Neler Yeni

Vram nasıl artırabilirim ?

AhmetTR1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Enes Çil
Birkaç gün önce bilgisayarıma ram aldım daha sonra ekran kartıma baktıgımda toplam grafik belleği 4864 diyor normalde daha azdı ram taktıgım için düşündüm egere mümkünse vram artırabilirmiyim eğer artırabiliyorsam nasıl attırım?
1659701831528.png

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,328
İsim
Ahmet Sevinç
Birkaç gün önce bilgisayarıma ram aldım daha sonra ekran kartıma baktıgımda toplam grafik belleği 4864 diyor normalde daha azdı ram taktıgım için düşündüm egere mümkünse vram artırabilirmiyim eğer artırabiliyorsam nasıl attırım?Alıntıyı görüntüle
öle bişey ilk defa duydum ekran kartı video belleğini arttırmanın bi yolu yok bildiğim kadarıyla bi üst modelini anca almalısın

AhmetTR1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Enes Çil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
öle bişey ilk defa duydum ekran kartı video belleğini arttırmanın bi yolu yok bildiğim kadarıyla bi üst modelini anca almalısın
Tamam ama peki ya toplam ayrıştırılmış video belleği neden artı orası normalde 1512 MB gibi bişiydi hatırladıgım kadarıyla şimdi ise 4864 MB olmuş

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,328
İsim
Ahmet Sevinç
Tamam ama peki ya toplam ayrıştırılmış video belleği neden artı orası normalde 1512 MB gibi bişiydi hatırladıgım kadarıyla şimdi ise 4864 MB olmuş
ekran kartın ve işlemcin ne hocam dediğin şeyi ilk defa duyuyorum belki ekran kartsız apu kullanıyorsan dediğin olabilir ama dahili bir gpu ya sahipsen hiç böyle bişey duymadım bu konuda

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,328
İsim
Ahmet Sevinç
hocam ayrıştırımış video belleği olayı sanırsam şöyle
gpu nun ihtiacı olan iletişim hızını normal ram den alır ama bazı durumlarda normal ram i kullanmak yerine hemen dibinde olan vram i kullanır böylece aktarım daha hızlı olur . Aktarımın daha hızlı olması için kullandığı vram kısmına "ayrılmış video belleği kısmı" deriz
nasıl oldu bilmiyorum ama ayrılmış video belleğin ekran karındaki tüm vram olmaması lazım yoksa sorunlar çıkabilir ( bu düşünceyi kafadan yürüterek söylüyorum🤓) muhtemelen ani bi ihtiyacı oldu gpu nun o yüzden 4gb a çıkmıştır ama ayarlayabilirsen 1gb sınırını aşmasın
burda her şey yazıyor ama ayrılmış video belleği nedir? sorusunu biraz sana anlatmaya çabaladım nasıl kontrol edileceğide yazılıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,388
Üyeler
157,946
Son üye
caneblat
Top Bottom