Neler Yeni

Xbox Series X mi PC Upgrade mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali Demirbaş
Merhabalar arkadaşlar

Öncelikle elimde güncel olarak kullandığım Ryzen5 3500X işlemcili, 1660 Super ekran kartlı toplama masaüstü bulunmaktadır. Bilgisayarı almadan öncede bizim eski yadigar Xbox One S'i senelerce aktif olarak kullandım. Artık kullanmıyorum hatta en son ne zaman açtığımı bile unuttum ama satmaya da kıyamıyorum. Kullanmış olduğum kendi bilgisayarımında oyun performansından kaynaklı olarak artık elden geçmesi gerektiğini düşünüyorum.

Başlıkta yazmış olduğum gibi iki seçenek arasında kaldım. Hangisini seçmem daha mantıklı olur.

1- Xbox Series X alıp kafam rahat yeni nesil konsollar çıkana kadar veya sıkılana kadar konsolda oyun oynarım. Bilgisayarda da gündelik işlerimi vs. halledebilirim. Aşağı yukarı bana çıkan maliyet 20.000 - 26.000 TL (TR veya ithalatçı garantili) arasında değişir.

2- Bilgisayar için 4060 veya 4060Tİ ekran kartı alırım, ikinci el olarak mevcut ekran kartı ve işlemciyi satıp yerine işlemci güncellemesi yapıp PC'den devam edebilirim. Aşağı yukarı maliyet 12.000 - 16.000 TL arasında değişir.

Ayrıca ben 30 yaşında 3 aylık erkek çocuk babası oyun oynamayı çok seven ama çokta vakit ayıramayan bir insanım.

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,047
İsim
Halit Efe Kaplan
Merhabalar arkadaşlar

Öncelikle elimde güncel olarak kullandığım Ryzen5 3500X işlemcili, 1660 Super ekran kartlı toplama masaüstü bulunmaktadır. Bilgisayarı almadan öncede bizim eski yadigar Xbox One S'i senelerce aktif olarak kullandım. Artık kullanmıyorum hatta en son ne zaman açtığımı bile unuttum ama satmaya da kıyamıyorum. Kullanmış olduğum kendi bilgisayarımında oyun performansından kaynaklı olarak artık elden geçmesi gerektiğini düşünüyorum.

Başlıkta yazmış olduğum gibi iki seçenek arasında kaldım. Hangisini seçmem daha mantıklı olur.

1- Xbox Series X alıp kafam rahat yeni nesil konsollar çıkana kadar veya sıkılana kadar konsolda oyun oynarım. Bilgisayarda da gündelik işlerimi vs. halledebilirim. Aşağı yukarı bana çıkan maliyet 20.000 - 26.000 TL (TR veya ithalatçı garantili) arasında değişir.

2- Bilgisayar için 4060 veya 4060Tİ ekran kartı alırım, ikinci el olarak mevcut ekran kartı ve işlemciyi satıp yerine işlemci güncellemesi yapıp PC'den devam edebilirim. Aşağı yukarı maliyet 12.000 - 16.000 TL arasında değişir.

Ayrıca ben 30 yaşında 3 aylık erkek çocuk babası oyun oynamayı çok seven ama çokta vakit ayıramayan bir insanım.
pc upgrade yapın hocam bende serıes x alırken sızın gıbı dusundum ama sıktı serıes x suan gt610 bilgisayar ile series x ten daha çok vakit geçiriyorum öyle diyeyim

kadiralkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
351
İsim
Kadir Alkan
Merhabalar arkadaşlar

hocam işlemci ekran kartı satıp r5 5600 rx 7700xt ile çokta cebinizden para çıkmadan sizi uzun süre götürecek bir pc olur elinizde

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali Demirbaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
pc upgrade yapın hocam bende serıes x alırken sızın gıbı dusundum ama sıktı serıes x suan gt610 bilgisayar ile series x ten daha çok vakit geçiriyorum öyle diyeyim
Hocam ciddi misiniz, ondan da çekinmiyor değildim ama konsol rahatlığını düşünüp kendimi ikna etmeye çalışıyordum. Salonda büyük ekranda yatarak rahat rahat oynarım vs. diyordum.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Furkan Görür
Hocam ciddi misiniz, ondan da çekinmiyor değildim ama konsol rahatlığını düşünüp kendimi ikna etmeye çalışıyordum. Salonda büyük ekranda yatarak rahat rahat oynarım vs. diyordum.
istediğine göre değişir ve parana göre.

Öncelikle evinde 4k tv yoksa X almayın. S alın kalan 12k paradanda 2.el 5 5600 ve rx 6700xt bulmaya çalışın çok iyi olur

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,047
İsim
Halit Efe Kaplan
bunuda dusunmustum ama dediğim gibi 1 aya falan bıktım bılgısayardan ıse yaklasık 3-4 aydır bıkmıyorum tavsıyem pc guncellenmesi

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,047
İsim
Halit Efe Kaplan
Konsol rahatlığı istiyorsanız xbox yerine ps5 alın
açıkçası pc yı tv ye baglayıp kol ilede o rahatlıgı yakalayabılır bence artık konsol önermiyorum her iki konsoluda deneyimledim

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Konsol rahatlığına alışkınsanız, PC de gündelik işler dışında fazla işiniz yoksa konsol alabilirsiniz. PC niz gündelik işler için zaten hayli yeterli. Konsol olarakta PS5 veya Series X burada tercih size kalmış.
Ama ben PC de hem oyun oynayacağım, hem de başka işlerimi de halledeceğim, PC de daha fazla vakit geçireceğim derseniz de PC ye upgrade yapmak daha mantıklı.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Muhammet
Microsoft oyunlarını PC'de oynayabilirsiniz. O yüzden PS5 almanızı öneririm, God of War, The Last Of Us, Uncharted, Spider-Man gibi oyunları deneyimlemeniz iyi olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,064
Üyeler
140,758
Son üye
Montascy
Top Bottom