Neler Yeni

VALORANT Bu oyunu oynamak için sistemini yeniden başlatman lazım!!!! ((ÇÖZÜLDÜ))

heranock

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Umut
Aynı olayı ben de yaşamıştım ve driverımı güncellediğimde sorun gitmişti. Onun için sordum.
1611345047878.png

az kaldı format atıcam aapısufaGIAfaF

• Beğen
Reaksiyonlar: Impe

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,405
İsim
Selman
oğlum ne yaptım ben size
Yok hocam kızmadım aslında ama bir konuya giriş yapmadan önce mesajları okumanız illaki şart,kaçırdığınız bir yer olursa yanlış yorumlayabilirsiniz.

Impe

80+ Silver
Yok hocam kızmadım aslında ama bir konuya giriş yapmadan önce mesajları okumanız illaki şart,kaçırdığınız bir yer olursa yanlış yorumlayabilirsiniz.
özür dilerim zamanım yoktu ölüyken gireyim dedim bendede olunca yazayım çıkarım demiştim

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,405
İsim
Selman
  • Beğen

Impe

80+ Silver
Önemli değil hocam 🙂
yok şimdi maçda değildim bir bakayım dedim hepsini yapmışım
Mesaj otomatik birleştirildi:

ncelikle göndermiş olduğun bilgiler için teşekkürler. =)

Yapılan güncellemeler sonrasında güncelleme tamamlanınca bu tarz bir uyarıyı alabiliyorsun. Uyarının giderilebilmesi için bilgisayarının "Yeniden başlatma" seçeneğiyle birlikte yeniden açılması gerekiyor. Yani bu aşamada bilgisayarı normal şekilde kapatarak açmak yeterli olmuyor. Bu yüzden bilgisayarını bu şekilde yeniden başlattığına emin ol lütfen.

Bu işlemden eminsen aşağıdaki adımları uygulayarak bir kontrol yap lütfen.

Gel istersen işe ekran kartı sürücüsünü baştan kurarak başlayalım.

1) Bilgisayarını Güvenli Mod'da başlatmanı istiyorum. İlgili bağlantıdan faydalanabilirsin bunun için.

2) DDU ile NVIDIA sürücülerini kaldırmamız gerekiyor bilgisayardan.

3) Cclenear ile de kayıt defteri ve süprüntü temizliği yapacağız.

4) Normal bir şekilde tekrardan en güncel sürücüyü indirip, kuracağız.

Güncel sürümü hemen aşağıya bırakıyorum.

Oyuna girmeden önce temiz kurulumla bilgisayarı açalım ve bu şekilde oyuna giriş yapalım.

• Windows tuşuna ve aynı anda R tuşuna basarak Çalıştır menüsünü aç
  • Açılan Çalıştır penceresinde, "msconfig" yaz ve Tamam'a tıkla
  • "Hizmetler" seçeneğine tıkla
  • Burada bulunan " Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle
  • Listede bulunan tüm hizmetleri seç ama VGC isimli hizmetin seçili olmadığından emin ol. Daha sonra "Tümünü devre dışı bırak" butonuna. tıkla
  • "Uygula"ya ve daha sonra "Tamam"a tıkla
  • Bilgisayarını yeniden başlat
Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun Hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin. ^^

Hamachi uygulamasını bilgisayarından kaldır lütfen. Arka planda çalışırken istenmeyen sorunlara sebep olabiliyor.

Sonrasında Vanguard'ı silelim ve yeniden yükleyelim. Aşağıdaki link bu konuda sana yardımcı olacaktır.

Vanguard'ı sildikten sonra oyuna girdiğinde kendiliğinden geri yükleyecektir zaten. Ekstradan bir şey yapmana gerek yok.

Yaşadığın problem gerçekten can sıkıcı bir durum. :/ Ama merak etme, Vanguard'ı tekrar kurarak bu sorunun üstesinden geleceğiz!! ^^

Senden ricam beni adım adım takip et lütfen. VALORANT açık olmasın bu sırada.

Öncelikle Windows'ta açılış yaptığın hesabın yönetici yetkisi olduğuna emin ol.

• Öncelikle Başlat tuşuna basmanı istiyorum senden.
  • cmd yazıp Komut İstemcisi'ne sağ tuşla basıp Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine tıkla şimdi.
  • Buraya sırasıyla aşağıya bıraktığım komutları yazıp, enter tuşuna bas: sc delete vgc sc delete vglc
  • Şimdi sağ altta saatinin yanındaki ikonlardan Vanguard'ı bulup "Exit Vanguard" tuşuna tıkla.
  • Şimdi de Vanguard'ın kurulduğu klasöre gidelim. Normal kurulumda Riot Vanguard, "C:\Program Files\Riot Vanguard" yoluna kuruluyor; fakat sen bir değişiklik yaptıysan, o klasöre git. Klasöre girme; bu klasörü direk sil.
  • Şimdi VALORANT'ı masaüstündeki kısayolundan tekrar açmanı istiyorum. Bu, Riot Vanguard'ı yeniden bilgisayarına kuracaktır.
  • Riot Vanguard'ın kurulumu gerçekleştikten sonra VALORANT'a girebilmek için, sildiğimiz hizmeti geri yükleyip, bilgisayarı yeniden başlatmamız gerekiyor.
  • Riot Vanguard'ın kurulumu tamamlandı mı? Tamamlandıysa Başlat'a tekrar tıkla.
  • Buradayken "services.msc" yazıp, Services/Servisler uygulamasına sağ tuşla tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır'a tıkla.
  • Karşına çıkan pencerede vgc isimli hizmeti bulup sağ tuşla tıkla ve Özellikler seçeneğini seç.
  • Başlangıç Tipi yazısının yanındaki menüden Automatic/Otomatik seçeneğini seç.
  • Aşağı taraftan Uygula'ya tıkla ve sonrasında yine aynı pencerede Başlangıç Tipi yazısının altındaki Başlat tuşuna bas.
  • Sana bir uyarı verecektir "BAŞARAMADIK :(" gibisinden. Tamam'a tıkla.
  • vgc özellikleri penceresinde de Tamam'a tıkla.
  • Servisler penceresini de kapat.
  • Bilgisayarını yeniden başlat.
  • VALORANT'ı aç. :)
  • Tadını çıkar. (Sage alan yoksa sen al; her takımda olmalı bence. :)
Sonuçtan beni de haberdar etmeyi unutma dostum. ^^
Öncelikle göndermiş olduğun dosyalar için teşekkür ederim. Dosyalarını kontrol ettiğimde ekran kartını kurulamadığını yada eksik kurulum yapıldığını tespit ettim. Bu durumda ekran kartını kaldırıp temiz bir şekilde yeniden kuralım.

1) Bilgisayarını Güvenli Mod'da başlatmanı istiyorum. İlgili bağlantıdan faydalanabilirsin bunun için.

2) DDU ile Ekran sürücülerini kaldırmamız gerekiyor bilgisayardan.

4) Denetim masasında, Program Ekle/Kaldır kısmında Ekran ile ilgili yüklü olan programları da kaldır lütfen

5) Normal bir şekilde tekrardan en güncel sürücüyü indirip, kuracağız.

Yukarıdaki adımlardan sonra bilgisayarını normal bir şekilde yeniden başlatmayı unutma. Bu adımı tamamladıktan sonra hata devam ediyorsa benimle bu bilet üzerinden iletişime geçebilirsin. Cevabını bekliyorum.

Hunstanton
Riot Games Oyuncu Destek
bunlar bana gelen cevaplar sen bir dene istersen bende olmadı

heranock

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Umut
yok şimdi maçda değildim bir bakayım dedim hepsini yapmışım

ncelikle göndermiş olduğun bilgiler için teşekkürler. =)

Yapılan güncellemeler sonrasında güncelleme tamamlanınca bu tarz bir uyarıyı alabiliyorsun. Uyarının giderilebilmesi için bilgisayarının "Yeniden başlatma" seçeneğiyle birlikte yeniden açılması gerekiyor. Yani bu aşamada bilgisayarı normal şekilde kapatarak açmak yeterli olmuyor. Bu yüzden bilgisayarını bu şekilde yeniden başlattığına emin ol lütfen.

Bu işlemden eminsen aşağıdaki adımları uygulayarak bir kontrol yap lütfen.

Gel istersen işe ekran kartı sürücüsünü baştan kurarak başlayalım.

2) DDU ile NVIDIA sürücülerini kaldırmamız gerekiyor bilgisayardan.

4) Normal bir şekilde tekrardan en güncel sürücüyü indirip, kuracağız.

Güncel sürümü hemen aşağıya bırakıyorum.

Oyuna girmeden önce temiz kurulumla bilgisayarı açalım ve bu şekilde oyuna giriş yapalım.

• Windows tuşuna ve aynı anda R tuşuna basarak Çalıştır menüsünü aç
  • Açılan Çalıştır penceresinde, "msconfig" yaz ve Tamam'a tıkla
  • "Hizmetler" seçeneğine tıkla
  • Burada bulunan " Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle
  • Listede bulunan tüm hizmetleri seç ama VGC isimli hizmetin seçili olmadığından emin ol. Daha sonra "Tümünü devre dışı bırak" butonuna. tıkla
  • "Uygula"ya ve daha sonra "Tamam"a tıkla
  • Bilgisayarını yeniden başlat
Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun Hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin. ^^

Hamachi uygulamasını bilgisayarından kaldır lütfen. Arka planda çalışırken istenmeyen sorunlara sebep olabiliyor.

Sonrasında Vanguard'ı silelim ve yeniden yükleyelim. Aşağıdaki link bu konuda sana yardımcı olacaktır.

Vanguard'ı sildikten sonra oyuna girdiğinde kendiliğinden geri yükleyecektir zaten. Ekstradan bir şey yapmana gerek yok.

Yaşadığın problem gerçekten can sıkıcı bir durum. :/ Ama merak etme, Vanguard'ı tekrar kurarak bu sorunun üstesinden geleceğiz!! ^^

Senden ricam beni adım adım takip et lütfen. VALORANT açık olmasın bu sırada.

Öncelikle Windows'ta açılış yaptığın hesabın yönetici yetkisi olduğuna emin ol.

• Öncelikle Başlat tuşuna basmanı istiyorum senden.
  • cmd yazıp Komut İstemcisi'ne sağ tuşla basıp Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine tıkla şimdi.
  • Buraya sırasıyla aşağıya bıraktığım komutları yazıp, enter tuşuna bas: sc delete vgc sc delete vglc
  • Şimdi sağ altta saatinin yanındaki ikonlardan Vanguard'ı bulup "Exit Vanguard" tuşuna tıkla.
  • Şimdi de Vanguard'ın kurulduğu klasöre gidelim. Normal kurulumda Riot Vanguard, "C:\Program Files\Riot Vanguard" yoluna kuruluyor; fakat sen bir değişiklik yaptıysan, o klasöre git. Klasöre girme; bu klasörü direk sil.
  • Şimdi VALORANT'ı masaüstündeki kısayolundan tekrar açmanı istiyorum. Bu, Riot Vanguard'ı yeniden bilgisayarına kuracaktır.
  • Riot Vanguard'ın kurulumu gerçekleştikten sonra VALORANT'a girebilmek için, sildiğimiz hizmeti geri yükleyip, bilgisayarı yeniden başlatmamız gerekiyor.
  • Riot Vanguard'ın kurulumu tamamlandı mı? Tamamlandıysa Başlat'a tekrar tıkla.
  • Buradayken "services.msc" yazıp, Services/Servisler uygulamasına sağ tuşla tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır'a tıkla.
  • Karşına çıkan pencerede vgc isimli hizmeti bulup sağ tuşla tıkla ve Özellikler seçeneğini seç.
  • Başlangıç Tipi yazısının yanındaki menüden Automatic/Otomatik seçeneğini seç.
  • Aşağı taraftan Uygula'ya tıkla ve sonrasında yine aynı pencerede Başlangıç Tipi yazısının altındaki Başlat tuşuna bas.
  • Sana bir uyarı verecektir "BAŞARAMADIK :(" gibisinden. Tamam'a tıkla.
  • vgc özellikleri penceresinde de Tamam'a tıkla.
  • Servisler penceresini de kapat.
  • Bilgisayarını yeniden başlat.
  • VALORANT'ı aç. :)
  • Tadını çıkar. (Sage alan yoksa sen al; her takımda olmalı bence. :)
Sonuçtan beni de haberdar etmeyi unutma dostum. ^^
Öncelikle göndermiş olduğun dosyalar için teşekkür ederim. Dosyalarını kontrol ettiğimde ekran kartını kurulamadığını yada eksik kurulum yapıldığını tespit ettim. Bu durumda ekran kartını kaldırıp temiz bir şekilde yeniden kuralım.

2) DDU ile Ekran sürücülerini kaldırmamız gerekiyor bilgisayardan.

4) Denetim masasında, Program Ekle/Kaldır kısmında Ekran ile ilgili yüklü olan programları da kaldır lütfen

5) Normal bir şekilde tekrardan en güncel sürücüyü indirip, kuracağız.

Yukarıdaki adımlardan sonra bilgisayarını normal bir şekilde yeniden başlatmayı unutma. Bu adımı tamamladıktan sonra hata devam ediyorsa benimle bu bilet üzerinden iletişime geçebilirsin. Cevabını bekliyorum.

Hunstanton
Riot Games Oyuncu Destek
bunlar bana gelen cevaplar sen bir dene istersen bende olmadı
kardeşim ccleaner la hallettim 2 kez sorunları çöz dedim görev yöneticisinde hizmetlerde vgc yi tekrar çalıştırdım oldu teşekkürler

• Beğen

Impe

80+ Silver
kardeşim ccleaner la hallettim 2 kez sorunları çöz dedim görev yöneticisinde hizmetlerde vgc yi tekrar çalıştırdım oldu teşekkürler
benim yazdığım yöntemle yani

bendede olsaydı keşke bu yöntem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,491
Üyeler
149,739
Son üye
CanGöll_0
Top Bottom