Neler Yeni

İnceleme Victus 16 sen necisin hacı ?

Sizce hayla Nitro 16 vs. Yerine tercih edilebilir bir laptop mu?

• Tercih Edilir

• Tercih edilmez

• Kararsızım

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Konu süper, elinize sağlık. Ben R7 7735HS RTX 4060 Tuf A15 kullanıyorum, gözle görülür bir kısıtlama, FPS düşüşü, drop, Thermal throttling vs yaşamadım. Bu ay sonunda 1 seneyi tamamlayacağım kendisi ile. Yine olsa yine Tuf alırım ancak şöyle bir soru yöneltmek istiyorum;

Şuan R7 7735HS RTX 4060 Tuf A15 (35-37K) parasına indirimlerden 14500HX RTX 4060 Victus alınabiliyor. Hatta dün R7 7840HS RTX 4070 32GB RAM 1TB M2 Victus 40K idi.
Kısıtlanmış ancak işlemci olarak çok daha kuvvetli, ekran kalitesi düşük bir Victus mu yoksa kısıtlamasız, ekran kalitesi güzel ancak işlemci olarak bariz şekilde altta kalan bir Tuf vb. Bir model almak mı daha mantıklı? Kısıtlamayla bile Tuf'tan iyi performans vereceğini düşünüyorum şahsen ancak tabii ki denemek lazım.
İlk günler güzel 2 yıl sonra diz döversiniz çünkü işlemci yavaşlıyacak anakart sebebi ile dandik bir anakarta sahip asusun anakartı güzel performans kaybı az yaşanır ama victusun dandik bir anakartı var performans kaybı fazla mesela i7 12700H var victusda 12 bin puan alıyor aynı işlemci nitroda 17 bin puan yani anlayacağınız fark yersiniz ortalamanın altında zaten normalde G870 ile aynı kaderi paylaşma tehlikesi var bu kadar az watt ile bile 90 derece oluyor zaten 100 üstü çekince hop prochot yiyor yani dandik ben limitsiz bir cihaz öneririm ne diyordu cihaztv arkadaşımız fazla fps alınca uzayamı çıkıcan 😂 ben limitsiz kaliteli model tercih ederdim sizi bilemem herkes özgür komunist rejimde değiliz ben de Che Guevara ya da Vladimir lenin değilim.

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
756
İsim
Ömer Murat KARACA
İlk günler güzel 2 yıl sonra diz döversiniz çünkü işlemci yavaşlıyacak anakart sebebi ile dandik bir anakarta sahip asusun anakartı güzel performans kaybı az yaşanır ama victusun dandik bir anakartı var performans kaybı fazla mesela i7 12700H var victusda 12 bin puan alıyor aynı işlemci nitroda 17 bin puan yani anlayacağınız fark yersiniz ortalamanın altında zaten normalde G870 ile aynı kaderi paylaşma tehlikesi var bu kadar az watt ile bile 90 derece oluyor zaten 100 üstü çekince hop prochot yiyor yani dandik ben limitsiz bir cihaz öneririm ne diyordu cihaztv arkadaşımız fazla fps alınca uzayamı çıkıcan 😂 ben limitsiz kaliteli model tercih ederdim sizi bilemem herkes özgür komunist rejimde değiliz ben de Che Guevara ya da Vladimir lenin değilim.
Tercihi doğru yapmışız desenize😂 bir sonraki hedef Rog inşallah, 2 laptopumda da gücümüz yetmedi

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Toprak
Ama hocam bunu anlamıyorum. Adamlar anakarttan dolayı watt limit koymuşlar. Anakart dandik sorun çıkarmasın anakarta diye. Zaten anakart zarar görmesin diye konulmuş bir limit. Koyduğu anakartin sınırlarını biliyor ki öyle bir limit koyuyor. Zarar görmemesi nedeni ile. Bunun zamanla zarar vereceğini pek sanmıyorum.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Tercihi doğru yapmışız desenize😂 bir sonraki hedef Rog inşallah, 2 laptopumda da gücümüz yetmedi
Roglar sıcak çalışr bobinleri çok ötüyor onun bilgisini geçiyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama hocam bunu anlamıyorum. Adamlar anakarttan dolayı watt limit koymuşlar. Anakart dandik sorun çıkarmasın anakarta diye. Zaten anakart zarar görmesin diye konulmuş bir limit. Koyduğu anakartin sınırlarını biliyor ki öyle bir limit koyuyor. Zarar görmemesi nedeni ile. Bunun zamanla zarar vereceğini pek sanmıyorum.
Anakart kalitesiz ise her türlü öldürür cihazı 1 yıl oldu %20 den fazla performans kaybettim.

Bak mesela aldırdığım 1 kişi daha var adam bana söylendi neden limit olduğunu söylemedin diye oda fazlaca performans kaybetmiş.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Toprak
Roglar sıcak çalışr bobinleri çok ötüyor onun bilgisini geçiyim.

Anakart kalitesiz ise her türlü öldürür cihazı 1 yıl oldu %20 den fazla performans kaybettim.

Bak mesela aldırdığım 1 kişi daha var adam bana söylendi neden limit olduğunu söylemedin diye oda fazlaca performans kaybetmiş.
Çünkü bu forumda da kullanan onca kişi var oda aklımı karıştırıyor. Bazı kişiler yaşıyor bazıları yaşamıyor. Bir de AMD modellerinde drop sorunu konusu yok denecek kadar az.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Çünkü bu forumda da kullanan onca kişi var oda aklımı karıştırıyor. Bazı kişiler yaşıyor bazıları yaşamıyor. Bir de AMD modellerinde drop sorunu konusu yok denecek kadar az.
Siz bekleyin çok az bir kaç sene sonra performans kaybınz çok artar ise ben karışmam.

vampirelf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Mehmet
Cihaz güzelde amaçları farklı 70wh batarya ve 14700hx ile adam pil kullanımında çok iyi performans alamaz
Nitro 7840hs ve 90wh batarya ile hem okulda hem oyun amacı ile kullanan kişi için daha iyi.
Ekran olarak güzel geliştirmisler 300nit 144hz 7ms 1080p 16.1 inç ekranı var ama nitronun ekranı 400 nit 165hz 3ms 1200p 16 inç %25 daha parlak %100den daha fazla oranda daha az gecikmeye sahip ve ppi oranı daha yüksek yani e-spor oyunlarında dışarda kullanımda içerik tüketiminde daha iyi bir ekrana sahip.
Ayrıca toplu ortamda kalanlar bilir ki senin kulaklıkla duymadığın fan sesin dışardaki insanları rahatsız edebiliyor bu durumlarda 7840hsnin apusu 780m 1650 gücünde olduğu için hafif oyunları ya da e-spor oyunlarında 4060ı kapatıp 780m ile oynanabilir bu da fan sesini ciddi azaltır.
30k altına zor satılır demişsin ben böyle bir şey olacağını sanmıyorum ki hadi oldu diyelim 7840hsli 4060lı victusu alanlar o durumda 25kya zor satar bu mantıkla
Hp bu laptobu şuanlık iyi yapmış gibi duruyor ilerleyen zamanda bir sorunu var mı yok mu bu duruma göre değişir fakat laptobun asıl amacı taşınabilir olması bu kadar yüksek watt çeken bir işlemci ile beraber 70wh batarya ile de bu zor gibi taşınabilir olması içinde almıyorsa laptop alması saçma oluyor .
Hocam acer fazla watt çekiyor victus az çekiyor diyenlere göre laptop ile zaten pilde oyun oynamayacağı için dışarda düşük güçte kullanılacak.
Ekran ideal yeterlilikte 350 nit üstü çok farketmiyor test etmişlerdi..laptop ekrani ilede e-spor oynanmaz zaten bit kadar ekran. bu güçte bu fiyata başka laptop yok piyasada.

Son düzenleme:

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Hpcam acer fazla watt çekiyor victus az çekiyor diyenlere göre laptop iate zaten pilde oyun oynamayacağın için dışarda düşük güçte kullanılacak.
Ekran ideal yeterlilikte 350 nit üstü çok farketmiyor test etmişlerdi..laptop ekrani ilede e-spor oynanmaz zaten bit kadar ekran. bu güçte bu fiyata başka laptop yok piyasada.
Bu kadar kalitesiz bir cihaz bu fiyata yok güçmüş 90 watt çekiyor ne gücü %1 lik fps leri gördünüz mü? Ya da valorantda oluşan fps düşüşünü çaktırmamaya çalışıyor birde.

Equa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
Berkay
Hpcam acer fazla watt çekiyor victus az çekiyor diyenlere göre laptop iate zaten pilde oyun oynamayacağın için dışarda düşük güçte kullanılacak.
7840hsli victusda pilde aynı gücü cekiyor acerda ama victuslarda 70wh batarya var acerda 90wh batarya var

Ayrıca laptop ekranıyla çok fazla oyun oynayan arkadaş var birde monitör alıncaksa laptop alınmasın o zaman daha ucuza masaüstü alınsın kalan paraya okulda işte kullanmalık laptop

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Victusun harika yapısı sağ olsun az daha yakıyorduk bilgisayarı 3 dakika boyunca fanları devreye sokmamış kendini kapattı bilgisayar vay be yazılıma gel tebrikler HP berbat bir gaming laptop yapmakda tam teşekkürlüsün.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri