Neler Yeni

Web Sitesi Kodlama

SDKN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Salih Doğuş Kesim
Ben kodlama öğrenmek istiyorum amacım site kodlamak bunun için HTML gerektiğini biliyorum ama il önce hangi dilden başlamalıyım?

Yusuf_Yuşâ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,128
İsim
Yusuf Yuşa Arslan
Ben kodlama öğrenmek istiyorum amacım site kodlamak bunun için HTML gerektiğini biliyorum ama il önce hangi dilden başlamalıyım?
YouTube üzerinde bir sürü video var bununla ilgili. HTML,CSS falan bakabilirsin.

• Beğen
Reaksiyonlar: SDKN

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
HTML ile başla, zaten çok kolay bir dil ve rahatlıkla öğrenebilirsin. Bunun yanında zaten artık site kodlayan kalmadı diye biliyorum, insanlar hazır vs. alıyor diye duyuyorum.

Krull

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
kruull krulll
Burdan kayıt yapabilirsiniz bedava birsürü kurs var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Burdan kayıt yapabilirsiniz bedava birsürü kurs var
Devletin kendi sitesi

• Beğen

Toroslu

80+ Bronze
Kodlama değil proglamlama. Klasikleri öğrenmen gerek, yani HTML ve CSS. Daha sonra yine klasikten devam edeceksen JavaScript etmeyeceksen C#, Java, Python veya Ruby öğreneceksin.

• Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Barış Demirci
Html bir yazılım dili değildir,işaretleme dilidir.CSS'de bir yazılım dili değildir.HTML'in görüntüsünü daha iyi hale getirir.Örneğin Şöyle düşün.HTML senin iskelet sistemin.CSS ise senin derin,dokuların.Javascript ise o dokuları hareket ettiren sinirlerin gibi bir şey.

Tavsiyem HTML,CSS ve Javascript öğrenmen.Javascript öğrenmen gerek çünkü örneğin bir E-ticaret sitesi yapmayı düşünüyorsan onu dinamikleştirmen gerek her zaman sunucuya uzaktan bağlanıp .html uzantılı dosyaların içindeki yazıları değiştirip uğraşman sana büyük bir zaman kaybı yaratır.

Toroslu

80+ Bronze
Html bir yazılım dili değildir,işaretleme dilidir.CSS'de bir yazılım dili değildir.HTML'in görüntüsünü daha iyi hale getirir.Örneğin Şöyle düşün.HTML senin iskelet sistemin.CSS ise senin derin,dokuların.Javascript ise o dokuları hareket ettiren sinirlerin gibi bir şey.

Tavsiyem HTML,CSS ve Javascript öğrenmen.Javascript öğrenmen gerek çünkü örneğin bir E-ticaret sitesi yapmayı düşünüyorsan onu dinamikleştirmen gerek her zaman sunucuya uzaktan bağlanıp .html uzantılı dosyaların içindeki yazıları değiştirip uğraşman sana büyük bir zaman kaybı yaratır.
Yazılım dili diye bir şey de yok, o programlama dili.

eques

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
mehmet
internetteki derslerden faydalanabilirsin örnek ben html ve css biraz biliyorum ama sıkıcı geldiği için bıraktım seviyorsan sana programlarınıda söyleyim dreamweawer ve visual studio kullandım ben sende deneyebilirsin

beritankorkusuz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Theory685
Dostum eğer ingilizcen iyiyse şiddetle w3schools sitesini tavsiye ederim. İçinde ne ararsan var. Web'den tut da Java, Python ,c++'a kadar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Fatih Tirek
Coder848'in dediği gibi o siteye mutlaka bak bence. Bende oradan çalışmıştım ama sıkıldım sonra. Şu an python'la uğraşıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Mustafa Demirel

Yorumları okurken her yerde bu yazıyı aradım. Tebrikler, kesinlikle.

Top Bottom