Neler Yeni

Warzone Gpu kullanımı sorunu(Da sistem2)

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ömer Faruk ANLAYIŞ
Merhaba arkadaşlar

Da sistem 2 sistemine sahibim ve warzone oyununda oyun içinde gpu kullanımı %99 da oluyor %80lere de düşüyor. Sebebini anlayamadım ve bir sürü farklı forumdan okuyup çözümler denedim hiçbir işe yaramadı en son ben burada sorayım dedim. Yardım edebilecek fikri olan var mı ?

Bütün driverlar güncel biosum güncel ve güç seçeneklerinden nihai performans seçili fakat yine de çok fena dalgalanma oluyor gpu kullanımı oranında.

+ AMD Ryzen 5 3600
+ ASUS PRIME B450M-K 4400MHz(OC)
+ CORSAIR 16GB (8+8) Vengeance 3000MHz CL16
+ ASUS RX 5600 XT OC TUF EVO 6GB GDDR6
+ TOSHIBA OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD

KirliKill

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar

Da sistem 2 sistemine sahibim ve warzone oyununda oyun içinde gpu kullanımı %99 da oluyor %80lere de düşüyor. Sebebini anlayamadım ve bir sürü farklı forumdan okuyup çözümler denedim hiçbir işe yaramadı en son ben burada sorayım dedim. Yardım edebilecek fikri olan var mı ?

Bütün driverlar güncel biosum güncel ve güç seçeneklerinden nihai performans seçili fakat yine de çok fena dalgalanma oluyor gpu kullanımı oranında.

+ AMD Ryzen 5 3600
+ ASUS PRIME B450M-K 4400MHz(OC)
+ CORSAIR 16GB (8+8) Vengeance 3000MHz CL16
+ ASUS RX 5600 XT OC TUF EVO 6GB GDDR6
+ TOSHIBA OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD
kaç fps alıyorsunuz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ömer Faruk ANLAYIŞ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• fps2.png
    fps2.png
    4.1 MB · Hit: 61

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Darboğaz olacak bir sistem değil ona göre sistemleri kuruyorum burada farklı bir problem olabilir sisteminizi komple gözden geçirmeniz gerekli durumun sistemde çalışan bir yazılımdan olduğunu düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ömer Faruk ANLAYIŞ
Ekstra olarak yaptığım tek işlem biostan işlemciyi 4000 Mhz ye sabitledim yukarıdaki resimde de gözüktüğü gibi diğer oynadığım oyunlar Gpu yu yoracak oyunlar değil lol gibi oyunlar o yüzden başka bir oyun ile deneme yapamıyorum. Aldığım fps değerlerinden memnun değilim de demiyorum fakat onu orada o şekilde görmek üzüyor. Ekran kartının %30 u bazen yok oluyor. Neden olduğunu çözemedim bir türlü forumlarda birçok yazı var wz ile ilgili fakat hiç biri çözmedi benim problemimi.
Darboğaz olacak bir sistem değil ona göre sistemleri kuruyorum burada farklı bir problem olabilir sisteminizi komple gözden geçirmeniz gerekli durumun sistemde çalışan bir yazılımdan olduğunu düşünüyorum.
Yapabileceğim , önerebileceğiniz bir şey var mı acaba ?

Satashke

80+ Bronze
Her gün donanım arşivi sistemleriyle ilgili sorunlar çıkıyor. Kasıtlı olarak karalama kampanyası mı yoksa sistemlerde mi sorun var çözemiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ömer Faruk ANLAYIŞ
Ne karalaması sürekli takipte olduğum bir kanal videolarını izlerim likemi atarım zilim de açık. O şekilde bir durum yok ortada. Bir sorunum var çözüm bulamadım ve bu foruma başvurdum.

Dambıldor

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,519
İsim
Hakan Bruh
İlgilendiği Kategoriler
R6, Warzone ve Mouse
Oyun optimizasyon olarak bozuk geçen sene arkadaşın sistemle 160 170fps alınabiliyordu şimdi 120 zor alınıyor ve sebepsizce gpu kullanımı düşük oyun da

Hazars34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Hazar Sadun
Ne karalaması sürekli takipte olduğum bir kanal videolarını izlerim likemi atarım zilim de açık. O şekilde bir durum yok ortada. Bir sorunum var çözüm bulamadım ve bu foruma başvurdum.
sorun oyunda ben dahil birçok kişi benzer problemler yaşıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ömer Faruk ANLAYIŞ
merhaba kullandığınız programın adı nedir acaba bendede darboğaz var bakmak istiyorum
msi afterburner
Mesaj otomatik birleştirildi:

sorun oyunda ben dahil birçok kişi benzer problemler yaşıyor
youtubede aynı sistem ile oynuyorlar ve hiç bir sorun olmuyor. Birçok kişide olduğunun farkındayım ama ortak sorun ne acaba. Bazı 3080 lerde bile sorun oluyorken bazıları gül gibi ekran kartının hepsini kullanıyor. Ben de çözüm arayışı içerisindeyim hala ama bir ilerleme yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ömer Faruk ANLAYIŞ
Oyunda geçekten sorun var çözünürlükle oynamadığım sürece hangi ayarı yükseltim veya düşürim 10 15 fps fark oynuyor. En iyi grafiklerle en düşük grafikler arasında 15 fps bile yok. Her şeyi en üst ayara çıkarınca gpu kullanımım normale döndü fakat yine droplar oluyor ama öncesine nazaran daha iyi. Bu konu hakkında fikri olan çok fazla kullanıcı yok sanırım. Hepinize teşekkürler yine de

Top Bottom