Neler Yeni

🔥İndirim ViewSonic XG2405 IPS 144hz Monitör 3839 TL

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
AOC 1ms GTG değil ama hemen hemen aynı monitörler kalite olarak zaten bu iki model ve LG 24GB650-B bu modeller zamanında kafa kafaya gördüğümüz modeller.
24G2SP her açıdan söz konusu iki monitörden üstün. 4K gibi harika bir fiyatta iken kaçırmayın. Bu üçlüden en son tercihiniz ise LG olsun.

Fantastiktürk

80+ Bronze
E tamam işe. 1ms gtg griden griye zaten MPRT ile aynı şeyler değil. 1 MS Mprt olan monitör genelde. 3 ms GTG oluyor. LG de 2.8 3 arası. AOC de bu 4 -5 ms arası oluyor.
Yazdığımı okuduğunu bile sanmıyorum. Bahsettiğin monitörlerin hiçbiri ne 1MS ne 2 MS ne de 3-4-5 MS. Monitörün gecikme süresi böyle ölçülmüyor.

Ben MPRT ile GTG'nin aynı olduğunu söylemedim zaten. 1ms MPRT bilmem kaç ms GTG'yi kim uydurduysa o da yanlış.
Çoğu IPS monitör 1000:1 kontrast oranına sahip
Ben kağıt üstü değerlere göre konuşmuyorum şuan
Yanlış. Kağıt üstünde 1000:1 dışında bir şey yazan IPS gördün mü? Bahsettiğin Viewsonic 970:1 iken AOC 1400:1. Viewsonic 230 nit iken AOC 380 nit. Viewsonic %83 DCI-P3 gamutken AOC %95.

Üreticinin verdiği özellikler kağıdını sıralıyorsun. Ben ise kalibrasyon cihazı ile ölçüm yapan güvenilir kuruluşlarin testi ile konuşuyorum.

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
PTT AVM? aman abi kalsın.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Yazdığımı okuduğunu bile sanmıyorum. Bahsettiğin monitörlerin hiçbiri ne 1MS ne 2 MS ne de 3-4-5 MS. Monitörün gecikme süresi böyle ölçülmüyor.

Ben MPRT ile GTG'nin aynı olduğunu söylemedim zaten. 1ms MPRT bilmem kaç ms GTG'yi kim uydurduysa o da yanlış.

Yanlış. Kağıt üstünde 1000:1 dışında bir şey yazan IPS gördün mü? Bahsettiğin Viewsonic 970:1 iken AOC 1400:1. Viewsonic 230 nit iken AOC 380 nit. Viewsonic %83 DCI-P3 gamutken AOC %95.

Üreticinin verdiği özellikler kağıdını sıralıyorsun. Ben ise kalibrasyon cihazı ile ölçüm yapan güvenilir kuruluşlarin testi ile konuşuyorum.
Bence sen okumuyorsun yada başka dillerden konuşuyoruz. 2 farklı panelin 2 farklı değerlerinden bahsediyorsun şuan. Bu youtube videosu AOC nin incelemesi. 2019 da üretilen AOC 24g2U ile 2020de üretilen AOC 24g2u arasında bile fark var. Çünkü panel değişimine gittiler. 2019 model olan çok daha iyidi. Bu adamlarda bunu göstermişler zaten. Sana en başta 3 adet kullandığımı söyledim. 2019 ve 2020 olarak 2 modelde vardı. Olay sadece kalibrasyon veya üreticilerin yazdığı değerlerde bitmiyor. Ben AOC nin kötü olduğunu da savunmuyorum. Dediğim şey çok farklı. Bir AOC ile bir LG yanyana geldiğinde AOC çok daha kötü görüntüye sahipti. Ben kullanıcı olarak gözüme düzgün geleni alırım. Renk olsun, hız olsun, parlaklık olsun. LG bu söylediklerimin hepsinde görüntüde AOC den çok daha iyi. Değilse muhtemelen ben körüm. Doktora gitmem lazım.

Fantastiktürk

80+ Bronze
2 farklı panelin 2 farklı değerlerinden bahsediyorsun şuan.
Olay sadece kalibrasyon veya üreticilerin yazdığı değerlerde bitmiyor.
Çünkü panel değişimine gittiler. 2019 model olan çok daha iyidi.
Hardwareunboxed (Monitorsunboxed)'ın attığin videosunu çoktan izledim. Adamlar benim söylediğimi söylüyor zaten. Attığin link ile çelişiyorsun???
Kaç tane videolarında 1080P giriş seviye monitör olarak G2SP'den şaşmayın dediler.

İllaki tüm detaylarını yazdıracaksın işim var. G2U'lar Boe/Panda LC238LF1F Oxide-TFT panel. Bahsettiğim G2SP de onun yeni modeli LF4F a-Si TFT. G2U'lar panelden, G2SP'ler kaliteli custom backlightdan dolayı yüksek kontrast değerini görüyorlar. Bu yüzden siyahlar Viewsonic'ten çok saha iyi.
Her iki panel de WCG panel. Yani gamut olarak da Viewsonic'ten daha iyiler. Yani daha canlı renkler sunarlar.
Her iki AOC da daha yüksek parlaklığa sahip.

Neyden bahsettiğimi biliyorum.
Bir AOC ile bir LG yanyana geldiğinde AOC çok daha kötü görüntüye sahipti.
Yav arkadaş, markya göre değil modele göre değişir o. Yıl 2023 bunu anlatmama gerek var mı?
Sana en başta 3 adet kullandığımı söyledim.
Ben kullanıcı olarak gözüme düzgün geleni alırım.
Renk olsun, hız olsun, parlaklık olsun
Değilse muhtemelen ben körüm. Doktora gitmem lazım.
Evet doktora gitmen lazım. Çünkü bahsettiğin AOC, Viewsonic'ten 1.5 kattan fazla daha parlak. Renk gamutu olarak da daha geniş. Hızı da gözün ile nasıl ölçtün bilmiyorum biz motion camera ile ölçüyoruz çünkü. Aralarında fark edebileceğin bariz bir fark olmaması lazım.
LG bu söylediklerimin hepsinde görüntüde AOC den çok daha iyi.
Bakınız:
Edit: LG 850 modeli ile 60 modelini karıştırdım. Benzer monitorlerse o da AOC'dan alt seviye. Değilse bilmiyorum.
Bahsettiğim model ile benzer bir model İSE tam doktorluksun. Çünkü GN60-R modelleri bulabileceğin en standart IPS'ten tek farkı 144HZ olması.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Hardwareunboxed (Monitorsunboxed)'ın attığin videosunu çoktan izledim. Adamlar benim söylediğimi söylüyor zaten. Attığin link ile çelişiyorsun???
Kaç tane videolarında 1080P giriş seviye monitör olarak G2SP'den şaşmayın dediler.

İllaki tüm detaylarını yazdıracaksın işim var. G2U'lar Boe/Panda LC238LF1F Oxide-TFT panel. Bahsettiğim G2SP de onun yeni modeli LF4F a-Si TFT. G2U'lar panelden, G2SP'ler kaliteli custom backlightdan dolayı yüksek kontrast değerini görüyorlar. Bu yüzden siyahlar Viewsonic'ten çok saha iyi.
Her iki panel de WCG panel. Yani gamut olarak da Viewsonic'ten daha iyiler. Yani daha canlı renkler sunarlar.
Her iki AOC da daha yüksek parlaklığa sahip.

Neyden bahsettiğimi biliyorum.

Yav arkadaş, markya göre değil modele göre değişir o. Yıl 2023 bunu anlatmama gerek var mı?

Evet doktora gitmen lazım. Çünkü bahsettiğin AOC, Viewsonic'ten 1.5 kattan fazla daha parlak. Renk gamutu olarak da daha geniş. Hızı da gözün ile nasıl ölçtün bilmiyorum biz motion camera ile ölçüyoruz çünkü. Aralarında fark edebileceğin bariz bir fark olmaması lazım.

Bakınız:

Bahsettiğim model ile benzer bir model İSE tam doktorluksun. Çünkü GN60-R modelleri bulabileceğin en standart IPS'ten tek farkı 144HZ olması.
Yok biz anlaşamayız. Marka modeli uzun olduğu için yazmadığımı bile anlamamışsın daha. Ve hangi monitörde bahsettiğimi bile bilmiyorsun hala bu modelse şöyledir diyorsun. Lg diyorum viewsonic diyorsun falan filan. Ben buradan senin okumadığını anlıyorum. İyi forumlar.

xNoCRY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Tolga Bahçeci
Pttavm'den 2 ürün aldım satıcının biri bursa diğeri yalovadaydı, adana'ya 2 haftada geldi sanki çin'den sipariş verdik.

Top Bottom