Neler Yeni

Wifi de 6 Mbps internet alırken kabloluda 0.5 mbps alıyorum lütfen yardım edin

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Sercan GÖKALP
Arkadaşlar selamın aleyküm bu sorunu ne ekipler çözdü ne biz çözebildik wifi de 6 Mbps alırken kablolu bağlantıda 0.5 en fazla 1 mbps alıyorum. Modem, kablo, PC her şey yeni böyle bir sorun yaşayan veya çözümünü bilen var mı lütfen yardımcı olun

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Sercan GÖKALP
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hadi beyler yok mu aynı sorunu yaşamış veya çözümünü bilen biri gözünüzü seveyim

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Arkadaşlar selamın aleyküm bu sorunu ne ekipler çözdü ne biz çözebildik wifi de 6 Mbps alırken kablolu bağlantıda 0.5 en fazla 1 mbps alıyorum. Modem, kablo, PC her şey yeni böyle bir sorun yaşayan veya çözümünü bilen var mı lütfen yardımcı olun
farklı kablo dene veya harici lan port dene bir şekilde ama her şey yeniyse bir fikrim yok

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Sercan GÖKALP

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Her şey olabilecek en yeni şeyler. Modem, Cat6 ethernet kablosu, komple PC
aklıma bi tek anakart yeni bile olsa lan portu bozuk olma ihtimali geliyor başka bi ev başka bi internet ile dene yine düşük hız alırsan harici lan portu veya anakartı garantiye yollarsın farklı kablo denemediysen dene
Mesaj otomatik birleştirildi:

aklıma bi tek anakart yeni bile olsa lan portu bozuk olma ihtimali geliyor başka bi ev başka bi internet ile dene yine düşük hız alırsan harici lan portu veya anakartı garantiye yollarsın farklı kablo denemediysen dene
başka evde normal hızlar alırsan internet sağlayıcında veya modem de problem var demek

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Sercan GÖKALP

başka evde normal hızlar alırsan internet sağlayıcında veya modem de problem var demek
Aynı bilgisayarla 2 ay önce böyle bir sorun yaşamıyorum yeni başladı bı sorun

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Aynı bilgisayarla 2 ay önce böyle bir sorun yaşamıyorum yeni başladı bı sorun
ilk önce internetden en güncel wifi ve lan sürücülerini indir
indirdikten sonra sürüceleri sil tekrar yükle indirmeden silersen internete bağlanamazsın usb ile atman gerekir dikkat et ve örneğin işte şu ayarı yaptıktan sonra bu sorunu almaya başladım hani bir şeyi kurcaladıktan sonra olmuş olma ihtimali ?

Mert

80+ Silver
En az 2 kabloyla dene. Mevcut kablonda sıkıntı olma ihtimali çok yüksek.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Sercan GÖKALP
ilk önce internetden en güncel wifi ve lan sürücülerini indir
indirdikten sonra sürüceleri sil tekrar yükle indirmeden silersen internete bağlanamazsın usb ile atman gerekir dikkat et ve örneğin işte şu ayarı yaptıktan sonra bu sorunu almaya başladım hani bir şeyi kurcaladıktan sonra olmuş olma ihtimali ?
Hiçbir şeyi kurcalamadım. Şu an aklıma gelen tek şey lan portunun arızalanmış olabileceği. Başka bilgisayar ile deneyeceğim başka modemlerde denedim sonuç aynı. 0.5 mbps ile sürücüleri indirebilirim inşallah

En az 2 kabloyla dene. Mevcut kablonda sıkıntı olma ihtimali çok yüksek.
Denedim 2 ayrı kablo ile farklı modemler ile

Top Bottom