Neler Yeni

Rehber WATTMAN Hatası Alanlar İçin %90 Çözüm!

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Her ekran kartında bulunmaz. Sapphire kartlarda genelde var.
bazı ekran kartları olarak düzelttim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

rx 5500 xt 8gb mech var knk nasıl yapsam sence
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende 3000-3200 arası çalışıyor senin ayarlardan sonra varsayılana çekince 2800 e düştü voltajı fln yine resimdeki gibi ayarladım
senin kartının soğutmasını bilmiyorum ama p1 olan kısmı sıcaklık 50 derece olduğunda varsayıyorum %35 fan hızında çalışsın p2 de 60 olduğunda %45 olsun gibi kendi kartına göre ayar çekebilirsin.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,224
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bazen elektrikler kesildikten sonra pcyi açınca wattman hatası bildirimi geliyor. Birde yanlış OC yaptıktan sonra pc kapanıyor pcyi açınca gene wattman hatası bildirimi alıyorum. Bunun dışında Wattman hatası almadım sizce yapmama gerek varmı? birde anlamadığım şekilde FiveM de galeriye gittiğimde bağışçı araçlarına bakıyordum yükleniyorda kalıyordu ve görüntü bi süreliğine gidiyordu sonra geri geliyordu ve yine wattman hatası bildirimi alıyordum ( Sadece 1sv de oluyordu bu olay) Sizce kartta bir sorun varmıdır? burdakileri uygulamama gerek varmıdır? büyük ihtimal yoktur ama içim rahat etsin diye sordum.
Gerek yok o durumlarda Wattman alman lazım zaten almazsan sıkıntı var demektir.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bazen elektrikler kesildikten sonra pcyi açınca wattman hatası bildirimi geliyor. Birde yanlış OC yaptıktan sonra pc kapanıyor pcyi açınca gene wattman hatası bildirimi alıyorum. Bunun dışında Wattman hatası almadım sizce yapmama gerek varmı? birde anlamadığım şekilde FiveM de galeriye gittiğimde bağışçı araçlarına bakıyordum yükleniyorda kalıyordu ve görüntü bi süreliğine gidiyordu sonra geri geliyordu ve yine wattman hatası bildirimi alıyordum ( Sadece 1sv de oluyordu bu olay) Sizce kartta bir sorun varmıdır? burdakileri uygulamama gerek varmıdır? büyük ihtimal yoktur ama içim rahat etsin diye sordum.
yanlış oc'De wattman vermesi doğal bu iyi bir şey ayarları normale döndüdür ama elektrik kesildiğinde fan yada uv yada under clock işlemini kayıtlı ayarları siliyor olabilir onuda gösterdim yukarda. oc bilmiyorsan yapmanı önermem.

bahaburak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak GKB
Varsayılan ayarlarım bu şekilde ayrıca varsayılana çekerken bir şey fark ettim frekans otomatikde 1880 de çalışıyordu boost ile max 1845 oluyor zaten niye üst bir değerde çalışıyordu ki çok garip ya

Ekler

• xd.png
    xd.png
    585 KB · Hit: 46

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Varsayılan ayarlarım bu şekilde ayrıca varsayılana çekerken bir şey fark ettim frekans otomatikde 1880 de çalışıyordu boost ile max 1845 oluyor zaten niye üst bir değerde çalışıyordu ki çok garip ya
düz 1800 yap en iyisi öyle fan hızlarınıda dediğim gibi dene

Top Bottom