Neler Yeni

Windows 11 LTSC 24H2 Geldi Meydane

İsimbulamajim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
Ehm
Discord
isimbulamajim

Hasan_Enes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Hasan Enes
yeni bir şey değil 1 ay belkide daha fazla kullandım bu sürümü gayet stabil ve hızlıydı windows 10'dan bile iyi olduğunu düşünüyorum

Son düzenleme:

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,324
İsim
Batuhan
Windows 10 LTSC Arıyanlar Buraya .

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet
@ReadyorNot günlük kullanım veya düşük ramli pc ler için önerir misiniz hocam bu isoyu ve günlük pc lere kurduğumuzda herhangi bir sorun veya eksik özellik ile karşılaşır mıyız günlük kullanıcı anlamında? Teşekkürler şimdiden.

İsimbulamajim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
Ehm
Discord
isimbulamajim

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
An10im1i
@ReadyorNot günlük kullanım veya düşük ramli pc ler için önerir misiniz hocam bu isoyu ve günlük pc lere kurduğumuzda herhangi bir sorun veya eksik özellik ile karşılaşır mıyız günlük kullanıcı anlamında? Teşekkürler şimdiden.
bunlar nesnelerin interneti yani esyaların kullanacagı
alıştığınız sistemden Windows uygulamalarını çıkarıp sunuyorlar.
sürekli güncelleme almaz genel kritik güncellemeleri yayınlıyorlar.
bilgim bu kadar halı hazırda kullananlar detay verebilir.

düşük ram kullanır 8den aşağısı için tavsiye etmem.

günlük kullanımda sorun yaşamazsınız sofistike işler yok sonradan eklersiniz gerekirse.

sorun konusunda windowstan bahsediyorsak bu pek mümkün değil sürekli bir saldırı ve degisiklikler yapıyorlar eskisi gibi piyasa ciddiyetleri yok.

yeni özelliklerinden sonra pardusa (linuxe) geçişler bekliyorum recall gizliliği oldukça sarsacak türden bir özellik.

2025 sonuna doğru geçişler hızlanır...

Sizde deneyimlerinizi aktarın. 2 GB boşta alıyorsa güncelleme, guvenlik, tarayıcı eklerseniz sanıyorum bi 4-5 GB ram yer.

un4saken

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Ozzy
LTSC sadece opsiyonel güncellemeler almayan "Long Time Service Channel" kurumsal versiyon, neden yükseldiniz bu kadar? Herhangi bir versiyonu yükleyip gereksiz servisleri kendiniz deaktif ederek de aynı şeyi elde edebilirsiniz. Hatta home versiyonuyla hemen hemen aynı. Üstelik zararı bile dokunabilir günlük kullanımda fonksiyonel güncellemeleri almadığı zaman.

home kurun geçin. LTSC'den 200mb ram kısacağım diye gerek yok.

Son düzenleme:

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
An10im1i
LTSC sadece opsiyonel güncellemeler almayan "Long Time Service Channel" kurumsal versiyon, neden yükseldiniz bu kadar? Herhangi bir versiyonu yükleyip gereksiz servisleri kendiniz deaktif ederek de aynı şeyi elde edebilirsiniz. Hatta home versiyonuyla hemen hemen aynı. Üstelik zararı bile dokunabilir günlük kullanımda.
O pek temiz olmuyor mutlaka kalıntı bırakıyor veya düzeltme yapınca geri yükleniyor.
Dış kaynaklı ayıklama yapanlar hariç yine uzun sürer.
pratik çözümleriniz varsa derleyip sunun faydalansınlar.

debloat script yapanlar var ama onlarda hangi kodlar girilmiş nereye ne girmiş bilemez giriş seviye kullanıcı.

un4saken

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Ozzy
O pek temiz olmuyor mutlaka kalıntı bırakıyor veya düzeltme yapınca geri yükleniyor.
Dış kaynaklı ayıklama yapanlar hariç yine uzun sürer.
pratik çözümleriniz varsa derleyip sunun faydalansınlar.

debloat script yapanlar var ama onlarda hangi kodlar girilmiş nereye ne girmiş bilemez giriş seviye kullanıcı.

Çoğu son kullanıcı için çok bişey ifade etmeyecektir dediklerim onu biliyorum. ama ltsc böyle über bişeymiş gibi gösterilmesi komik geliyor. Kaldı ki dediğim gibi home ve ltsc arasında taş çatlasa 200 mb ram oynar. onu da bu konuya takıntılı olan adam zaten kendisi deaktif eder servisleri. 200mb'yi kafasına takan da ne bileyim gitsin windows 7 kursun. :)

Ben her daim pro kurarım, gereksiz servisleri kaldırırım. ihtiyacım olursa yeniden aktif eder kullanırım. ama ltsc kurarsan gereken servisleri ileride aktif edemezsin. son kullanıcının karar alması gereken bişey bu tabi, dolu paket alıp boşaltmak mı yoksa boş paket alıp razı olmakmı. Tercihlere saygım var.

Top Bottom