu tarz problemlerden en az etkilenen laptop.
Hocam bu da aklınızda bulunsun arkadaş laptop -PC topluyormuş

Emsal

80+ Silver
çok teşekkür ederim. Asus hakkında yazılanları gördüm fakat şu laptop çok hoş geldi gözüme hala biraz kararsızım.
Ben de beğeniyorum zenbookları hocam

Bu sepette 59 bin

Sizin attığınızın işlemcisi değmez o kadar paraya hocam bunun da değmez ama en azından ekran kartı da var ekstra

Bu da rog serisinden asusun

Yine sizin attığınızın yerine buna bakın hocam rengi fiyatı vs satıcı da vatan hoş bir laptop
{{{{ Web e özel 47.000}}}

Son düzenleme:

Emsal

80+ Silver
1355u performans bakımından attığım diğerlerinden geride hocam ancak daha az güç harcadığı için batarya süresi önde oluyor zaten u kısaltmalı işlemcilerin olayı bu h kısaltmalılar da performans odaklı , bilginiz vardır belki bir de 1360p gibi var onlar da 2 si nin ortası kıvamında

Dün fiyatlar web e özel daha uygundu belki tekrar gelir

i

Top Bottom