Neler Yeni

Windows 8.1 Performansı

ByKayseriLi

80+ Bronze
Arkadaşlar dün Windows 10 kullanıyordum hantal kaldığı için ve 2 saat forumlar da araştırma yapıp sürekli Windows 8.1 kur gibi yorumlar gördüğüm için sistemime Windows 8.1 Pro kurdum. Sistemimi de yazacağım alta. Windows 10'da sorunsuz kasma ve takılma olmadan oynadığım oyunlar şuan sürekli kasıp takılıyor. Ayrıca işlemci kullanımı da çok yüksek. Bir de şunu farkettim ekran kartımın GPU ve Memory Clock hızları da düşük gösteriyor. Windows 10'da Core Clock 1120 GPU Clock ise 1400 olarak çalışırken Windows 8.1'de Core Clock 1000 Memory Clock ise 1400 olarak çalışıyor. Acaba sorun burada mı? Sürücüleri falan kurdum. Windows Update üzerinden sistemi hiç güncellemedim acaba bunun da bir etkisi olabilir mi? Var mı yardımcı olabilecek?

Sistemim;
Amd FX8300
990XA -UD3
R9 270X 2GB
8GB 2x4 Dual Channel DDR3

kyagizzz

80+ Bronze
Arkadaşlar dün Windows 10 kullanıyordum hantal kaldığı için ve 2 saat forumlar da araştırma yapıp sürekli Windows 8.1 kur gibi yorumlar gördüğüm için sistemime Windows 8.1 Pro kurdum. Sistemimi de yazacağım alta. Windows 10'da sorunsuz kasma ve takılma olmadan oynadığım oyunlar şuan sürekli kasıp takılıyor. Ayrıca işlemci kullanımı da çok yüksek. Bir de şunu farkettim ekran kartımın GPU ve Memory Clock hızları da düşük gösteriyor. Windows 10'da Core Clock 1120 GPU Clock ise 1400 olarak çalışırken Windows 8.1'de Core Clock 1000 Memory Clock ise 1400 olarak çalışıyor. Acaba sorun burada mı? Sürücüleri falan kurdum. Windows Update üzerinden sistemi hiç güncellemedim acaba bunun da bir etkisi olabilir mi? Var mı yardımcı olabilecek?

Sistemim;
Amd FX8300
990XA -UD3
R9 270X 2GB
Hocam benim 8 veya 8.1 kullanan arkadasim tanıdığım varsa memnun değillerdi çogu. Bazısı arayüzü kötü diye bazısında kasma donma hata verdi diyen bende hiç bir zaman kullanmayı düşünmüyorum. Bu sebeplerden dolayı kimseye de önermem. Ama kişi kendi bilir işini.

ByKayseriLi

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben 8.1 arayüzü nedense bayağı seven biriyim.
Hocam benim 8 veya 8.1 kullanan arkadasim tanıdığım varsa memnun değillerdi çogu. Bazısı arayüzü kötü diye bazısında kasma donma hata verdi diyen bende hiç bir zaman kullanmayı düşünmüyorum. Bu sebeplerden dolayı kimseye de önermem. Ama kişi kendi bilir işini.

Arkadaşlar sistemin çalışmasında en ufak bir sorunum yok hatta daha da çok hızlandı diyebilirim sistem bir akıcı oldu şuan özellikle Brave adlı tarayıcı da yeni sekme açınca böyle kasma hissi oluyordu şuan bunda olmuyor ama bu sefer de oyun performansı düştü. Ya güncel ekran kartı sürücüsü yok ondan böyle yapıyor yada sistemi windows update üzerinden güncellemedim hiç ondan oluyor. İkisinden birisi ama çözemedim. NFS Payback oynarken aynı ayarlar da 80-100 FPS arası alıyorum ve kasma takılma olmuyordu şuan Windows 8.1'de 40-50 FPS veriyor ve sürekli bir kasma takılma durumu var. Anlamadım bu işi. Ben daha iyi olacak derken resmen yere çakıldı oyun performansı.

ByKayseriLi

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Doğru diyorsun. Windows 10'da 8.1 arayüzüne çevirebilen bir uygulama falan bulursam deneyeceğim. Özledim biraz 8.1'i.

Şu oyun performansını düzeltmem gerek yoksa üzüle üzüle Windows 10 kurmak zorunda kalacağım. Belki de Windows 7'ye düşürürüm sistemi. Cidden oyun performansı çok kötü oldu. Güncellemeleri indirdim bakalım kurmaya başladı umarım düzelir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Muhammed Emin Ocak
Şu oyun performansını düzeltmem gerek yoksa üzüle üzüle Windows 10 kurmak zorunda kalacağım. Belki de Windows 7'ye düşürürüm sistemi. Cidden oyun performansı çok kötü oldu. Güncellemeleri indirdim bakalım kurmaya başladı umarım düzelir.
Düzelince yazarsan sevinirim. Ben de Windows'u 8.1'e çekmek istiyorum.

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Oyunlar Driver Problemleri

Sistemim;
Amd FX8300
990XA -UD3
R9 270X 2GB
8.1 aşırı severim iyi işletim sistemidir ama artık win 11 kullanıyorum

ByKayseriLi

80+ Bronze
Düzelince yazarsan sevinirim. Ben de Windows'u 8.1'e çekmek istiyorum.

144 tane güncelleme buldu ve indirmesi bitti şuan kurma aşamasın da bakalım bekliyorum bende umarım düzelir. Bir de ekran kartı sürücüsünü deneyeceğim. Baktım ikisi de olmazsa mecbur Windows 7 yada 10 kurup geçeceğim. Uğraşamam böyle.

8.1 aşırı severim iyi işletim sistemidir ama artık win 11 kullanıyorum

Konumuz ile alakası olmasa da yine de tamam.

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Oyunlar Driver Problemleri
144 tane güncelleme buldu ve indirmesi bitti şuan kurma aşamasın da bakalım bekliyorum bende umarım düzelir. Bir de ekran kartı sürücüsünü deneyeceğim. Baktım ikisi de olmazsa mecbur Windows 7 yada 10 kurup geçeceğim. Uğraşamam böyle.

Konumuz ile alakası olmasa da yine de tamam.
performans açısından sevdiğimi belirtmek için yazmıştım :)

Top Bottom