Neler Yeni

VERGİ MUAFİYETİ HAKKINDA

gameasy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
enis
Selamlar bu yıl üniversiteye geçeceğim inşallah bu RTE'nin söylediği vergi muafiyeti hakkında bilgisi olan var mı? Ne zaman olur, hangi cihazlar için geçerli olur, belli bir para sınırı olur mu?

TİTAN.

80+ Platinum
Selamlar bu yıl üniversiteye geçeceğim inşallah bu RTE'nin söylediği vergi muafiyeti hakkında bilgisi olan var mı? Ne zaman olur, hangi cihazlar için geçerli olur, belli bir para sınırı olur mu?
Kanka zamanı belli değil
50k şık cihaz 25kya düşecek
Hangi cihazlar için bilmiyoruz ama sürekli iPhone gösteriliyor belli değil
Edit:beklediğimiz gibi fıs çıktı

Son düzenleme:

Harun314

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Harun Gören
Fiyat sınırı ve hangi cihazlar için geçerli olur bilemiyorum ancak şundan eminim ki alış sonrası bazı politikalar uygulanacaktır.Örneğin o telefona sadece o telefonu satın alan öğrenci hattını takıp kullanabilecek ve/veya telefonu(ya da cihazı) aldıktan sonra atıyorum 3 yıl satamaz tarzı kurallarla satılacaktır.

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,584
İsim
.
Kanka zamanı belli değil
50k şık cihaz 25kya düşecek
Hangi cihazlar için bilmiyoruz ama sürekli iPhone gösteriliyor belli değil
Fiyat sınırı ve hangi cihazlar için geçerli olur bilemiyorum ancak şundan eminim ki alış sonrası bazı politikalar uygulanacaktır.Örneğin o telefona sadece o telefonu satın alan öğrenci hattını takıp kullanabilecek ve/veya telefonu(ya da cihazı) aldıktan sonra atıyorum 3 yıl satamaz tarzı kurallarla satılacaktır.
Tahminimce 20K üstüne gelmeyecek
Alacaksanız 20K altına veriyorum diyecekler gibime geliyor

YazılımKafa

80+ Silver
Yerli markalar ya da Türkiye'de üretilen cihazlar dışında olacağını düşünmüyorum.
Öyle olacağına ihtimal dahi vermiyorum. Öyle olsa başta söylerler , beklentiyi yükseltip böyle bir şey yapmaları yarardan çok zarar olur. Yani öyle bir şey olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

20k olmaz sınır

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun
Öyle olacağına ihtimal dahi vermiyorum. Öyle olsa başta söylerler , beklentiyi yükseltip böyle bir şey yapmaları yarardan çok zarar olur. Yani öyle bir şey olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

20k olmaz sınır
Burası Türkiye knk her an her şey olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun
Bunu yaparken parti çıkarlarına göre yapıyorlar. Sizin dedikleriniz daha çok tepkiye neden olacak şeyler. O yüzden yapılmaz.
Knkkkkk bak anlamadın her an her şey olabilir tak diye şeriat bile gelebilir

Harun314

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Harun Gören
Ben de 30 40k civarı bir sınır bekliyordum,20k biraz düşük demişsiniz ancak olmaz da diyemiyorum malum sağları solları hiç belli olmaz 10-15k falan deseler bile şaşırmam yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Bekir Emir
2024den önce de getireceklerini zannetmiyorum ben ya seçim öncesi yapılacak gibi duruyor, bende laptop alacağım o yüzden beklemeyi düşünmüyorum ne yapacakları hiç belli olmaz param deger kaybetmesin bari

Harun314

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Harun Gören
Knkkkkk bak anlamadın her an her şey olabilir tak diye şeriat bile gelebilir
Ve üzücü kısmı,halkın şu anki düşünce ve kafa yapısına bakılırsa parti çıkarına negatif etkiden ziyade pozitif etki bile yaratma ihtimali var şakasız.Ancak neyse,teknoloji forumunda siyaset doğru kaçmaz.Bir lise 4 öğrencisi olarak bu vergisiz cihaz meselesinin sadece ünilere özel olması (her ne kadar bu tarz bir şey bekliyor olsam da) beni üzdü.Umarım herhangi saçma sapan bir sınır, engel konmaz da ünili abi-ablalarım adam gibi faydalanabilir bu uygulamadan.

şahin doğan

80+ Platinum
.
2024den önce de getireceklerini zannetmiyorum ben ya seçim öncesi yapılacak gibi duruyor, bende laptop alacağım o yüzden beklemeyi düşünmüyorum ne yapacakları hiç belli olmaz param deger kaybetmesin bari
Laptopta KDV dışında bir şey yok. Bu indirim gelene kadar :d

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,444
Üyeler
147,557
Son üye
phenzi
Top Bottom