Neler Yeni

Wattman hatası aldım yardım lütfen!!!!

Logithx

80+ Bronze
Watmann sorununa bir çare bulunamadı sorun yaşamayan çok kişi olduğu kadar bir o kadar bu sorunu yaşayan kişi çok voltajı düşürmekle sorun çözülebiliyor..

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ata Yüksel
Watmann sorununa bir çare bulunamadı sorun yaşamayan çok kişi olduğu kadar bir o kadar bu sorunu yaşayan kişi çok voltajı düşürmekle sorun çözülebiliyor..
Sizce bilgisayarı kapatmama rağmen kasanın çalışmaya devam etme sebebi wattman sorunu mudur?
Mesaj otomatik birleştirildi:

6000 serisi ekran kartlarına desteği yok sanırım bu driverın?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,115
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Sizce bilgisayarı kapatmama rağmen kasanın çalışmaya devam etme sebebi wattman sorunu mudur?
Mesaj otomatik birleştirildi:

6000 serisi ekran kartlarına desteği yok sanırım bu driverın?
Öyle minik sorunlar olabiliyor evet. MHz düşürmeyi denemek tek çare dicem ama sorunun onla alakalı olduğunu sanmıyorum

whiterose

80+ Bronze
yeni alınan siteme de mhz düşürme gibi şeylere hiç gerek yok, iade edin gitsin.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,115
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
1 hafta önce teslim aldığım sistemde pcyi uyku moduna aldığımda ya da kapattığımda ekran kapanmasına rağmen bazen kasa çalışmaya devam edip fanlar da dönüyordu. Bugün de aynı sorunu yaşadım, uyku moduna aldım ve yine kasa çalışmaya devam etti. Biraz bekledim ve sonra kapandı fakat uyku moduna almadı direkt kapatmış sanıyorsam. Pcyi tekrar çalıştırdığımda masaüstünde bilgisayar dondu hiçbir komutu veremedim sadece fare hareket ediyordu. Sonra kasanın power tuşuna basılı tutup pcyi tekrar çalıştırdığımda 'default radeon wattman settings have been restored due to unexpected system failure' bildirimini aldım. Sizce yaşamış olduğum problemlerin sebebi wattman hatası mı yani ekran kartından mı kaynaklanıyor? Ayrıca iade ettirmeli miyim yoksa kesin bir çözümü var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu arada bu yazıyı okudum ama yaşadığın şey Windows BUG' ı olabilir. Wattman almanın sebebi ise sistem kitlenmesi. İşlemci OC yaparken başarısız olsan bile Wattman veriyor GPU koruma amaçlı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ata Yüksel
yeni alınan siteme de mhz düşürme gibi şeylere hiç gerek yok, iade edin gitsin.
Kesinlikle ben de aynı şeyi düşünüyorum. Sizce nvidia ekran kartlı sistemleri mi düşünmeliyim?
Bu arada bu yazıyı okudum ama yaşadığın şey Windows BUG' ı olabilir. Wattman almanın sebebi ise sistem kitlenmesi. İşlemci OC yaparken başarısız olsan bile Wattman veriyor GPU koruma amaçlı.
Windows bugı dediğiniz şeyle ilgili herhangi bir video, yazı vs. var mı acaba nedir tam olarak? Windows 10 Pro deneme sürümü yüklü geldi sistem. (gerçi sağ altta daha ilk günden Windows'u etkinleştir yazısı çıkmaya başlamıştı.)

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,115
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Kesinlikle ben de aynı şeyi düşünüyorum. Sizce nvidia ekran kartlı sistemleri mi düşünmeliyim?

Windows bugı dediğiniz şeyle ilgili herhangi bir video, yazı vs. var mı acaba nedir tam olarak? Windows 10 Pro deneme sürümü yüklü geldi sistem. (gerçi sağ altta daha ilk günden Windows'u etkinleştir yazısı çıkmaya başlamıştı.)
Yani direkt sistemsel bir bug olabilir. Direkt ekran kartına atmayın suçu. Tabii suçlu ekran kartı da olabilir yüksek ihtimalle. Sorun devam ediyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ata Yüksel
Yani direkt sistemsel bir bug olabilir. Direkt ekran kartına atmayın suçu. Tabii suçlu ekran kartı da olabilir yüksek ihtimalle. Sorun devam ediyor mu?
Hazır sistemi aldığım yerle konuştum ve Wattman hatası için yanlış anlamadıysam mevcut driver sürümümü kontrol etmemi, amdnin sitesinden 2-3 eski driverı yükleyip denememi istedi. Sizce işe yarar mı? Mevcut driverı kaldırmam gerekir mi bu işlem için?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,115
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hazır sistemi aldığım yerle konuştum ve Wattman hatası için yanlış anlamadıysam mevcut driver sürümümü kontrol etmemi, amdnin sitesinden 2-3 eski driverı yükleyip denememi istedi. Sizce işe yarar mı? Mevcut driverı kaldırmam gerekir mi bu işlem için?
Mevcut driver' i AMD Cleanup Utility ile kaldırabilirsin. Denemekte fayda var ama RX 6700XT destekli İLK driver 21.3.1

Top Bottom