Neler Yeni

Vitesli Bisiklet Nasıl Kullanılmalıdır?

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,473
İsim
Taha yücel
21 vitesli bir bisiklet aldım bimden ama çok anlamıyorum vitesden ne işe yarıyor nasıl kullanılır

sağda 7 ye kadar rakamlar var solda 3 bunların amacı nedir neyi kolaştırıyor 3 den 2 ye atarsam drift çekermiyim :D

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
Dizi , müzik , bilgisayar donanımları , oyun hesap satışları , league of legend , okul , eğitim , giyim.
bim bisikleti tekerleğini kaydırırsan 2 3 günde tekerlik yok olur salcano değil bu sonuçta .
ne kadar az ise o kadar rahat sürüşü oluyor tavsiyem 4 5 arası
mesela vitesi azalttın yokuş yukarı kolay çıkarsın vites 6 7 lerde hız yapmak çok kolay dediğim gibi kayrdırma falan yapma eğlencesine güzelce sür güle güle kullan

cicibebe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,780
İsim
Enes Tutar
21 vitesli bir bisiklet aldım bimden ama çok anlamıyorum vitesden ne işe yarıyor nasıl kullanılır

sağda 7 ye kadar rakamlar var solda 3 bunların amacı nedir neyi kolaştırıyor 3 den 2 ye atarsam drift çekermiyim :D
Vites ne kadar artarsa o kadar pedal ağırlaşır ama kat ettiği mesafe artar. Sol taraftaki vites katsayısı sağ tarafta birer birer artarkan sol taraftaki değer sağdakiyle çarpılır ve anlık vitesin bulunur. Yorulmadan sürmek istersen düşük vites hız yapmak istersen yüksek vites gerekir.

Zapt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Tunahan

öncelikle olmazsa olmaz lafımızı söyleyelim bisikleti sürmüyorken vitesi çevirme sağdaki vitesler pedalı sertleştirip hafifletir soldakilerde aynı mesela yokuş çıkacaksan solu 1 sağı 1 e al hızlı gitmek istiyosan solu 1 sağı 7 solu 1 sağı 7 gibi gitgide keşfedersin zaten

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,034
İsim
mert
araba vitesiyle aynı mantık bir de düşüklerde sürüş kolaylaşıyor

ubeyeyeyeyeyeyeyeye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
Ubeydullah Can

Araba gibi düşün hızlandıkça arttırıveriyun pedallar biraz sertleşiyor ve daha da hızlanıyorsun sol ve sağın amacı ise bildiğim kadarıyla zinciri yamuk tutmamak için

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,839
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Sağ taraftaki 7 vites, zincirin arka tekerdeki dişliler arasında geçiş yapmasını sağlıyor.
Sol taraftaki 3 vites ise göbekteki yani pedalların bulunduğu kısımdaki zincirin dişliler arasında geçiş yapmasını sağlıyor.
Bayır yukarı çıkarken düşük viteste daha kolay çıkarsın, bayır aşağı inerken ise yüksek vites en iyisidir.
Sol taraftaki vites 1, sağdaki 7'de olduğunda 7. viteste olursun. Sol 2, sağ 7 olduğunda ise 14. viteste olursun.
Yani sol ve sağı çarptığında kaçıncı viteste olduğunu bulabilirsin. Örneğin sol 3, sağ 5 olursa 15. viteste olursun.
Bir tavsiye vermek isterim, mümkün olduğunca bayır yukarı çıkarken vites değiştirme. Aynı şekilde hareket etmiyorken de değiştirme.
3'den 2'ye atarsan drift atmazsın. :)

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,473
İsim
Taha yücel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bim bisikleti tekerleğini kaydırırsan 2 3 günde tekerlik yok olur salcano değil bu sonuçta .
ne kadar az ise o kadar rahat sürüşü oluyor tavsiyem 4 5 arası
mesela vitesi azalttın yokuş yukarı kolay çıkarsın vites 6 7 lerde hız yapmak çok kolay dediğim gibi kayrdırma falan yapma eğlencesine güzelce sür güle güle kullan
knk onu şaka yaptım ya :D

ama anlamadım ki sağda 1 den 7 ye kadar rakam var solda 1 den 3 e kadar hangini arttırcam

ubeyeyeyeyeyeyeyeye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
Ubeydullah Can
Sağ taraftaki 7 vites, zincirin arka tekerdeki dişliler arasında geçiş yapmasını sağlıyor.
Sol taraftaki 3 vites ise göbekteki yani pedalların bulunduğu kısımdaki zincirin dişliler arasında geçiş yapmasını sağlıyor.
Bayır yukarı çıkarken düşük viteste daha kolay çıkarsın, bayır aşağı inerken ise yüksek vites en iyisidir.
Sol taraftaki vites 1, sağdaki 7'de olduğunda 7. viteste olursun. Sol 2, sağ 7 olduğunda ise 14. viteste olursun.
Yani sol ve sağı çarptığında kaçıncı viteste olduğunu bulabilirsin. Örneğin sol 3, sağ 5 olursa 15. viteste olursun.
Bir tavsiye vermek isterim, mümkün olduğunca bayır yukarı çıkarken vites değiştirme. Aynı şekilde hareket etmiyorken de değiştirme.
Nası drift atamaz ya ben 3 den 1e alıyom drift çekyom ama sonu ölğm oluyo

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,473
İsim
Taha yücel
biliyorum atamam zaten :Ddfhj şakaydı

rahat kullanım nasıl olur hızlı felan kullanırken sahilde felan düz yol

bide yokuş yukarı çıkarken sağı veya solu da 1 yapasam iyi mi çıkarım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nası drift atamaz ya ben 3 den 1e alıyom drift çekyom ama sonu ölğm oluyo
vutututu diye seç çıkıyormu çıkmıyorsa bozuktur

ubeyeyeyeyeyeyeyeye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
Ubeydullah Can
knk onu şaka yaptım ya :D

ama anlamadım ki sağda 1 den 7 ye kadar rakam var solda 1 den 3 e kadar hangini arttırcam
Çok oynanmalık bir şey değil aslında, 2ye 4de kullanmak bemce en rahatı ne yumuşak ne sert ama yokui yukarıda azaltmak en iyisi

Vututuyu şişeyle yapıyom uff kaççov oluyo

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,839
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540

Bayır çıkarken bayırın dikliğine göre sağda 1-2-3. vitesleri kullanabilirsin, buna kullandıkça alışırsın.
Bayır yukarı çıkarken soldaki vitese ellemene gerek yok, 1.'de kalması iyi olur.
Çünkü vites yükseldikçe pedal ağırlaşır, dolayısıyla bayır yukarı çıkarken eziyet çekersin.
Çok hızlanırsan bir süre sonra pedallar boşa dönmeye başlar çünkü tekerleklerin dönüş hızına yetişemezler.
Bu tür durumlarda ise kademeli olarak yüksek vitese geçmen gerekiyor, bu sayede pedallar boşa dönmez.
Yani sağ 7, sol 3 ile ulaşabileceğin maksimum hıza ulaşabilirsin. Orta hızda gitmek için ise sağ 7, sol 2 iyi olur.

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,473
İsim
Taha yücel
Çok oynanmalık bir şey değil aslında, 2ye 4de kullanmak bemce en rahatı ne yumuşak ne sert ama yokui yukarıda azaltmak en iyisi

Vututuyu şişeyle yapıyom uff kaççov oluyo
şimdi ben gündelik kullandımda sahilde felan olsun düz yolda felan

birazda hızlı kullansam hangi viteste kullancam solda 1-2-3 var kaça takim sağı 1-2-3-4-5-6-7 var kaça takim tabi bu çarpıyormuşuz anladım onu @Emir Aydın anlattı onu

bide yokuş yukarı çıkarken solu kaça sağı kaça takim çünkü sahile inen yol biraz eğimli yol

Top Bottom