Neler Yeni

Vatan Bigisayar 7500f 4060ti Sistem Sizce Sorun Yaratır Mı?

Rymeka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Ahmet Tarık Kızıl
Hocam ben de aynı pcye bakıyorum almayı düşünüyorum. Kasayı msi yapmayı düşünüyorum ve ben mühendislik okuduğum için uygulamaları da sıkça kullanıyorum. Ramlar bu konuda bir sorun yaratır mı? Cl değeri dediğimiz şey tam olarak ne, ve ideal değer yaklaşık kaç? Sistem öneriniz var mı bu fiyatlara? Ventus için de kötü denmiş çünkü...
cl değeri oyun için sıkıntı değil ancak yazılım vb şeylerde sıkıntı

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
919
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Yani çoook da aşırı etkilememesi lazım o zaman rekabetçi oyun bile oynamıyorum doğru düzgün.
Aşırı etkilemez ama 30 cl olan adam 200 alırken sen 180*175 fln alırsın

Rymeka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Ahmet Tarık Kızıl
Aşırı etkilemez ama 30 cl olan adam 200 alırken sen 180*175 fln alırsın
yok en fazla 10fps etkiler ki ddr5ten söz ediyoruz cl değeri çok önemli değil ddr4 için cl çok önemliydi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam cl değeri dediğimiz şey ne? Bize faydası yararı nedir,
gecikme olarak adlandırabiliriz ddr4 için etkisi büyüktü ancak ddr5te etkisi yok denecek kadar az fark edilmez yani

umutopcuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Umut Topçu
yok en fazla 10fps etkiler ki ddr5ten söz ediyoruz cl değeri çok önemli değil ddr4 için cl çok önemliydi
Mesaj otomatik birleştirildi:

gecikme olarak adlandırabiliriz ddr4 için etkisi büyüktü ancak ddr5te etkisi yok denecek kadar az fark edilmez yani
Teşekkür ediyorum hocam.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
ozan başaran
Hocam ben de aynı pcye bakıyorum almayı düşünüyorum. Kasayı msi yapmayı düşünüyorum ve ben mühendislik okuduğum için uygulamaları da sıkça kullanıyorum. Ramlar bu konuda bir sorun yaratır mı? Cl değeri dediğimiz şey tam olarak ne, ve ideal değer yaklaşık kaç? Sistem öneriniz var mı bu fiyatlara? Ventus için de kötü denmiş çünkü...
hocam ventus kötü ama ucuz sistem bulursanız alınabilecek bir model cl değerleri ise ne kadar az olursa o kadar iyi bu değer yüksek oldukça işlemci ağırlıklı işlerinizi daha yavaş daha az performansta yaparsınız

Top Bottom