Neler Yeni

Wattman hatası birçok şeyi denedim hala çözemiyorum

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin
Ryzen 5 5600g
Asus dual rx 6750 xt
Gigabyte b450m s2h
Sharkon 650v2 80+ psu
8+8 çift kanal ram 3600 mhz olması lazımdı
500 gb m2 ssd
BIOS'u sıfırladıktan sonra RAM'lerin XMP'sini açmadın di mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin
Sabah driver ı silip whql yükleyip senin dediğin power testini yapıp bios u sıfırlayıp xmp yi açıp birdaha deneyeceğim jsjsjs
Ya PSU da bir sıkıntı var ya da RAM'de. Ben sorunun RAM kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama. Tanıdık falan varsa ödünç alıp test edebileceğin çok iyi olur.

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
Ya PSU da bir sıkıntı var ya da RAM'de. Ben sorunun RAM kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama. Tanıdık falan varsa ödünç alıp test edebileceğin çok iyi olur.
Valla şuan yok knkm ya öyle bir yerde yaşıyorum ki insanların tek hobisi dışarda volta atmak bilgisayarın b sinden anlayan Birtane adam yok sözde bilgisayarcı olarak takılan esnaf max format atmayı biliyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin
Valla şuan yok knkm ya öyle bir yerde yaşıyorum ki insanların tek hobisi dışarda volta atmak bilgisayarın b sinden anlayan Birtane adam yok sözde bilgisayarcı olarak takılan esnaf max format atmayı biliyor
Bir sor bakalım o bilgisayarcılara. Onlarda DDR4 RAM kesinlikle vardır. 8 GB bir tane bulsan bile yeterli.

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
Bir sor bakalım o bilgisayarcılara. Onlarda DDR4 RAM kesinlikle vardır. 8 GB bir tane bulsan bile yeterli.
Sorarım valla knk sorunun nerde olduğunu net bilsem hiç derdim olmayacak gidip yenisini alıcam ama yok işte bulunmuyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin
Sorarım valla knk sorunun nerde olduğunu net bilsem hiç derdim olmayacak gidip yenisini alıcam ama yok işte bulunmuyor
Ekran kartını takmadan önce de aynı problem varmış. Sorun işlemci ya da ekran kartında değil. Ondan %100 eminim. Geriye 2 seçenek kalıyor. 1 PSU, 1 de RAM. OCCT ile PSU testi temiz çıktı. Onu şimdilik geçiyorum. İstersen RAM'lere XMP kapalıyken Memtest86 testini yap bakalım. Şimdi teste koy sabaha doğru test biter.

Elysion_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Özdağ
Ekran kartını takmadan önce de aynı problem varmış. Sorun işlemci ya da ekran kartında değil. Ondan %100 eminim. Geriye 2 seçenek kalıyor. 1 PSU, 1 de RAM. OCCT ile PSU testi temiz çıktı. Onu şimdilik geçiyorum. İstersen RAM'lere XMP kapalıyken Memtest86 testini yap bakalım. Şimdi teste koy sabaha doğru test biter.
O testi nerden nasıl yapıyoruz birde okadar uzun mu ya

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,519
İsim
Emre Zengin
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR