Neler Yeni

Çözüldü✓ Windowsun kurulu olduğu disk sağlığı sürekli düşüyor

Leonidas.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert
Evet arkadaşlar yanlış okumuyorsunuz windowsu hangi diske kursam o diskin sağlığı 2-3 hafta aralıklarla %1 düşüyor. Öncelikle sorunun eski ssd de olduğunu düşünüp değiştirdim, sorun devam etti. Kablodan olabilir diye düşünüp yeni sata kablosuyla denedim yine devam etti. Sata girişlerinde sorun vardır diye düşünüp, anakartım m2 desteklediği için m2 ssd aldım fakat sorun hala çözülmedi. Henüz 5 aylık olan m2 ssd sağlığı şuan %84 e düşmüş durumda. (Bu arada yeni aldığım sata ssd sağlığı windowsu m2 ye kurduğum andan bu yana hala aynı) Yani kısaca sorun windows hangi diske kurulursa onun sağlığının düşmesi. Çözümünü bilen varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistem özelliklerini unutmuşum onu da ekleyim.
R5 3600 + 5600XT + Asus Prime B450M-K

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Hangi windows u kuruyorsunuz ?

HjRO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Ekrem Fil
Evet arkadaşlar yanlış okumuyorsunuz windowsu hangi diske kursam o diskin sağlığı 2-3 hafta aralıklarla %1 düşüyor. Öncelikle sorunun eski ssd de olduğunu düşünüp değiştirdim, sorun devam etti. Kablodan olabilir diye düşünüp yeni sata kablosuyla denedim yine devam etti. Sata girişlerinde sorun vardır diye düşünüp, anakartım m2 desteklediği için m2 ssd aldım fakat sorun hala çözülmedi. Henüz 5 aylık olan m2 ssd sağlığı şuan %84 e düşmüş durumda. (Bu arada yeni aldığım sata ssd sağlığı windowsu m2 ye kurduğum andan bu yana hala aynı) Yani kısaca sorun windows hangi diske kurulursa onun sağlığının düşmesi. Çözümünü bilen varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Sistem özelliklerini unutmuşum onu da ekleyim.
R5 3600 + 5600XT + Asus Prime B450M-K
bende de her ay %1 düşüyor %89 şu an

ThEagles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
313
İsim
Berk
SSD hangi marka?

Leonidas.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert
Ssden kaynaklı durum windowsla alakası yok. Kendim 2 yıldır win10 kullanıyorum m2ssde %99da hala
anakartı değiştirmeyi düşünüyorum sırf bu sebepten dolayı.

Aldığınız SSD'ler sürekli sorunlu gelmiş olabilir. Her yeni ssd'den sonra temiz format denediniz mi ?
evet her seferinde yeni aldığım ssdye attım formatları ama sonuç aynı

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Okan
anakartı değiştirmeyi düşünüyorum sırf bu sebepten dolayı.

evet her seferinde yeni aldığım ssdye attım formatları ama sonuç aynı
Anakarttan dolayı ssd sagligi düşmez bildiğim kadarıyla kronik sorunlu ssd kullaniyor olabilir misiniz

Leonidas.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert
Anakarttan dolayı ssd sagligi düşmez bildiğim kadarıyla kronik sorunlu ssd kullaniyor olabilir misiniz
çok garip her ssd ye aynı sorunu yaşadığım ve her şeyi değiştirdiğim için geriye bi tek anakart kalıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,162
Üyeler
141,948
Son üye
Alitaş
Top Bottom