Neler Yeni

Uzun zamandır saçlarımda egzama var ve bir türlü geçmedi ne yapmalıyım?

Aşık Diktatör

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,271
İsim
Furkan Daşcı
Aklınıza ne gelirse bitkisel olarak kullandım ama bir türlü geçmiyor ve gür gür olan saçlarım dökülmeye başladı şu aşağıda belirttiğim şampuanların faydası olur mu yoksa sizin farklı bir tavsiyeniz var mı?

Head And Shoulders Clinical Kepek Ve Kaşıntı Giderici
Quality Life Ql Kepek Ve Egzama Karşıtı Şampuan
W-Lab Kozmetik Centellin Shampoo
Capillium Sebo Şampuan-saçlı Derideki Egzama Ve Sedef Tedavisi
Elidor Doğanın Enerjisi Detox Ferahlığı Şampuan(stok yok)
Ezga -s Kükürtlü Kepek Ve Kaşıntı Şampuanı

Son düzenleme:

şahin doğan

80+ Platinum
doktor a gitmek o.O2

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Abdullah
Kardeşim onlar sadece geçici çözüm ayni dertten muzdarip biri olarak çok araştırma yapmama rağmen makul bir sonuç elde edememistim. Otaci otel çam katranı kükürt sabunu kaşıntıyı baskıladı. Tesadüfen bu videoya denk geldim sorun düşündüğünüzden daha derin.

Aşık Diktatör

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,271
İsim
Furkan Daşcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
doktor a gitmek o.O2
hepsi aynı şeyi veriyor ya kaç kere gittim yıldım artık. 2k lık bir tedavisi var da o da kesin çözüm değil ben sadece kaşıntım ve bir nebze de olsa dökülmeyi yavaşlatan bir çözüm bekliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Nicolas
Aklınıza ne gelirse bitkisel olarak kullandım am bir türlü geçmiyor ve gür gür olan saçlarım dökülmeye başladı şu aşağıda belirttiğim şampuanların faydası olur mu yoksa sizin farklı bir tavsiyeniz var mı?

Erkek kuaförüyüm. Bu sorundan muzdarip olanların saçlarını ustura ile kestiğim olmuştu. Saçını daha kısa tutabilirsin. Bir kereliğine saçını sıfır makine ile veya jilet ile aldırabilirsin. Tabii ki önce doktora gidip hastalığın neyden kaynaklandığını bulman gerekiyor. Sonrasında saçını iyice kısaltıp kafa derinin hava almasını sağlayabilirsin.

Aşık Diktatör

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,271
İsim
Furkan Daşcı
Erkek kuaförüyüm. Bu sorundan muzdarip olanların saçlarını ustura ile kestiğim olmuştu. Saçını daha kısa tutabilirsin. Bir kereliğine saçını sıfır makine ile veya jilet ile aldırabilirsin. Tabii ki önce doktora gidip hastalığın neyden kaynaklandığını bulman gerekiyor. Sonrasında saçını iyice kısaltıp kafa derinin hava almasını sağlayabilirsin.
Ben fön makinasıyla tetikledim bu illeti zaten babada vardı şimdi saç derisini 2 sene önce fön makinasıyla kızartınca bu seboreik dermatit mi nedir azdı hep ergenlik sıçramaları yüzünden:(

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Nicolas
Ben fön makinasıyla tetikledim bu illeti zaten babada vardı şimdi saç derisini 2 sene önce fön makinasıyla kızartınca bu seboreik dermatit mi nedir azdı hep ergenlik sıçramaları yüzünden:(
Tamam demek ki dışarıdan uyguladığın herhangi bir şey, fön makinesi, şampuan, vb. şeyler alerji yapıyor olabilir. Dediğim gibi doktora gidebilirsin. Genel olarak neyin bu kadar tetiklediği bu hastalıkta belli. Bazı kozmetik ürünleri, senin dediğin dışarıdan sıcak müdahale, fön makinesi olabilir. Biraz daha özen göstererek, doktorların tavsiyesi ile, doğru bir araştırma ile kurtulabileceğini düşünüyorum. Saçını biraz daha kısa kestirebilirsin düzenli olarak. İnşallah geçer dostum. Acil şifalar dilerim.

Aşık Diktatör

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,271
İsim
Furkan Daşcı
Tamam demek ki dışarıdan uyguladığın herhangi bir şey, fön makinesi, şampuan, vb. şeyler alerji yapıyor olabilir. Dediğim gibi doktora gidebilirsin. Genel olarak neyin bu kadar tetiklediği bu hastalıkta belli. Bazı kozmetik ürünleri, senin dediğin dışarıdan sıcak müdahale, fön makinesi olabilir. Biraz daha özen göstererek, doktorların tavsiyesi ile, doğru bir araştırma ile kurtulabileceğini düşünüyorum. Saçını biraz daha kısa kestirebilirsin düzenli olarak. İnşallah geçer dostum. Acil şifalar dilerim.
teşekkür ederim umarım geçer bütün iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Nicolas
teşekkür ederim umarım geçer bütün iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Tam tedavisi kesin ve net bir şekilde yok diye biliyorum. Belli bir konfor seviyesinde tutsan rahatsız etmeyecek bir şekilde hayatını sürdürebilirsin bence. Ben de teşekkür ederim iyi günler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Süleyman Güzey
İlgilendiği Kategoriler
Havacılık, Uzay, Müzik, Sinema, Kitap, Masaüstü Bilgisayar ve Parçaları, Bilgisayar Oyunları, Yazılım,
Aklınıza ne gelirse bitkisel olarak kullandım ama bir türlü geçmiyor ve gür gür olan saçlarım dökülmeye başladı şu aşağıda belirttiğim şampuanların faydası olur mu yoksa sizin farklı bir tavsiyeniz var mı?

Kardeşim zor da olsa stresi ve bunu kafaya takmayı bırakman gerek. Yavaş yavaş umrunda değilmiş gibi davran, sürekli şampuan değiştirme. Saçın doğal yapısını sürekli değiştirirsen saç da streslenir ve doğal olarak saçkıran, egzama türevi hastalıklar olur. Benim babam, 4 amcam, 3 abimin hiçbirinde saç yok. Abimin bi tanesi 18'inde kaybetti saçlarını. Ben de liseye başlarken. Etrafta özellikle arkadaşlar saçlarım hakkında hoş olmayan yorumlar yapar, beni daha da stres altına sokarlardı. Kafaya takmayı bıraktım. Şimdi 21 yaşındayım saçlarım hemen hemen dökülmeyi bıraktı. Ama çok fazla düşünen takıntılı biri olduğum için, bazen saçları yıkarken yine elime 5 10 tane tel gelir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeşim zor da olsa stresi ve bunu kafaya takmayı bırakman gerek. Yavaş yavaş umurunda değilmiş gibi davran, sürekli şampuan değiştirme. Saçın doğal yapısını sürekli değiştirirsen saç da streslenir ve doğal olarak saçkıran, egzama türevi hastalıklar olur. Benim babam, 4 amcam, 3 abimin hiçbirinde saç yok. Abimin bir tanesi 18'inde kaybetti saçlarını. Ben de liseye başlarken. Etrafta özellikle arkadaşlar saçlarım hakkında ***** ***** yorumlar yapar, beni daha da stres altına sokarlardı. Kafaya takmayı bıraktım. Şimdi 21 yaşındayım saçlarım hemen hemen dökülmeyi bıraktı. Ama çok fazla düşünen takıntılı biri olduğum için, bazen saçları yıkarken yine elime 5 10 tane tel gelir.
Şampuan konusunda da Clear Men kullanıyorum. Kuaförde saçları kestirdikten sonra yıkatmayı bıraktım, evde kendim şampuanımla iyice yıkayıp durularım. Her berberden dönüşte saçımda 2 hafta kepek gibi bir şey olurdu artık olmuyor. Bence siz de yıkatmayın. Önceden kafamda fazla ilerlememiş, saç yıkanınca ortaya çıkan egzama vardı. Aile Hekimi'nin verdiği bir ilacı 1 2 ay kullandım, başta az buçuk yararı oldu artık hiç yok.

Aşık Diktatör

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,271
İsim
Furkan Daşcı
Kardeşim zor da olsa stresi ve bunu kafaya takmayı bırakman gerek. Yavaş yavaş umrunda değilmiş gibi davran, sürekli şampuan değiştirme. Saçın doğal yapısını sürekli değiştirirsen saç da streslenir ve doğal olarak saçkıran, egzama türevi hastalıklar olur. Benim babam, 4 amcam, 3 abimin hiçbirinde saç yok. Abimin bi tanesi 18'inde kaybetti saçlarını. Ben de liseye başlarken. Etrafta özellikle arkadaşlar saçlarım hakkında ***** ***** yorumlar yapar, beni daha da stres altına sokarlardı. Kafaya takmayı bıraktım. Şimdi 21 yaşındayım saçlarım hemen hemen dökülmeyi bıraktı. Ama çok fazla düşünen takıntılı biri olduğum için, bazen saçları yıkarken yine elime 5 10 tane tel gelir.

Şampuan konusunda da Clear Men kullanıyorum. Kuaförde saçları kestirdikten sonra yıkatmayı bıraktım, evde kendim şampuanımla iyice yıkayıp durularım. Her berberden dönüşte saçımda 2 hafta kepek gibi bir şey olurdu artık olmuyor. Bence siz de yıkatmayın. Önceden kafamda fazla ilerlememiş, saç yıkanınca ortaya çıkan egzama vardı. Aile Hekimi'nin verdiği bir ilacı 1 2 ay kullandım, başta az buçuk yararı oldu artık hiç yok.
çok haklısın yine halkın uyguladığı baskılar burda çok etkili dediğin gibi ama takmamaya çalışırım çok sağol.

Admkrz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Adem Karaöz
Senin gibi benimde saçımda egzema var (çoğu doktor sedef olduğunu söylemişti.) Son gittiğim doktor egzema olduğunu söyleyip Sebirox şampuanı ve 2 adet hap verdi. Düzenli kullandım 2 hafta içinde tamamen geçti. Hapların isimlerini bulabilirsem eklerim.

Reçetemi buldum hocam ekliyorum buraya.

Ekler

• Screenshot_2022-05-04-15-29-35-79_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    Screenshot_2022-05-04-15-29-35-79_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    172.7 KB · Hit: 125

Kontfire

80+ Silver
Kepek kepek dökülüyor bir de saçların temiz olduğu halde insanlar tiksinebiliyor senden en çok da o koyuyor insana.

Top Bottom