Neler Yeni

Vücut geliştirme diyeti için yardım

Alex10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Arda Çakır
Merhabalar. 21 yaşında 180 boy 67 kilo bir bireyim. Açıkçası hobi olarak, giydiğim kıyafetleri doldurmak için spora başladım. Şu sokak ağzında “topçu fiziği” denen fizik hedef diyebilirim, 73-74 kilolara gelsem yeterli diye düşünüyorum.
3 aydır diyet+sporla ilgileniyorum, haftada 3 gün antrenman yapıyordum. Diyetimde çok az pirinç yediğimi fark ettim kilo pek alamadım. Şimdi 2 aylık bir yaz tatili sürecim var ve haftanın 6 günü spora gitmeye çalışıcam. Diyetim konusunda bazı sorularım var.

1-) Baldo pirincin yağlanmaya sebep olabileceği söyleniyor. Açıkçası çok kasıntı ilerleyerek de kendimi bu spordan soğutmak da istemiyorum. Basmati falan çok kolay bulunabilen şeyler değil. Çok önemli midir pirincin tipi, türü? (104 kilodan düştüğüm için bu kilolara sadece diyetle, yağlanmak da korkutuyor bir taraftan. Özellikle de bel çevresinden yağlanmak kabusum diyebilirim :D)

2-) Çiğ, pişmemiş baldo pirinç (180 gr) + 100 gr yulaf + 250-300 gr da haşlanmış patates tüketmeyi düşünüyorum günlük. Öneriler ne olur?

3-) İdmandan ne kadar önce ve sonra bu pirinci de içeren öğünler tüketilmeli?

Şimdiden çok teşekkürler…

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
941,658
Üyeler
148,123
Son üye
Serta
Top Bottom