Neler Yeni

İnceleme Wraith Cosmic Glass İnceleme!

Ben Tümay

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
543
İsim
Tümay
Merhaba, bugün Wraith Cosmic Glass V1'i inceleyeceğiz. V2'si çıkmış olsa da aralarında pek fark bulunmuyor. Bu Cosmic hakkında ufak çaplı bir inceleme olacak, almak isteyenlerin kafasında bir şey oluşsun diye hazırladım.

-Wraith Cosmic Pad Rakipleri

Genel olarak cam mouse pad üreten çok marka yok. Belli başlı markalar üretiyor, bu markalar; Pulsar, Skypad ve Wraith E-sports. Pulsar Superglide ve Skypad 3.0 2.500,00-3.500,00TL bandında satılırken Wraith Cosmic Pad 1.500,00TL ile rakiplerine fiyat bakımından fark atıyor. Genel karşılaştırmasını bıraktığım videodan izleyebilirsiniz.

Tüm cam padlerin karşılaştırması:

-Wraith Cosmic Pad Özellikleri

Öncelikle normal mouse padler zamanla aşınır ve eski performansını vermezler. Bu aşınan padleri onarmanın da bir yolu yoktur, değişimi gerekir. Fakat Wraith Cosmic Pad normal padlere nazaran aşınmıyor ve yıllarca performansını koruyabiliyor. Dolayısıyla sürekli aynı hızda olduğu için bir süre sonra aiminiz inanılmaz derecede iyi oluyor. Ayrıca cam olabilir fakat kırılmaz bir yapıya sahip, incelemelerinde sert yüzeye atsalar da kırılmıyor.

-Wraith Cosmic Pad Temizliği

Normal mouse padleri temizlemek bir zulümdür. Hassas bir yapıda oldukları için kimse önemsemese de kolonyalı mendil veya ıslak mendil gibi şeylerle temizlemek padin dokusunu bozar. Özel temizleme teknikleri ile temizlemek gerekir ve bu neredeyse 1 saat sürer. Fakat Wraith Cosmic Pad'in temizliği çok kolay. Cam sili yüzeye sıktıktan sonra micro fiber bir bez ile kolayca temizleyebilirsiniz! Fakat normal padlere nazaran temizlemesi kolay olabilir ama çok sık temizlemek gerekiyor, neredeyse 2-3 saatte bir padi silmeniz lazım yoksa gelen tozlar mousenin skatezine yapışıyor ve aşırı derecede rahatsız edici ses yapıyor. Aynı zamanda o pürüzsüz yapısı gidiyor ve pürüz hissetmeye, rahatsız olmaya başlıyorsunuz.

-Wraith Cosmic Pad Performansı

Normal mouse padlerden oldukça hızlı olan bu padi kullanması bi' hayli zor. Alışma süreci gerçekten sancılı. Ne kadar kullansanız da yıllardır kumaş kullandığımız için beynimiz kabullenmek istemiyor. Açıkçası FPS oyunları için alınmaması gereken bir pad olduğunu düşünüyorum. Bu saf hız, bir çok vuruşu kaçırmamızı sağlıyor. Eminim ki aylarca kullanırsam iyi bir performansı olur fakat bu padler bence FPS oyunları için değildir. Padin genel performansı iyi olsa da daha çok hızlı aim gereken oyunlarda kullanılması daha iyi olur. Pad kolunuza yapışmıyor ve koldan oynasanız bile kolunuz rahatça kayıyor. Elim terledi ve pad su içinde kalmadı, azcık nemlendi ve üflemem ile nem yok oldu. Eliniz çok terliyorsa belki ıslanabilir, eli çok terleyenlere önermem. Düşen tozlar ses ve pürüz hissi yaptığı için çok rahatsız etti ve sürekli silme ihtiyacı duydum. Genel olarak iyi bir deneyimdi fakat CS:GO ve Valorant oyuncuları için önermem.

-Wraith Cosmic Pad Kullanıcı Yorumu

Öncelikle oynarken özgüvenim baya bir azaldı. Oyunu CS:GO ve Valorant'ta test ettim. Yapacağım bir çok vuruşu padin kayganlığı yüzünden ya ıskaladım yada ıskalayacağımı düşünerek vurmayı denemedim. Kolumda yapış yapış bir his bırakmadı, koldan da oynamayı denedim ve rahatça kolumu çevirebiliyordum. Eli terleyen bir insandım fakat padin yüzeyi su gibi olmadı, belki daha çok terlese olurdu tabii bunu bilemem. Padi sürekli bir silme ihtiyacı hissettim, düşen her toz tanesi mousemin hareketinde hem ses çıkarıyor hemde pürüzlü bir his sağlıyordu. Bunun için küçük pervaneler alınıp pade doğru tutulabilir, toz daha az düşer ve daha iyi bir oyun performansı verir. Bu saf kayganlık FPS oyuncusu olduğum ve kontrol mouse pad kullandığım için benim oynayışımı olumsuz etkiledi ama bir o kadar da eğlendirdi. Şahsen herşeyi bu bilgilerimle başa döndürseydim, yine de padi alırdım.

-Wraith Cosmic Pad Fotoğrafları

v5.jpg
v4.jpg
v3.jpeg
v2.png
v1.jpg

NOT: Fotoğraflar, Google üzerinden, herkese açık kaynaklardan bulunmuştur! Bana ait değildir. Telefonum eski olduğu için ben çektiğimde çok kötü çıkıyordu.

Wraith Cosmic Pad genel olarak çok başarılı bir cam mouse pad. Buradaki asıl soru şu; cam mouse pad'e ihtiyacınız var mı? Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu tarz bi' konu görmedim ve hazırlamak istedim. Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Furknaykc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Furkan Aykaç
Bu cam padlerin malzeme kaynağı nedir ? Neyden yapılıyor da bu kadar kaygan oluyor bilen var mı ?

Top Bottom