Neler Yeni

Viewsonic XG2431 Aldıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca
360hz veya 280hz monitör arıyorken forumdan bir arkadaş bu monitörü önerdi ve tüm farkları ayrıcalıkları yazdı ben de bu monitörü tercih edip satın aldım araştırdığıma göre 240 olsa bile 360hz monitörlere yakın performans veriyor ryzen 5 7600x - rx7700xt sistemim var bana yeteceğini düşündüm. Fakat aldıktan sonra ne yapmam, nasıl ayarlar yapmam lazım bunu bilmiyorum kullanan biri varsa yardımcı olabilir mi? Bu monitörü tercih etme sebebimi de aşağıda belirtiyorum gelecekte okuyacak insanlar için:

Viewsonic'te PureXP teknolojisi var, bu da hareket bulanikligini dusurmeye yarayan etkili bir teknoloji. Basitce anlatmak gerekirse MPRT'yi dusurmeye yariyor.

Normalde 240 Hz monitorun MPRT degeri 1000/240'tan yaklasik 4ms olur. PureXP yani BFI teknolojisi sayesinde 4ms olan MPRT degeri, 1ms veya 0.5ms degerine kadar dusurulebilir. Tabii bu islemin bir bedeli de var, maksimum parlaklik dususu, crosstalk, overshoot, inverse ghosting ve flickering gibi. XG2431'de bunlarin hicbirisi olmuyor, sadece maksimum parlaklikta azalis oluyor, o da goz yumulabilecek duzeyde masum bir eksi. Oyuncular icin mukemmel bir ozellik. Bu ozelligi en cok BenQ sayesinde duyduk, onlarin kullandigi isimlendirme de DyAc+'tir.

XG2431'in PureXP kapali hali;

pursuit-jpg.643273

PureXP acik hali;

img_5210-png.643272

Videolar:
Ghosting'i yok eden Monitör!:
Sıfır Ghosting:
Dünyanın ilk Blur Busters Sertifikalı Monitörü:

Link: https://www.sinerji.gen.tr/viewsoni...-monitor-p-46127?utm_campaign=akakce&v=1.63.4

@CONK BAYIRI teşekkürler

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Berkay Demir
Su sitelerden monitorun parlaklik, kontrast ve renk ayarlamasini yapabilirsin.

Yukaridakilerin disinda olu piksel testi ve IPS glow testi yapmani oneririm.

Daha sonra overdrive ayarlamasi yaparsin. Bu monitor icin en iyi overdrive secenegi "Advanced" ismindedir.

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Su sitelerden monitorun parlaklik, kontrast ve renk ayarlamasini yapabilirsin.

Yukaridakilerin disinda olu piksel testi ve IPS glow testi yapmani oneririm.

Daha sonra overdrive ayarlamasi yaparsin. Bu monitor icin en iyi overdrive secenegi "Advanced" ismindedir.
adamsın
Mesaj otomatik birleştirildi:

@CONK BAYIRI monitör tutucu önerin var mı hocam?

Son düzenleme:

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca
@CONK BAYIRI monitör çok iyi hocam teşekkür ederim. tek kötü yanı her fps oyununa girerken purexp'yi aktif edip çıkarken kapatmak oluyo tuş kısımlarını çok kötü yapmışlar kapatmasam da FreeSync açamıyorum ve parlaklık çok düşük kalıyo alışıcam zamanla artık :D

1709053032478.jpeg

Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Berkay Demir
@CONK BAYIRI monitör çok iyi hocam teşekkür ederim. tek kötü yanı her fps oyununa girerken purexp'yi aktif edip çıkarken kapatmak oluyo tuş kısımlarını çok kötü yapmışlar kapatmasam da FreeSync açamıyorum ve parlaklık çok düşük kalıyo alışıcam zamanla artık :D

Alıntıyı görüntüle
hayirli olsun memnunsan ne mutlu

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca
Bu ayarlar şuan beni tatmin ediyor alan arkadaşlar olursa görmüş olur

1709157247109.png