Neler Yeni

VRMlere nasıl bakabilirim ?

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Kaira Bilgic
135 lira fark çok, eğer RGB falan kullanmıyorsan kalabilir bence.
RGB olmasada olur ya kasa aşşağıda olucak benim olayım biraz daha performans
Mesaj otomatik birleştirildi:

site ne kadar güvenilir ki ucuztedarik diye bir yer

KeremMm

80+ Gold
En İyi Cevap
1
RGB olmasada olur ya kasa aşşağıda olucak benim olayım biraz daha performans
Mesaj otomatik birleştirildi:

site ne kadar güvenilir ki ucuztedarik diye bir yer
Güvenilir. Sıkıntı yok.

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Kaira Bilgic

İşteBenimNickim!

80+ Bronze
8 ama Doubler olarak çalışıyor. Yani gerçek 4 faz diye biliyorum.

B460M Pro'da, M.2 soğutma ARGB ve RGB var diye öneriyorum fazladan.
Doubler olunca yalan vrm, doubler yoksa da yalan vrm. Ne işe yarıyor o zaman bu doublerlar😀
Doubler kullanılmışsa yalan vrm değildir, ciddi ciddi yeni bir faz yapmış olurlar.

Blue

80+ Silver
En İyi Cevap
8
Doubler olunca yalan vrm, doubler yoksa da yalan vrm. Ne işe yarıyor o zaman bu doublerlar😀
Doubler kullanılmışsa yalan vrm değildir, ciddi ciddi yeni bir faz yapmış olurlar.
Gerçek Faz sayısı ile güç veren faz sayısı ve güç geçişi yapan mosfetler farklı. Mesela B450 Aorus Pro'daki gibi yalan değil.

Kısaca yakın anakartlar ama VRM dışında artiları var B460M Pro'nun.

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Kaira Bilgic
Gerçek Faz sayısı ile güç veren faz sayısı ve güç geçişi yapan mosfetler farklı. Mesela B450 Aorus Pro'daki gibi yalan değil.

Kısaca yakın anakartlar ama VRM dışında artiları var B460M Pro'nun.
ekstrası sadece ARGB ve RGB değil mi ?

İşteBenimNickim!

80+ Bronze
Fazların hepsi güç geçişi yapar:) fazların amacı budur zaten. Eğer doubler varsa frekans ikiye bölünür, bu iki frekans ile iki farklı mosfet sürülür. Bu sayede 1 sinyali 2 sinyalmiş gibi kullanabiliriz.
Güç geçişi yapan mosfetler derken? Vrm bölgesinde high side ve low side mosfetlerin ikisi de güç geçişi yapar, birisi bobini doldurur diğeri boşaltır.
Aorus Pro'daki olay iki bobine bir high side mosfet koyulması. Hem sıcaklık hem yalan faz derken alınmayacak bir kart çıkar. Ben de diyorum ki, doubler olsaydı sıkıntı çıkmazdı. Çünkü kimse doubler olan yerde 2 faz için 1 high side mosfet koymazdı, çünkü doublerı boşa koymuş olurdu.
8 ama doubler ile 8, gerçekte 4 demek yanlış. Gerçekte kontrolcü 4 destekli ve anakart 8 fazlı.

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
Kaira Bilgic
Fazların hepsi güç geçişi yapar:) fazların amacı budur zaten. Eğer doubler varsa frekans ikiye bölünür, bu iki frekans ile iki farklı mosfet sürülür. Bu sayede 1 sinyali 2 sinyalmiş gibi kullanabiliriz.
Güç geçişi yapan mosfetler derken? Vrm bölgesinde high side ve low side mosfetlerin ikisi de güç geçişi yapar, birisi bobini doldurur diğeri boşaltır.
Aorus Pro'daki olay iki bobine bir high side mosfet koyulması. Hem sıcaklık hem yalan faz derken alınmayacak bir kart çıkar. Ben de diyorum ki, doubler olsaydı sıkıntı çıkmazdı. Çünkü kimse doubler olan yerde 2 faz için 1 high side mosfet koymazdı, çünkü doublerı boşa koymuş olurdu.
8 ama doubler ile 8, gerçekte 4 demek yanlış. Gerçekte kontrolcü 4 destekli ve anakart 8 fazlı.
o zaman asus prime b460m-k da kalmam daha iyi doğru mu anladım ?

Blue

80+ Silver
En İyi Cevap
8
Şimdi kontol edince bunu söylemem yanlış olmuş evet. Düzeltiyorum şimdi.

Kontrolcü desteğini unutmuşum. Ayrıca kullanılan komponent olarak net kod adını bilmediğimden ben de VRM olarak net bu ya da bu diyemiyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,401
Üyeler
156,478
Son üye
okansanturk
Top Bottom