Neler Yeni

Yardım Valorant Saçma Ban Sistemi?

Bergee

80+ Silver
Evet harika bir sorunla karşı karşıyayım hayatımda yaşadığım en aptalca şeyi yaşıyorum o kadar para yatırdığım hesabım ban yedi skin dolu hesabım ve hile kullanımından ötürü olduğu söyleniyor ki asla hile kullanmadım o kadar para yatırmışım enayi miyim kullanırım? Her neyse bilet attım cevap bekliyorum sonra başka bir hesapla gireyim dedim girdim oynadım ertesi gün o hesapta ban yedi garip bir şekilde yani anlamadığım bir şey var bu vanguard nasıl çalışıyor? Hile kullanmadığım halde ya da yardımcı program neyi görerek hile olarak algılıyor? Oynadığım 2 oyun var biri LoL biri valorant bunlarda da hile yapmayı gerektirecek bir şey yok bu oyunlarda ve hile kullanmamda zaten. Para yatırdığım hesabı nasıl açtırabilirim yani o kadar para yatırdım hesabı kastım Dia 1 hesap sürekli Dia plat arası takıldık hile olsam radyant a kadar kasardım 😂 Dava falan açabilme ihtimalim var mıdır? Yani 4 hesabım da ban yedi hiç birinde de hile vs. kullanmadım hadi 1i yedi hile kullandım diyelim diğerlerinde neden hala hileyle oynamaya devam edeyim ne kadar mantıklı?

TİCKETTAN CEVAP GELDİ; (Her zaman ki gibi bot cevaplıyor hayır söylemiyorda hangi programdan neyden ban yediğimi bana cihaz banı nedir diye anlatıyor cihaz banı yemem için hile kullanmam lazım değil mi? Hangi hileyi kullanmışım onu söylesin bari bende merak ediyorum. Zorla hile satın aldırtıp ban yemeden oyunuma baktırtacaklar beni valla hilesiz oynayalım diyoruz bu 2. hwid banım hilesiz bir biçimde hile kullananlar deli gibi ban yemeden hesap kasıp satıyorlar :D )

Selamlar,

Kötü haber elçisi olmak istemem ama hesabını kontrol ettiğimde hesabına Cihaz Banı uygulandığını görüyorum.

Nedir bu Cihaz Banı? diye soracak olursan; oyun kurallarını ihlal edenler, 3. parti uygulama kullananlar, oyundaki bugları/hataları kendi lehine kullanarak diğer oyuncu arkadaşlarımızın deneyimini negatif etkileyen, haksız kazançlar sağlayan kişilerin hesabına ve cihazına uygulanan bir disiplin işlemidir. Bu disiplin işlemini alan kişilerin hesapları kalıcı şekilde uzaklaştırılır. Hile kullanılan cihaza ise belirli bir süre (genellikle 3 ay) Cihaz Banı uygulanır ve farklı hesapların da bu cihazdan oyuna girmeleri engellenir.

Eğer cihaz banı mevcutken herhangi bir şekilde o cihaz üzerinden oyuna erişim sağlamayı başarırsan iki şey gerçekleşir:
1-) Erişim sağladığın diğer hesap da kalıcı olarak uzaklaştırılır.
2-) Cihaz banı tekrar tetikleneceği için 3 ay yerine 4 ay veya daha fazla bir süre Cihaz Banı'na sahip olursun.

Cihaz Banı sona erdikten sonra farklı bir hesapla aynı cihazdan oyunlarına devam edebilirsin, fakat ceza alan hesabın ile oyunlara tekrar devam edemeyeceğini üzülerek belirtmek istiyorum. Eğer ceza alan hesabın ile oyuna girmeye çalışırsan, 61 Hata Kodu ile karşılaşacaksındır. Cihaz Banı bitmeden farklı hesaplardan o cihazla giriş yaptığında da 152 ya da 51 Hata Kodu ile karşılaşacağını bilmen önemli. Cihaz Banı bittikten sonra yeni bir hesap oluşturup, her türlü uygunsuz program ve davranıştan uzak durarak hiçbir sorun yaşamadan oyunlarına devam edebilirsin.

Cihaz Banı'nın kalkacağı tarih ise: 24/09/2022'dir. (Birkaç gün sapma ihtimali yüzünden cihaz banın geç açılabilir. Paniğe gerek yok.)

Bu konuyla ilgili anlayışın için şimdiden teşekkür ederim, kendine iyi bak.

Hoşça kal.

Joey Chandl
Riot Games Oyuncu Destek

Son düzenleme:
Evet harika bir sorunla karşı karşıyayım hayatımda yaşadığım en aptalca şeyi yaşıyorum o kadar para yatırdığım hesabım ban yedi skin dolu hesabım ve hile kullanımından ötürü olduğu söyleniyor ki asla hile kullanmadım o kadar para yatırmışım enayi miyim kullanırım? Her neyse bilet attım cevap bekliyorum sonra başka bir hesapla gireyim dedim girdim oynadım ertesi gün o hesapta ban yedi garip bir şekilde yani anlamadığım bir şey var bu vanguard nasıl çalışıyor? Hile kullanmadığım halde ya da yardımcı program neyi görerek hile olarak algılıyor? Oynadığım 2 oyun var biri LoL biri valorant bunlarda da hile yapmayı gerektirecek bir şey yok bu oyunlarda ve hile kullanmamda zaten. Para yatırdığım hesabı nasıl açtırabilirim yani o kadar para yatırdım hesabı kastım Dia 1 hesap sürekli Dia plat arası takıldık hile olsam radyant a kadar kasardım 😂 Dava falan açabilme ihtimalim var mıdır? Yani 4 hesabım da ban yedi hiç birinde de hile vs. kullanmadım hadi 1i yedi hile kullandım diyelim diğerlerinde neden hala hileyle oynamaya devam edeyim ne kadar mantıklı?
anakart banı yemişsindir açtığın hesaplarda otomatik olarak banlanır

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
847
İsim
Burak
1 hesapla yediğiniz ban ip ban atılıyorsa o ip deki tüm hesapların kapatılmasına sebep olur bence ne yaptığınızı bir düşünün

Silinsin

80+ Silver
Dava açamazsınız çok nadir de olsa ek yazılımlar hile olarak algılanıyor ticket dönüşünü bekleyin.

N0Name

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
Kerem
İsteyen girip bakabilir dc de herkes hile kullanıyor ve dediklerine göre radyant sıralamasındaki ilk 100'ün içerisinde rahat 30 hile çıkarmış discord: https://discord.gg/hFXZhDbK içeride lol valorant da hile kullananlar var valorant da hiç hile yok sanıyordum arkadaşım attı şok oldum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Furkan Bircan
1 sene önce eski bilgisayarımda hwıd ban yemiştim ama banı açmıştım :) yani mac adresine ban yemiş isen o bilgisayarda senin olmayan herhangi bir hesapla oyuna girmeye çalışsan bile banlı olarak gözükür

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hangi programlar açık oyunu oynarken?

Bergee

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi programlar açık oyunu oynarken?
Hiçbir program :D Bilgisayar açılır açılmaz sadece valorant giriyorum arkada spotify ya da chrome açık oluyor başka hiçbir program açık olmuyor. Çok tuhaf sorunu çözemedim ip ban ya da hwid ban yediğimi düşünmüyorum çünkü, farklı hesaplardan giriş yaptığımda sorunsuzca oynuyorum.
Dün mesela 2 farklı hesaptan giriş yaptım deli gibi oynadım daha sonrasında bugün girmeye çalıştığımda o 2 hesapta ban yemişti bir şeyi hile olarak algılıyor ama neyi sırf bunun için format mı atmam gerekli yani ne kadar saçma ***** bir sistemi var bu riotun hala anlamış değilim daha öncede başıma geldi bu olay hatta o zaman 3 aylık bir hwid ban almıştım hile kullanmadığım halde uzun aradan sonra yine aynı şeyi yaşayıpta 3 ay hwid ban almak istemiyorum vallahi sıkıldım bu ***** sorunundan riotun. Blitz uygulaması yüklü o da lol için ama valoranta giriş yaparken onu kapatıyorum ban atma ihtimaline karşın.

Bergee

80+ Silver
An itibariyle hwid banı bizzat kendim kaldırmış bulunmaktayım. Bundan sonra rito korksun gerçekten hile kullanıp öyle yiyeceksem yiyeceğim banı zerrede umrumda değil :D Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum hile bulup kullanmaya geldi olay :D Yani yapmayalım yapmayalım diyoruz inatla saçma bir nedeni bile bulunmayan sebepten ötürü ban yiyorum 2. hwid banım olması ayrıca ironik bir 3 ay daha bekleyemedim :D

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
An itibariyle hwid banı bizzat kendim kaldırmış bulunmaktayım. Bundan sonra rito korksun gerçekten hile kullanıp öyle yiyeceksem yiyeceğim banı zerrede umrumda değil :D Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum hile bulup kullanmaya geldi olay :D Yani yapmayalım yapmayalım diyoruz inatla saçma bir nedeni bile bulunmayan sebepten ötürü ban yiyorum 2. hwid banım olması ayrıca ironik bir 3 ay daha bekleyemedim :D
Bunu riotla anonim şekilde konuşup olayı anlatırsan belki sana güzellik yapabilirler. Apple falan yapıyor bunu.

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,126
İsim
Emre
Şunu söyleyeyim oyuna 3. parti bir yazılım inject etmeye çalıştıysan ban yemen çok normal. Skin hilesi tarzı bir şey olur vs. bu hiç fark etmez. Valorant'ı beta zamanından beri takip ediyorum ve hiç haksız yere kalıcı ban atmadı bana. Ben bilinçli şekilde valorant'a 3. parti yazılım inject ettim ve o yüzden o hesaplar kalıcı olarak yasaklandı ki zaten bios sürümünü değiştirince bu hwid ban dedikleri dandik ban kalkıyor. Seni ne olursa olsun haklı bulmuyorum maalesef. Cidden o kadar program, yazılım denedim 2 yıl içerisinde hiç boş yere hwid+kalıcı ban atmadı sistemleri. Eminim ki haberin olmadan ya da bilmeyerek bir şeyler inject edilmeye çalışılmış ya da dosyaları değiştirilmeye çalışılmış. Hepsini geçtim başkasının hile kullandığı bir hesap ile girdiysen kendi bilgisayarına o hesap banlandığı zaman sen de bundan nasibini alırsın ve senin temiz dediğin hesapların da banlanır.
(Özet olarak ya kendin oyuna bir dosya inject etmeye çalıştın ya da hile kullanılmış ama banlanmamış veya banlanmış bir hesap ile kendi bilgisayarına girdiğin için ban yedin, ne olursa olsun o hesaplarının banı açılmayacak) Geçmiş olsun...

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Her zaman ki gibi bot cevaplıyor hayır söylemiyorda hangi programdan neyden ban yediğimi bana cihaz banı nedir diye anlatıyor
Bot değil o. Oyuncu destek ZenDesk kullanıyor. ZenDesk'in hazır cevaplarından. Yoksa 30-40 tane Player Support çalışanı her bilete ayrı ayrı cevap yazacak hali yok.

Top Bottom