Neler Yeni

İnceleme Victus 16 sen necisin hacı ?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Nitro 5 in 2022 kasalarını önermenize şaşırdım çünkü RDR2 oynarken turbo modda bile işlemcinin 95 derecenin altını göremediğim bir cihazdı. Fanları da daha önce kullandığım çoğu laptoptan daha sesli çalışıyordu. Özelliklerini merak ediyorsanız Ryzen 7 6800H ve 140W 3060 lı olanını 10 gün kadar kullanıp iade etmiştim. Aynı şekilde 3070ti olan versiyonunda da çokça şikayet gördüm. 2021 modellerindeki sıkıntı da ekran kartı watt değerlerinin düşük olmasından dolayı çok performanslı değiller. 2021 modelinin 11400H ve 3060lı olanını da deneyimledim ve soğutma performansı olarak kesinlikle 2022 kadar sıkıntılı değildi.
çoğu kullanıcı memnun çok kişiye aldırdım şikayet gelmedi daha RTX 3070 Ti'li olan çok güzel model çok sattı PumpOut olmuş olabilir nitroda görülebilir bir şey Nitro 16 da asla pump out olmaz olursa zaten direkt PC cortlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2021 den sonra tamamen kasa değiştirdi Nitro 2019 kasasını vs. kullanın anlarsınız ne demek istediğimi.

PNSHER

80+
çoğu kullanıcı memnun çok kişiye aldırdım şikayet gelmedi daha RTX 3070 Ti'li olan çok güzel model çok sattı PumpOut olmuş olabilir nitroda görülebilir bir şey Nitro 16 da asla pump out olmaz olursa zaten direkt PC cortlar.

2021 den sonra tamamen kasa değiştirdi Nitro 2019 kasasını vs. kullanın anlarsınız ne demek istediğimi.
Bizzat kendi kullandığım 3 cihaz. Satıp değiştirdiğim için mecburen testleri bir ay ara ile yapmıştım. Normalde 7735hs ile 6800h arasında bu kadar fark olmaması gerekiyor diye düşünüyorum. Pump out olacak kadar dandik macun süreceklerini sanmıyorum.

Ekler

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    216.9 KB · Hit: 14

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Bizzat kendi kullandığım 3 cihaz. Satıp değiştirdiğim için mecburen testleri bir ay ara ile yapmıştım. Normalde 7735hs ile 6800h arasında bu kadar fark olmaması gerekiyor diye düşünüyorum. Pump out olacak kadar dandik macun süreceklerini sanmıyorum.
Öyle demeyin harbidende macunu o kadar kaliteli değil yeşil forumda bir arkadaşım söyledi kaliteli değil diye pump out olayı çok yaşanıyor zaten çok ısınıyor diye arat zaten yarımından fazlası pump out.

vampirelf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Mehmet
yani anakart biosuna kilit koymasa nolur dandik macun ile işlemciyi yaktıktan sonra. Bir nitro 16 var gerisi hep sorun nitro 16dada işlemci 100 derece şikayetleri var gerçi sıvı soğutmaya rağmen.Yani victus sorunlu olabilir ama acer kusursuz değil anlatilmak istenen bu. %3 cinebench skoru için islemciyi yakmak isteyen varsa buyursun yaksin.
Capture+_2024-05-02-00-17-53.png

Ayrica 16400 puani victustada alıyorsun hemde 65w ve 82 derecede normal macunla ekran hariç 6 bin edecek bir fark yok anlatılmak istenen bu.
Capture+_2024-04-06-04-12-41.png

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
yani anakart biosuna kilit koymasa nolur dandik macun ile işlemciyi yaktıktan sonra. Bir nitro 16 var gerisi hep sorun nitro 16dada işlemci 100 derece şikayetleri var gerçi sıvı soğutmaya rağmen.Yani victus sorunlu olabilir ama acer kusursuz değil anlatilmak istenen bu. %3 cinebench skoru için islemciyi yakmak isteyen varsa buyursun yaksin.
Alıntıyı görüntüle

Ayrica 16400 puani victustada alıyorsun hemde 65w ve 82 derecede normal macunla ekran hariç 6 bin edecek bir fark yok anlatılmak istenen bu.
Alıntıyı görüntüle
Hocam anlamak istemiyorsun sanırım limit sadece ısı için değil anakart kalitesi içinde konur ben sana 18 bin puan alan nitro yu attım değil mi ? Hatta o konuda olması gerek diğer testlerde 100 derece gören bir Nitro göremedim ben ama bu kadar limite rağmen hep 84 derece gören victus gördüm.

Zaten sen R23 testinde fan ayarlamadan girersen düşük çıkar ama victus da bir etkisi yok zaten limitli ne yaparsan yap sonuç aynı çıkacaktır eğer ki daha fazla böyle gider ise ya konuyu kapatırım ya da birkaç kişi çağırırım onlar senin ile ilgilensin ben yorulmaya başladım.

Arkadaş saatlerimizi hatta aylarımızı verdik hayla nitro yerine tercih edilir diyen var hey gidi hey biz bir arpa yolu kat edememişiz @NZXT görüyormusunuz hocam.

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

vampirelf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Mehmet
Hakli çıktıkça anakarta bagliyorsun ozaman bu adamlar neden 100 derecede 16500 almış ayar ve modu dogru yapmazsan victustada düşük alman normal zaten. Bu kadar fanboyluk icin Acer iyi para veriyor olmalı.
%5 skor icin laptop yakmaya devam edin milletin şikayetini atincada hepsine bi savunma. %5 cinebench için %20 fark oda herkese degil şanslı 3 5 kişiye denk gelen ana kartlarda.
Victus veya loq çok iyi demiyorum ama acer gibi dünyada 2. kalite diye anilan bi markayı bu kadar ovmeyi anlayamıyorum.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Hakli çıktıkça anakarta bagliyorsun ozaman bu adamlar neden 100 derecede 16500 almış ayar ve modu dogru yapmazsan victustada düşük alman normal zaten. Bu kadar fanboyluk icin Acer iyi para veriyor olmalı.
%5 skor icin laptop yakmaya devam edin milletin şikayetini atincada hepsine bi savunma. %5 cinebench için %20 fark oda herkese degil şanslı 3 5 kişiye denk gelen ana kartlarda.
Victus veya loq çok iyi demiyorum ama acer gibi dünyada 2. kalite diye anilan bi markayı bu kadar ovmeyi anlayamıyorum.
Aceri victusa karşı övüyorum gidip te A15 e karşı değil sende victusu acere karşı övüyorsun sana sağlam para vermiş olmaları lazım ki Victusu bana savunuyorsun eheeee baqq 65 watt limit ile neler oluyor 2 sene sonra anakarta neler oluyor gör.

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,124
İsim
Semih Boran
Secure bootu bile açmanıza izin vermez.

Anakart sadece işlemci vs. Değil biliyorsunuz USB portlarından ses kartına kadar ve bunlar yeterli değil.

İşlemci ile alakalı bir şeyler denemek istiyorsanızda bu laptopu unutun.
Alın size deneme:

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Alın size deneme:
bunu zaten biz yaptık önceden @NZXT bir kişi ile yapmıştı önceden bunun tarihi geçti ama sonuç ne ? PL2 kalkıyor eyvallah ama PL1 hayla limitli.

ruffian senın pıttıgını vantuzlayım

ohh b8salcımm
Vampirelfy yan hesap açmış gelmiş sanırım.

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,231
İsim
Lokman Doğan
@Abdullah Hacıgül nitro vs victus karşılaştırması isterik .... aynı donanıma sahip 2 cihazın soğutma ve performansını karşılaştırırsan çok iyi olur ağabeyyyy

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
UV yapmanız gerekiyor PL1 için yoksa sonuç gene aynı olacaktır.

Ekler

• image-2.png
    image-2.png
    77.9 KB · Hit: 3
  • image-3.png
    image-3.png
    404.5 KB · Hit: 3

quejy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
400
İsim
halil
Cok kotu bir pc bende ekran titreme sorunu vardı gönderdim garantiye parçalar değişti ama yine aynı hatalar devam ediyo

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
işlemci ile medet ummayın bu laptop'dan, hayla bana saldırmaya çalışan var ama cevaplarım hazır her gün araştırma yapıyorum dert etmeyin

@Abdullah Hacıgül nitro vs victus karşılaştırması isterik .... aynı donanıma sahip 2 cihazın soğutma ve performansını karşılaştırırsan çok iyi olur ağabeyyyy
içini açtığın saniye zaten nitro nun önde olduğu belli oluyor limit olmasa victusu toplayacak bir şey yok.

Cok kotu bir pc bende ekran titreme sorunu vardı gönderdim garantiye parçalar değişti ama yine aynı hatalar devam ediyo
ekran sorununu 2023 de çözdüler az da olsa.

Top Bottom