Neler Yeni

Windows 11 LTSC 24H2 Geldi Meydane

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
An10im1i
Çoğu son kullanıcı için çok bişey ifade etmeyecektir dediklerim onu biliyorum. ama ltsc böyle über bişeymiş gibi gösterilmesi komik geliyor. Kaldı ki dediğim gibi home ve ltsc arasında taş çatlasa 200 mb ram oynar. onu da bu konuya takıntılı olan adam zaten kendisi deaktif eder servisleri. 200mb'yi kafasına takan da ne bileyim gitsin windows 7 kursun. :)

Ben her daim pro kurarım, gereksiz servisleri kaldırırım. ihtiyacım olursa yeniden aktif eder kullanırım. ama ltsc kurarsan gereken servisleri ileride aktif edemezsin. son kullanıcının karar alması gereken bişey bu tabi, dolu paket alıp boşaltmak mı yoksa boş paket alıp razı olmakmı. Tercihlere saygım var.
w11 boşta 3-4gb alır sanıyorum.
iot 2gb alıyor.

pro daha kullanışlı kesinlikle... Doluyu bosaltsan bile log ağırlığı oluşabilir. Görev zamanlama sorunları görebilirler.

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
OZAN TANKUŞ
LTSC sadece opsiyonel güncellemeler almayan "Long Time Service Channel" kurumsal versiyon, neden yükseldiniz bu kadar? Herhangi bir versiyonu yükleyip gereksiz servisleri kendiniz deaktif ederek de aynı şeyi elde edebilirsiniz. Hatta home versiyonuyla hemen hemen aynı. Üstelik zararı bile dokunabilir günlük kullanımda fonksiyonel güncellemeleri almadığı zaman.

home kurun geçin. LTSC'den 200mb ram kısacağım diye gerek yok.
Yıllardır aynı mantıkta 10 pro veya 11 pro kullanıyorum. Gereksiz servisleri ve uygulamaları direkt siliyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
988,217
Üyeler
156,300
Son üye
Heneepr