Neler Yeni

🔥İndirim ViewSonic XG2431 23.8" 0.5MS 240HZ FAST IPS - 7.999 ₺

Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
Üst düzeyde ve sadece FPS oynuyorsanız bu fiyatın kralı. 15-20K'ya kadar en iyi strobe bunda olması gerekiyor. Ancak strobe utitly ile ayar çekmeniz gerekiyor.

Strobe'u bilmeyenler çözünürlüğe ve fiyata bakıp yorumlamasın lütfen.
usta tamam da inceleme vidolarında öyle konuşuluyor ki şu rekabetçi oyunlar hakkında; '60 hz de aslında rakibi vuruyormuşsun gibi geliyor aslında vurmuyorsun' diyorlar.ne yani ben şimdi ben war thunder de 60 hz de bir sürü tank indirdim hepside puan olarak yazdı haneme.şimdi bunlar haneme yazılmadı mı sayılıyor :).

Fantastiktürk

80+ Bronze
usta tamam da inceleme vidolarında öyle konuşuluyor ki şu rekabetçi oyunlar hakkında; '60 hz de aslında rakibi vuruyormuşsun gibi geliyor aslında vurmuyorsun' diyorlar.ne yani ben şimdi ben war thunder de 60 hz de bir sürü tank indirdim hepside puan olarak yazdı haneme.şimdi bunlar haneme yazılmadı mı sayılıyor :).
Bahsettiğin şey tamamen farklı bir şey ve ping mantığıyla bakıyorsun fakat hatalı. Kısaca yüksek Hz'in yenileme döngüsunün kısa olmasıyla alakalı. Ve dedikleri gibi özellikle 60Hz'de dezavantaj büyük. Ancak bunu diyenlerin çoğu yüksek Hz'in bunun dışında daha pek çok avantajı olduğunu da atlıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
Bahsettiğin şey tamamen farklı bir şey ve ping mantığıyla bakıyorsun fakat hatalı. Kısaca yüksek Hz'in yenileme döngüsunün kısa olmasıyla alakalı. Ve dedikleri gibi özellikle 60Hz'de dezavantaj büyük. Ancak bunu diyenlerin çoğu yüksek Hz'in bunun dışında daha pek çok avantajı olduğunu da atlıyor.
anladım öyle diyorsanız öyledir syn fantastiktürk.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,615
İsim
Heath Ledger
2k da 240 fps aldığın oyun var demekki kralsın
Hocam belki rekabetçi oyunları düşük çözünürlükte oynuyordur. Arada da hikayeli oyunlar oynuyordur??? olamaz mı yani. Herkes tutturmuş 2k 240 hz gereksiz diye

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burak MERCAN
Fırsat olarak paylaşılan fiyatı iyi, ben 2023 yılının ikinci yarısında 8,5-9 bin arasında bir fiyata almıştım.

Ama ben %50 oyun %50 günlük kullanacak birisi için önermem, sadece fps için olabilir.

Kişisel deneyimim:
Çift monitörüm var birisi bu, birisi LG UltraGear 27 inç 27GL63T-B.
Bu monitör iyi mi kötü mü bir türlü karar veremedim. Vaatleri, özellikleri iyi fakat ekrana bakarken renkleri beni o kadar tatmin etmiyor.
FPS modunda CS2 oynuyorum bu kısımdan memnunum ama yayın, video vs izlemek için beni tatmin etmedi.
Tuş takımı ekranın sağ altında, kontrollü çok ergonomik değil bile diyemiyorum, direk kötü.
Blur busters tamam ama ekranı anormal karartıyor, kullanamadım.
Oda ergonomisi gereği 2. ekranı sadece yanda kullanabiliyorum.
Yoksa gündelik işler, Fifa ve başka tarz oyunlar için LG'yi kullanacağım.

Şahsi görüşüm şu anki deneyimimle, bu fiyatlara bu monitörü almazdım.

Fantastiktürk

80+ Bronze
Blur busters tamam ama ekranı anormal karartıyor, kullanamadım
Hocam o zaman çok da yorum yapmanıza gerek yok. Bu olmadan bu monitörü kullanmanın bir manası yok.

Parlaklığı (strobe şiddetini) de blur buster'ın ayar yazılımından ayarlayabilirdiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şahsi görüşüm şu anki deneyimimle, bu fiyatlara bu monitörü almazdım
Aksine rakipsiz. Strobe'un tertemiz duruyormuşçasına görüntüsunü görseniz bir daha oyunu onsuz oynamazsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burak MERCAN
Hocam o zaman çok da yorum yapmanıza gerek yok. Bu olmadan bu monitörü kullanmanın bir manası yok.

Parlaklığı (strobe şiddetini) de blur buster'ın ayar yazılımından ayarlayabilirdiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aksine rakipsiz. Strobe'un tertemiz duruyormuşçasına görüntüsunü görseniz bir daha oyunu onsuz oynamazsınız.

Okuduğunu anlamadan, kişisel deneyim ve şahsi fikrin ne anlama geldiğini bilmeden cahilce bir üslûpla yaptığın alıntın için teşekkürler.

İsmi forum olan bu siteyi amacına uygun olarak tecrübe/deneyim aktarmak için yorum yapmak usulüyle kullanmaya çalışıyorum, sana da "yorum yapmanı" tavsiye ederim, bol şans.

Fantastiktürk

80+ Bronze
Okuduğunu anlamadan, kişisel deneyim ve şahsi fikrin ne anlama geldiğini bilmeden cahilce bir üslûpla yaptığın alıntın için teşekkürler.

İsmi forum olan bu siteyi amacına uygun olarak tecrübe/deneyim aktarmak için yorum yapmak usulüyle kullanmaya çalışıyorum, sana da "yorum yapmanı" tavsiye ederim, bol şans.
Amacı sürüş yapmak olan arabayı alıp sürmeden deneyim aktaramayacağınıza göre amacı strobe olan monitörü alıp strobe için kullanmadığınızda da deneyim olmaz.

15-20K'lık strobe monitöre kafa tutan monitörü 9K'ya alıyorsunuz sonra da strobe'u kullanmadan iyi değil diyorsunuz.

Sonra da ben cahil oluyorum. Tabii efendim.

Yine de yardımcı olayım, bana cahil demek yerine strobeunu nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz:
Strobe'un tertemiz duruyormuşçasına görüntüsunü görseniz bir daha oyunu onsuz oynamazsınız.
Boşuna bütün e-sporcular Benq kullanmıyor...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,963
Üyeler
147,806
Son üye
Nightt01
Top Bottom