Neler Yeni

X6 Pro vs S21 FE Hangisi?

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,988
İsim
. .
Hocam cihaz yurt dışı nasıl oluyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

3-5 sene götürse yeter.
o kadar beklemeyin. 2.5 3 sene sonra sıkıntı çıkarmaya başlar yurtdışı cihaz imei pasaporta kayıtlı değildir kullanım süresi dolunca hattı tanımaz çekmez

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
952
İsim
Eymen Gürel
o kadar beklemeyin. 2.5 3 sene sonra sıkıntı çıkarmaya başlar yurtdışı cihaz imei pasaporta kayıtlı değildir kullanım süresi dolunca hattı tanımaz çekmez
Dolduğunda ne yapmamız gerekiyor? 20K ücret ödeyip açmak mı gerekiyor?

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,988
İsim
. .

Ruzgar1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Hamza Tuğran
Hocam cihaz yurt dışı nasıl oluyor?

3-5 sene götürse yeter.
Hocam bütün telefoncular satıyor bu yurt dışı cihazları. Kaçak telefondan bahsediyorum yani. Yarı fiyatına istediğinin telefonu alırsın bu şekilde. Sdece alırken globl model olmsına dikkat et. Çift sim olnlar devlet 8 ay kullanım hakkı veriyor. Her sene ocak ayında bu 8 ay sıfırlanıyor. Kalan 4 ay sadece taktığın hat çalışmaz telefona. Ama istersen aldığın yere götür para verip imei atttır sınırsız kullan telefonunu.

Xiaomi ve samsung kaçak telefonlara neredeyse telefoncuların imei kaydı yapabiliyor. Biraz araştır sen bunları.

uzun süreli kullanımda xiaomi arayüzü sıkıntı çıkarmaya başlıyor. Donma kasma vesaire. uzun süreli alınacak cihazlar değil xiaomi kısmı. kamera açmak batarya sağlığı vesaire ilk günki özelliklerini kaybediyor
Hocam güçlü Xiaomi cihazlarda böyle sıkıntılar olacağını zannetmem. Özellikle HyperOs un önü açık.

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
952
İsim
Eymen Gürel
evet
yada merdiven altı yerlerde açtırıyorlar vesaire vesaire çok güvenli değil

Hocam bütün telefoncular satıyor bu yurt dışı cihazları. Kaçak telefondan bahsediyorum yani. Yarı fiyatına istediğinin telefonu alırsın bu şekilde. Sdece alırken globl model olmsına dikkat et. Çift sim olnlar devlet 8 ay kullanım hakkı veriyor. Her sene ocak ayında bu 8 ay sıfırlanıyor. Kalan 4 ay sadece taktığın hat çalışmaz telefona. Ama istersen aldığın yere götür para verip imei atttır sınırsız kullan telefonunu.

Xiaomi ve samsung kaçak telefonlara neredeyse telefoncuların imei kaydı yapabiliyor. Biraz araştır sen bunları.
Elimde tuşlu eski bir telefon var bunun imeisini
Yd cihaz alıp ona aktarabilir miyim? Yoksa TR cihazı ile devam mı edeyim ?

Critaes

80+ Bronze
S21 FE kullanıyorum şuanlık memnunun kamerası fiyatına göre rakipsiz. Cihaz gayet akıcı. İlk kullandığım zamanlar çabuk ısınıyordu ve sarji cabuk bitiyordu. Samsung ile gorustugumde ilk 5 gün normal demişti ki 5 gün sonra güncellemelerle düzeldı. Şuan aşırı memnunum. Amiral gemisi bir serinin bir parçası olsuğunu hissettiriyor.

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
952
İsim
Eymen Gürel
S21 FE kullanıyorum şuanlık memnunun kamerası fiyatına göre rakipsiz. Cihaz gayet akıcı. İlk kullandığım zamanlar çabuk ısınıyordu ve sarji cabuk bitiyordu. Samsung ile gorustugumde ilk 5 gün normal demişti ki 5 gün sonra güncellemelerle düzeldı. Şuan aşırı memnunum. Amiral gemisi bir serinin bir parçası olsuğunu hissettiriyor.
Yorum için teşekkürler.

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,988
İsim
. .
yani yaparsın da satamazsın başına iş çıkar başkası farkederse

Ruzgar1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Hamza Tuğran
Hocam 20.000 TL yasal açtırma ücreti. İphoneler e imei atılmadığı için mecbur 20.000 TL verip açtırman lazım. Sna dediğim ise Xiaomi ve samsung telefonlar için İmei atma işlemi. Güvenilir telefoncular da yapıldığında problem çıkmaz. Sınırsız güncelleme alır cihaz. Fiyatları uygundur. Samsung da server kayıt xiaomi de direnç kayıt derler buna.

Evet telefon imei sen vereceksin telefoncuy ama 3g çeken bir imei ver.

yani yaparsın da satamazsın başına iş çıkar başkası farkederse
Hıcam istatistiklere bir bak istersen şuan da Türkiyede ki her iki kişiden biri yurt dışı telefon kullanıyor. Kimse de başına iş almıyor. Ucuza aldığın için ucuza satarsın.

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
952
İsim
Eymen Gürel
Hocam 20.000 TL yasal açtırma ücreti. İphoneler e imei atılmadığı için mecbur 20.000 TL verip açtırman lazım. Sna dediğim ise Xiaomi ve samsung telefonlar için İmei atma işlemi. Güvenilir telefoncular da yapıldığında problem çıkmaz. Sınırsız güncelleme alır cihaz. Fiyatları uygundur. Samsung da server kayıt xiaomi de direnç kayıt derler buna.

Evet telefon imei sen vereceksin telefoncuy ama 3g çeken bir imei ver.
Anladım , peki normal telefoncular bu işlemi yapabilirler mi? (Cadde üstündekiler vs)

Ruzgar1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Hamza Tuğran
Anladım , peki normal telefoncular bu işlemi yapabilirler mi?
Hemen hemen hepsi yapabiliyor. Cihazı büyük telefoncudan al google puanına ve yorumlarına bak yeter. Sahibinden e gireceksin almak istediğin telefonu seçeceksin. Filtreleri kullan. Adres seç, sıfır cihaz işaretle, mağazadan işaretle, hepsi karşında yurt dışı sıfır telefonların. Mağaza adına google den bak yorumlarına puanına falan sana yakın mağaza olursa iyi olur.

SpeedCar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
952
İsim
Eymen Gürel
Hemen hemen hepsi yapabiliyor. Cihazı büyük telefoncudan al google puanına ve yorumlarına bak yeter. Sahibinden e gireceksin almak istediğin telefonu seçeceksin. Filtreleri kullan. Adres seç, sıfır cihaz işaretle, mağazadan işaretle, hepsi karşında yurt dışı sıfır telefonların. Mağaza adına google den bak yorumlarına puanına falan sana yakın mağaza olursa iyi olur.
Hocam mantıklı ama çok illegal bir şey yapıyormuşuz gibi. Ekşın beni biraz gerdi 🙃

Ruzgar1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Hamza Tuğran
Hocam mantıklı ama çok illegal bir şey yapıyormuşuz gibi. Ekşın beni biraz gerdi 🙃
Yok be hocam yurt dışı telefon kullanmanın veya imei attırmanın bir yaptırımı yok. Yoksa her iki kişiden biri rahat rahat kullanamazdı bu teelfonları.😀 Ne yapsın millet vergi ülkesi olduk. Beni 19.000 TL lik X6 Proya 11.500 verdim. Aynı telefon.

Top Bottom