Neler Yeni

İnceleme VALVE'İN YENİ SIZDIRILAN OYUNU - DEADLOCK!

kaani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Kaan
Oyun çıktığı gibi duruyor çünkü düzeltilecek büyük handikapları yoktu CS2 gibi biraz öyle düşünmek lazım. Ekstra UI eklemeleri ile işte Sağdaki ölüm öldürme görsellerini değiştirerek biraz sağa solu düzelterek yoluna devam ediyor ki bu olması gereken diye düşünüyorum. CS2'deki gibi oyun çıkış yaptığında büyük problemler yoktu Valorant kısmında.
İkisine de ara ara giriyorum ve kötü de değilim bence, Valorant rankım Diamond ve üstü dolanıyor/CS tarafında da seçkin modunda pek kasılmadım ama 20 bin gördüm eskiden Global altına düşmüyordum. Şuna getireceğim, ikisi de güzel oyun ancak Counter Strike apayrı bir seviye, sezonluk değil asırlık oyun. Baktığımızda adamların 12 yıl önce çıkarttığı oyun halen milyonu görüyor ve altına düşmüyor, bunu sağlamaları gerek skin pazarı gerek kasa açma sistemi gerek oyun modları. Dediğim gibi arkada başka bir oyun çıkıyor uzunca bir süre konuşulacak ve oynanacak olan diye düşünüyorum.
Valve evet kusursuz yapmaya çalışıyor ancak CS2'ye kadar bunu devam ettirdi. Riot Games'in Valorant'ından mı korktular ne amaçla hangi akla hizmet 24 Senelik Counter-Strike serisini öyle bir haldeyken çıkardılar inan hala düşündüğümde cevabını bulamıyorum. Hadi hepsini geçtim yav oyunu hiç açıp kendiniz de mi oynamadınız abi burada hitbox problemi var abi burası sıkıntılı abi bunun optimizasyonu tam değil falan diye..
Subtick muhabbeti zaten evlere şenlik
Bunun sebebi de bence insanlar hiç üstüne gitmiyoruz bakmıyoruz demesin diye güncellemeler getirmeleri. Şu an halihazırdaki oyuncuları kaybetmemek için göstermelik dümenden güncellemeler :D Umarım bir bomba geliyordur yakın dönem için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
313
İsim
mehmet
ne çıkarırsa çıkarsın csgo en iyisiydi cs1.6ile beraber

l4d2de olur

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,422
İsim
Ümit Can
Bunun sebebi de bence insanlar hiç üstüne gitmiyoruz bakmıyoruz demesin diye güncellemeler getirmeleri. Şu an halihazırdaki oyuncuları kaybetmemek için göstermelik dümenden güncellemeler :D Umarım bir bomba geliyordur yakın dönem için.
inşallah daha da düzelir.. Birinin daha iyi hamle yapması karşı tarafı da alevlendiriyor çünkü kazanan burada hep oyuncular oluyor. CS veya Valorant taraflarından hangisi ekstra bişey yaparsa yapsın bizim yararımıza

kaani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Kaan
inşallah daha da düzelir.. Birinin daha iyi hamle yapması karşı tarafı da alevlendiriyor çünkü kazanan burada hep oyuncular oluyor. CS veya Valorant taraflarından hangisi ekstra bişey yaparsa yapsın bizim yararımıza
Aslında o tam olarak şu şekilde burada, Valve elini bile sürmüyor ama Riot Games Valorant için dakika dakika çalışıyor. Bu noktada belki çeyreği kadar ancak başarılı olabilmiştir ya da olamamıştır bile o kadar Valorant tarafında. Yani adamların umurlarında değil bu Valorant :D İnsanlar sadece orası getirdi burası niye getirmiyor pis kötü Valve demesin diye ellerindeki en ufak güncellemeleri atıyorlar ki onlar bile kat kat kaliteli o diğer oyuna göre. Zaman gösterecek bakalım, Valve asla batmaz en kötü Half Life 3 çıkartır yine rekorlar kırar ama neyi umursuyorlar neyi geliştiriyorlar bilemiyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne çıkarırsa çıkarsın csgo en iyisiydi cs1.6ile beraber

l4d2de olur
CS 1.6 bambaşka bir şey, muazzam bir oyun. Halen daha oynanıyor, pek de keyifli. Uzunca süreler oynattırdı kendini :D CSGO ile zirveleri zorladılar en üstlere çıkardılar noktayı, ama CS2 o işin sırrını bozdu. Half Life 2, Left 4 Dead 2 ve Counter Strike 1.6 hadi bir de CSGO, şunlar o kadar inanılmaz oyunlar ki.

Dahası  
Reaksiyon skoru
313
İsim
mehmet
CS 1.6 bambaşka bir şey, muazzam bir oyun. Halen daha oynanıyor, pek de keyifli. Uzunca süreler oynattırdı kendini :D CSGO ile zirveleri zorladılar en üstlere çıkardılar noktayı, ama CS2 o işin sırrını bozdu. Half Life 2, Left 4 Dead 2 ve Counter Strike 1.6 hadi bir de CSGO, şunlar o kadar inanılmaz oyunlar ki.
inşallah yakında ram ve gpu alıp cs2 pubgde oynicam ama l4d2den asla vazgeçmem o kadar para verdim çünkü

NespaY

80+ Silver
HEPİMİZ VALVE'I BİLİYORUZ. DOTA L4D HALF LİFE TF VE CS GİBİ OYUNLARIN YAPIMCISI OYUN DÜNYASININ SAYILI FİRMALARINDAN
VALVE, YENİ BİR THİRD PERSON FPS SHOOTER OYUNU ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR. DAHA ÖNCESİNDE UFAK SIZINTILALA BİRLİKTE
PROJE ADINI NEON PRIME OLARAK BİLDİĞİMİZ OYUNUN GERÇEK İSMİ DEADLOCK..

Alıntıyı görüntüle

OYUNUN YAPIMCI ŞİRKETİ VALVE OLSA DA OYUNU GELİŞTİREN EKİP ICEFROG, 2005'DEN BERİ DOTAYI GELİŞTİREN EKİP. ICEFROG
ESKİ ADIYLA NEON PRIME YENİ ADIYLA DEADLOCK'U YAPMAK İÇİN 2 SENE ÖNCE DOTA'YA ARA VERMİŞTİ

Alıntıyı görüntüle

GABEFOLLOWER'IN TWEETİNE GÖRE VALVE'İN YENİ OYUNU DEADLOCK KAHRAMANLARI YÖNETTİĞİMİZ 3. ŞAHIŞ BAKIŞ AÇISINA SAHİP
REKABETÇİ SHOOTER OYUNU. 4 KORİDORLU BÜYÜK BİR HARİTA VE 6VS6 BİR SAVAŞ
EŞYA VE YETENEKLER KULE SAVUNMA MEKANİĞİ, YARATIKLAR SİHİRBAZLAR VE ROBOTLAR,
BIOSHOCK INFINITY'E BENZEYEN HIZLI SEYEHAT SEÇENEĞİ

+ABİ KARIŞIK VAR MI?
-VAR
+YÜKLE

CS2 REZİLLİĞİNDEN SONRA OYUN TUTSUN DİYE TÜM TUŞLARA BASAN VALVE
OYUNUN ÇOK HIZLI MEKANİKLERE SAHİP OLACAĞINI SÖYLEYEREK OVERWATCH BENZERİ BİŞEYLER KAFADA CANLANDIRIRKEN
OYUNUN İLHAM ALDIĞI VE AHANDA ŞU ÖZELLİĞİ GÜZELMİŞ DİYEREK ARAKLADIĞI OYUNLAR İSE
TF2, OVERWATCH, VALORANT, SMITE ,ORC MUST DIE
OYUNDAKİ KARAKTERİN TASARIMLARININ İSE DOTA EVRENİNE BENZEDİĞİNİ YAZMIŞ GABEFOLLOWER

OYUNUN SIZAN GÖRSELLERİNE DE BİR BAKALIM
Bu oyundan sızdırılan ilk görselimiz olan oyun içi bir görsel

Alıntıyı görüntüle

ALT KISIMDA SKİLLERİMİZİ GÖREBİLİRKEN KARAKTERİN SOLUNDA MUHTEMELEN CAN VEYA STAMİNAMIZI C
ROSSHAIRIN SAĞ KISMINDA DA MERMİ KAPASİTEMİZİ GÖRMEK MÜMKÜN.
BU HALİYLE FORTNİTE'A DA BENZEMİYOR DEĞİL İŞİN AÇIKCASI..

Alıntıyı görüntüle

BU GÖRSELDE OYUNDAN SIZAN İLK VE TEK KARAKTER OLAN GREY TALON'U GÖRÜYORUZ
4 ADET SKİLLE SAHİP ELİNDEKİ YAY'DAN DA BUNU ANLAMAK MÜMKÜN ZATEN İSMİNİN ALT KISMINDA DA
LONG RAGE YAZISI BİZLERİ KARŞILAMAKTA.

KONU BİRAZ UZUN OLACAĞINDAN BURAYA DAHA FAZLASINI YAZMAK İSTEMEDİM
EĞER OYUNU MERAK ETTİYSENİZ BİRKAÇ SIZAN GÖRSELİN DE BULUNDUĞU BİR VİDEO HAZIRLADIM.
BURADA DAHA DETAYLI ARAŞTIRMASIYLA DEADLOCKU BULABİLİRSİNİZ.

Valve oyunları yapar ortaya atar daha da ilgilenmez bilmeyen yoktur zaten o yüzden Valve ile ilgili hiçbir heyecanım yok.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,771
İsim
Oğuz
bi bitmedi sizin şu birbiriyle alakası olmayan oyunları kıyaslamanız 😅
Çok karşılaştırmak istiyorsan Anti-Cheat'leri falan da karşılaştırabilirsiniz ikisinin de iyi ve kötü olduğu noktalar var öyle çokta fanboyluk yapmamak lazım
Alakası yok mu? :ROFLMAO:'
Belli ki Valve de rakip olarak görmüyor ki aynı tarzda bir işe girişmeye çalışmış. Oyundan sızdırılan şeyler çok basit şeyler. Bence hem TF2 hem Valorant hem de CS oynayanları çekebilecek bir tarza benziyor.
Ayrıca Anti-Cheat yapmasını dünyanın en zor işi falan mı sanıyorsunuz? Tam aksine çok basit bir şeydir hileleri engellemek ama Valve direkt olarak PC üzerinden veri çeken Anti-Cheat kullanmak istemediğini söylüyor. He çok derdin varsa gir Faceit 0 hile. Oyun hataları çokça var evet ama 1-2 yıl içinde düzeleceğine inanıyorum. Hileler de böyle kalmayacak elbette.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,295
İsim
Selim
HEPİMİZ VALVE'I BİLİYORUZ. DOTA L4D HALF LİFE TF VE CS GİBİ OYUNLARIN YAPIMCISI OYUN DÜNYASININ SAYILI FİRMALARINDAN
VALVE, YENİ BİR THİRD PERSON FPS SHOOTER OYUNU ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR. DAHA ÖNCESİNDE UFAK SIZINTILALA BİRLİKTE
PROJE ADINI NEON PRIME OLARAK BİLDİĞİMİZ OYUNUN GERÇEK İSMİ DEADLOCK..

Alıntıyı görüntüle

OYUNUN YAPIMCI ŞİRKETİ VALVE OLSA DA OYUNU GELİŞTİREN EKİP ICEFROG, 2005'DEN BERİ DOTAYI GELİŞTİREN EKİP. ICEFROG
ESKİ ADIYLA NEON PRIME YENİ ADIYLA DEADLOCK'U YAPMAK İÇİN 2 SENE ÖNCE DOTA'YA ARA VERMİŞTİ

Alıntıyı görüntüle

GABEFOLLOWER'IN TWEETİNE GÖRE VALVE'İN YENİ OYUNU DEADLOCK KAHRAMANLARI YÖNETTİĞİMİZ 3. ŞAHIŞ BAKIŞ AÇISINA SAHİP
REKABETÇİ SHOOTER OYUNU. 4 KORİDORLU BÜYÜK BİR HARİTA VE 6VS6 BİR SAVAŞ
EŞYA VE YETENEKLER KULE SAVUNMA MEKANİĞİ, YARATIKLAR SİHİRBAZLAR VE ROBOTLAR,
BIOSHOCK INFINITY'E BENZEYEN HIZLI SEYEHAT SEÇENEĞİ

+ABİ KARIŞIK VAR MI?
-VAR
+YÜKLE

CS2 REZİLLİĞİNDEN SONRA OYUN TUTSUN DİYE TÜM TUŞLARA BASAN VALVE
OYUNUN ÇOK HIZLI MEKANİKLERE SAHİP OLACAĞINI SÖYLEYEREK OVERWATCH BENZERİ BİŞEYLER KAFADA CANLANDIRIRKEN
OYUNUN İLHAM ALDIĞI VE AHANDA ŞU ÖZELLİĞİ GÜZELMİŞ DİYEREK ARAKLADIĞI OYUNLAR İSE
TF2, OVERWATCH, VALORANT, SMITE ,ORC MUST DIE
OYUNDAKİ KARAKTERİN TASARIMLARININ İSE DOTA EVRENİNE BENZEDİĞİNİ YAZMIŞ GABEFOLLOWER

OYUNUN SIZAN GÖRSELLERİNE DE BİR BAKALIM
Bu oyundan sızdırılan ilk görselimiz olan oyun içi bir görsel

Alıntıyı görüntüle

ALT KISIMDA SKİLLERİMİZİ GÖREBİLİRKEN KARAKTERİN SOLUNDA MUHTEMELEN CAN VEYA STAMİNAMIZI C
ROSSHAIRIN SAĞ KISMINDA DA MERMİ KAPASİTEMİZİ GÖRMEK MÜMKÜN.
BU HALİYLE FORTNİTE'A DA BENZEMİYOR DEĞİL İŞİN AÇIKCASI..

Alıntıyı görüntüle

BU GÖRSELDE OYUNDAN SIZAN İLK VE TEK KARAKTER OLAN GREY TALON'U GÖRÜYORUZ
4 ADET SKİLLE SAHİP ELİNDEKİ YAY'DAN DA BUNU ANLAMAK MÜMKÜN ZATEN İSMİNİN ALT KISMINDA DA
LONG RAGE YAZISI BİZLERİ KARŞILAMAKTA.

KONU BİRAZ UZUN OLACAĞINDAN BURAYA DAHA FAZLASINI YAZMAK İSTEMEDİM
EĞER OYUNU MERAK ETTİYSENİZ BİRKAÇ SIZAN GÖRSELİN DE BULUNDUĞU BİR VİDEO HAZIRLADIM.
BURADA DAHA DETAYLI ARAŞTIRMASIYLA DEADLOCKU BULABİLİRSİNİZ.

Benzeri var çok tutulmaz 👍 ilk hafta oyuncu rekoru kırar sonra çoğu kişi bırakır. Smite 2 çıkacak ona benzer bir oyun olacak buda ama sorun şu ki bu tarz oyunların kitlesi çok kısıtlı ve herkese hitap etmiyor.

hard rp

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Mert
Fortniteye benzettim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular