Neler Yeni

Çözüldü✓ VATAN BİLGİSAYAR MAĞAZASINDAN ALDIĞIM ÜRÜNÜ İADE EDEBİLİR MİYİM?

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
848
İsim
Volkan
Ediyoruz dayı ediyoruz ne guguğu ne anlatıyon 2 hafta boyunca her türlü elektroniği iade ediyoruz
Anlatıyor işte o attığı linkler yazılar boş iptal oldu aslında uygulanması gerekirdi bu yasa tasarısının ama uygulanmadı ne yazık ki satıcı mağdur ediliyor aslına bakmak gerekirse adamın sıfır ürünü ikinci ele düşüyor keyfi iade edenler için konuşuyorum ha bu linklerin geçerliliği sıfır gitsin bakanlığın sayfasından bulsun onu atsın 😂

tekino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Tekin Ayber
Anlatıyor işte o attığı linkler yazılar boş iptal oldu aslında uygulanması gerekirdi bu yasa tasarısının ama uygulanmadı ne yazık ki satıcı mağdur ediliyor aslına bakmak gerekirse adamın sıfır ürünü ikinci ele düşüyor keyfi iade edenler için konuşuyorum ha bu linklerin geçerliliği sıfır gitsin bakanlığın sayfasından bulsun onu atsın 😂
mevzuat gov tr ye bakalım :D

drakathx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
Burak
Mağazada o yok işte ben ram aldım zamanıda 1 saat geçmeden iadeye gittim adamlar ürünü inceledi 10 dk
Banada geçen oldu işlemci soğutma sipariş ettim gaming gen tr den dedim cumartesi gelmezse işimiz yaş işlemci soğutması lazım PC kullanmam lazımdı yeni topladigimi hem vatandan tele alışveriş yapıp mağazadan teslimat ile soğutma aldım hemde gaming gen tr şansıma gaming gen tr cumartesi geldi diğerine ihtiyaç kalmadı dedim yedek olur hafta sonu için gittim teslim alacam ürünleri dedim soğutmaya ihtiyaç kalmadı ürün mağazada ha teslim almadım açmadım da daha kutu jelatinli dkcjchxh dedim bunu almicam ben iade istiyorum 30 35 dk uğraştırdı salaklar zaten ürün sizde sizin rafinizda duruyor ben almadım daha teslim iade edene kadar 1 saate yakın zaman geçti hatta para iadesini anında yapmadılar manyaklar dediler kupon yada hesabınıza karta iade olur dediler dedim başlatmayın kuponunuza para verdim paramı geri istiyorum dedim para iadesi geldi hesabıma

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,467
İsim
.
Hala mevzuat diyor aga yaşı max 14 değilse hiçbirşey bilmiyorum internetten link kopyalayıp atıyor bilmiyorki o uygulanmıyor :D

tekino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Tekin Ayber
Hala mevzuat diyor aga yaşı max 14 değilse hiçbirşey bilmiyorum internetten link kopyalayıp atıyor bilmiyorki o uygulanmıyor :D
Çoluk çocuk değilsen de kafan hakikaten hukuğa basmıyor :D

Al sana mevzuat gov tr yani devletin resmi sitesinden son yürürlükteki hali yönetmeliğin ve hala geçerli, uygulanıyor yani:

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
848
İsim
Volkan
Hatta arkadaşı raporlayın zaten yanlış bilgilendirme: kamuda yer almayan bilgilerden uyarı alacak nerden biliyorsun diye sormayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

mevzuat gov tr ye bakalım :D
Sen bak abicim benim iyi araştır göreceksin inanıyorum sana

tekino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Tekin Ayber
Hatta arkadaşı raporlayın zaten yanlış bilgilendirme: kamuda yer almayan bilgilerden uyarı alacak nerden biliyorsun diye sormayın.

Sen bak abicim benim iyi araştır göreceksin inanıyorum sana
Attım ama inanmak istemeyene mucize ile peygamber gelse yine inanmazlar, raporlamak size kalmış, inanıp inanmamakta ama resmi durum böyledir. :)

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,122
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Mağazadan aldığın için iade edemezsin.

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
848
İsim
Volkan
Attım ama inanmak istemeyene mucize ile peygamber gelse yine inanmazlar, raporlamak size kalmış, inanıp inanmamakta ama resmi durum böyledir. :)
1728935360660.png

1728935382175.png

1728935471212.png

6502 sayılı kanun abicim madde 24 oku bakalım ne yazıyor orda canım benim bir tanem benim

1728935532258.png

Göremezsin diye ekledim okursun

tekino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Tekin Ayber
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
6502 sayılı kanun abicim madde 24 oku bakalım ne yazıyor orda canım benim bir tanem benim
Senin bu attığın kanun, bir de bunun yönetmeliği var, işte o da benim attığım :) Ya siz hiç memur filan olamazsınız ha :p

ayrıca kesin çözüm olsun diye aşağıya bunu bırakıyorum arayıp soranlar için:

"ALO 175" Tüketici Danışma Hattı, tüketicilerimizin karşılaştıkları sorunlara ilişkin çözüm yollarının sunulduğu ve tüketici uyuşmazlıklarının çözülmesi amacıyla başvurmaları gereken ilgili makamlara yönlendirildiği “bir çağrı merkezi” olarak hizmet vermektedir.

Son düzenleme:

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
848
İsim
Volkan
Senin bu attığın kanun, bir de bunun yönetmeliği var, işte o da benim attığım :) Ya siz hiç memur filan olamazsınız ha :p
Tamam sensin dkcndnkddn çöptopattan link atmaya devam et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
848
İsim
Volkan

ayrıca kesin çözüm olsun diye aşağıya bunu bırakıyorum arayıp soranlar için:

"ALO 175" Tüketici Danışma Hattı, tüketicilerimizin karşılaştıkları sorunlara ilişkin çözüm yollarının sunulduğu ve tüketici uyuşmazlıklarının çözülmesi amacıyla başvurmaları gereken ilgili makamlara yönlendirildiği “bir çağrı merkezi” olarak hizmet vermektedir.
Yönetmelik çıkar maddelerine göre hüküm verilir yada bu gibi durumlarda maddelerine dayanarak uygulanır bilmiyorsun birde cahil cesareti ile biliyormuş gibi yapma.

Top Bottom