Neler Yeni

Yardım Lütfen yardım edin yeter bıktım şu Altyapidan

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,907
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,907
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Herkes farklı bir şey diyor sizin fikirlerinize çok güveniyorum lütfen yardımcı olun.

İnternet altyapim her sitede ve iss yi aradığımda 100mbit VDSL gözüküyor. Hâl böyle olunca Turknet baglatmiştim lakin bana 1-2mbit anca geldi. Sorunun sitenin vdsl altyapinda olduğu karar kılındı TTNet saha ekibi tarafından.

Apartmanimda Gpon denilen fiber kutusu var dedi TTNet arıza saha ekibi. TTNet e gecerseniz bu fiberi dairenize taşırız dediler. Ben de TTNet il müdürlüğüne gittim ve apartmanimdaki Gpon hattini daireme kablo ile baglatmak istiyorum dedim ve fiber abonelik imzaladim. Buraya kadar her şey sorunsuz gibi ..

Ttnet il müdürlüğündeki kadın bana VDSL modemin varsa çalışır , modem kiralamana gerek yok dedi. Ben de sordum fiber gpon nasıl VDSL de çalışacak diye, o da dedi sen merak etme çalışır.

Neyse eve TTNet kurulum ekibi geldi fakat ekipler dedi ki bize VDSL hat bağlanacak dendi, dedim nasıl olur fiber diye imzaladik her şeyi. Dediler yanlış girilmiş herhalde , biz gidiyoruz sizi yeniden arayacak fiber ekibi. Ha bu arada , bu modeminiz VDSL olduğu için fiber internet ile çalışmaz haberin olsun dediler ve gittiler.

Buraya kadar okuduysaniz teşekkür ederim. Sonrasında beni fiber ekibinden birisi aramadi fakat telefonuma mesaj geldi fibere hoşgeldiniz, giriş kullanici adiniz şifreniz vb bunlardir diye. Ben de müşteri hizmetlerini aradim hayırdır diye , o da dedi ki gpon fiber olarak değil normal fiber olarak gözüküyor hattiniz. Ve kullanima açtık internetinizi diyor. Fakat bana çekilen bir fiber kablo bile yok ki !!

Olaylar çok karıştı benim bile kafam karışıyor artık , not almaya başladım. Alttaki fiber kutusunun fotosunu çektim anlayan arkadaşlar bakabilir mi bu gpon mudur ne halttir..

Fotolari ekleyeceğim birazdan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apartmanimdaki fiber kutusunun içi böyle, şimdi bu vdsl fiber mi gpon fiber mi, her ekip ve müşteri hizmetleri farklı bir şey diyor
@Mehmet Yılmaz @Kürşat Kütükçü belki bilginiz vardır bu konuda , ya da bilgili olanları etiketlerseniz çok makbule geçer dostlarım
Çiçeğim bu GPON Fiber. VDSL ile alakası yok.
Sana ONT denilen minik küçük bir kutu verdiler mi cihaz olarak? O varsa Fiber kurulum yapmışlardır zaten.

Kontfire

80+ Silver
Çiçeğim bu GPON Fiber. VDSL ile alakası yok.
Sana ONT denilen minik küçük bir kutu verdiler mi cihaz olarak? O varsa Fiber kurulum yapmışlardır zaten.
İşte ben de gpon diyorum ama sistemimizde öyle gözükmüyor diyorlar. Yok o küçük cihazdan verilmedi. Alt kutudan evime kablo vb de çekilmedi. Diğer komsularda kablo çekilmiş evlerine girip baktım ve dediğiniz cihazda var.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,907
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İşte ben de gpon diyorum ama sistemimizde öyle gözükmüyor diyorlar. Yok o küçük cihazdan verilmedi. Alt kutudan evime kablo vb de çekilmedi. Diğer komsularda kablo çekilmiş evlerine girip baktım ve dediğiniz cihazda var.
Seni bi tık şey etmişler gibi. Sana bildiğimiz VDSL bağlamışlar fiber diye. Yemişler seni.
Aboneliği ister bağlantı şeklin ADSL olsun fark etmez. FİBERNET statüsünde de abonelik açarsın ADSL de. Oraya takılma.
Her neyse geçmiş olsun kısaca.
Ayrıca sende de sıkıntı var biraz, niye müdürlüğe gittin ki online başvuru yapsaydın zaten kurulum dahil olacağından adamlar gelir bağlardı. Müdürlükte bi kafa karışıklığı olmuş.

Kontfire

80+ Silver
Seni bi tık şey etmişler gibi. Sana bildiğimiz VDSL bağlamışlar fiber diye. Yemişler seni.
Aboneliği ister bağlantı şeklin ADSL olsun fark etmez. FİBERNET statüsünde de abonelik açarsın ADSL de. Oraya takılma.
Her neyse geçmiş olsun kısaca.
Ayrıca sende de sıkıntı var biraz, niye müdürlüğe gittin ki online başvuru yapsaydın zaten kurulum dahil olacağından adamlar gelir bağlardı. Müdürlükte bi kafa karışıklığı olmuş.
İşte müdürlükte yüz yüze anlatırsam sorunumu daha verimli olur diye düşündüm, düşünmez olaydım hocam. Teşekkürler

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,907
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İşte müdürlükte yüz yüze anlatırsam sorunumu daha verimli olur diye düşündüm, düşünmez olaydım hocam. Teşekkürler
Sorunu çözmek için şöyle garip bir yöntem uygulayabilirsiniz.
Eğer bütçeniz varsa 200Mbps pakete geçmeye çalışın. Onlar madem GPON olarak görüyor paket arttırmak istediğinizde sistem olumsuz dönüş yapınca da farkına varmış olurlar durumun. Sonrasında Fiber talebinizi iletirsiniz.
Bkz. 444 0 375

Kontfire

80+ Silver
Sorunu çözmek için şöyle garip bir yöntem uygulayabilirsiniz.
Eğer bütçeniz varsa 200Mbps pakete geçmeye çalışın. Onlar madem GPON olarak görüyor paket arttırmak istediğinizde sistem olumsuz dönüş yapınca da farkına varmış olurlar durumun. Sonrasında Fiber talebinizi iletirsiniz.
Bkz. 444 0 375
Sistemlerinde GPon olarak görmüyorlar hocam sıkıntı bu. Görseler sistemde hiç bir sıkıntı olmayacak

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,907
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,251
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Öncelikle kusura bakma daha şimdi gördüm senin hattın kesinlikle ftth tipi gpon fiber bunu baştan söyleyeyim sana bağlanan hat ise Türk Telekom un kandırdığı fiber hızında VDSL türk Telekom VDSL e de fiber diye anlamsız şekilde sen şimdi türk Telekom müdürlüğüne git ben üyeliğimi iptal etmek istiyorum de bana fiber dediler hiçbir ekip gelip bana fiber kablo vs cekmedi kurulum olmadı de üstelik çalışanlarınız da bizi kandırıyor de hemen üyeliğimi iptal edin sizinle uğraşamam ben de iptal ettir kesinlikle ne yap et sonra farklı bir iss ye başvuru yap turknet daireye kadar kablonu ücretsiz çekiyor sıkıntısız şekilde netspeed de öyle keza türk Telekom ekipleri gelmişti bana netspeed için dükkanımda fiber var oraya bağlantı oldu 2 günde gelip yaptılar sende iş güzergahlik bir durum var sana tavsiyem direk iptal ettir hiç uğraşma onlarla

Kontfire

80+ Silver
Öncelikle kusura bakma daha şimdi gördüm senin hattın kesinlikle ftth tipi gpon fiber bunu baştan söyleyeyim sana bağlanan hat ise Türk Telekom un kandırdığı fiber hızında VDSL türk Telekom VDSL e de fiber diye anlamsız şekilde sen şimdi türk Telekom müdürlüğüne git ben üyeliğimi iptal etmek istiyorum de bana fiber dediler hiçbir ekip gelip bana fiber kablo vs cekmedi kurulum olmadı de üstelik çalışanlarınız da bizi kandırıyor de hemen üyeliğimi iptal edin sizinle uğraşamam ben de iptal ettir kesinlikle ne yap et sonra farklı bir iss ye başvuru yap turknet daireye kadar kablonu ücretsiz çekiyor sıkıntısız şekilde netspeed de öyle keza türk Telekom ekipleri gelmişti bana netspeed için dükkanımda fiber var oraya bağlantı oldu 2 günde gelip yaptılar sende iş güzergahlik bir durum var sana tavsiyem direk iptal ettir hiç uğraşma onlarla
Estağfurullah, sorun değil dostum . Şöyle bir sıkıntı var ben önce Turknet e geçtim fakat fiberi kutudan daireme çekemeyeceklerini söylediler çünkü sistemde Gpon var olarak gözükmüyormuş. Tüm sorun buradan doğuyor aslında, sistemimde Gpon un tanımlanması lazim ve bunu da yapacak kişi TTNet dedi Turknet. Ttnet müdürlüğüne gittim ve bana dendi ki fiber paket almadan size fiber çekmiyoruz bende mecbur en düşük taahhütlü 6 aylık paketi aldım yeni. Altyapimda GPon var fakat hâlâ bana vdsl var diyorlar . Ekip çağırdım geldiler dediler Gpon var abi, dedim sistemde tanımlı gözükmediği için işlem yapamiyorlarmiş. Adam dedi onu müşteri hizmetleriyle konuşmaniz lazim. Bu kadar saçma bir olay nadir rastlanır herhalde, yine müdürlüğe gidecem en son

Burada poyraz wifi diye bir şey varmış antenle internet bağlıyorlar, iyi cekmiyormuş ama bizim sitede yoksa onu baglattirip kurtulacaktim çok ucuzdu hemde

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,251
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Estağfurullah, sorun değil dostum . Şöyle bir sıkıntı var ben önce Turknet e geçtim fakat fiberi kutudan daireme çekemeyeceklerini söylediler çünkü sistemde Gpon var olarak gözükmüyormuş. Tüm sorun buradan doğuyor aslında, sistemimde Gpon un tanımlanması lazim ve bunu da yapacak kişi TTNet dedi Turknet. Ttnet müdürlüğüne gittim ve bana dendi ki fiber paket almadan size fiber çekmiyoruz bende mecbur en düşük taahhütlü 6 aylık paketi aldım yeni. Altyapimda GPon var fakat hâlâ bana vdsl var diyorlar . Ekip çağırdım geldiler dediler Gpon var abi, dedim sistemde tanımlı gözükmediği için işlem yapamiyorlarmiş. Adam dedi onu müşteri hizmetleriyle konuşmaniz lazim. Bu kadar saçma bir olay nadir rastlanır herhalde, yine müdürlüğe gidecem en son

Burada poyraz wifi diye bir şey varmış antenle internet bağlıyorlar, iyi cekmiyormuş ama bizim sitede yoksa onu baglattirip kurtulacaktim çok ucuzdu hemde
Ayn bu doğru sisteme geç düşüyor bizim binaya da kutu konmuş su 3 hafta sonra filan aktif edildi sistemde hatta 1ayda olabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,879
Üyeler
155,489
Son üye
Ggarin
Top Bottom