Neler Yeni

Yardım Xfx 6500xt droplar yiyorum!

bozzard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Osman Batuhan Özgüler
WHQL sürüm yüklü olsun ramleri test edin sistem buz gibi çalışıyor ona rağmen drop giriyorsa güç kaynağını kontrol edin. Güç kaynağı model nedir?
Xpg pylon 650w 80+ bronze
Mesaj otomatik birleştirildi:

WHQL sürüm yüklü olsun ramleri test edin sistem buz gibi çalışıyor ona rağmen drop giriyorsa güç kaynağını kontrol edin. Güç kaynağı model nedir?
Ramleri dün test ettim yaklaşık 5 saat sürdü sağlıklı çalılıyor. Bir sıkıntı çıkmadı.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
2 kere win10 format attım. 1 kerede wi11 attım ama nafile. Şuan win 11 sistem.

Deme be öyle yeni dizdim sistemi 🥲
Hayırlı uğurlu olsun hocam ne diyelim amd laf edince millet yükleniyor bana.
Amd kadar rezil bir firma daha yok İşlemcilerini severim ama bir Üretici bir firma bu kadar mı nefret eder kullanıcılarından. Ben 29 yaşımdayım. Amd denilince abi amd alma neden driver problemi var. kaç sene geçti üstünden belli bir şeye para bağlıyorsun aklının kenarında acaba sıkıntı yaratırmı var derdi var. Nvidia alın kafanı ağrımasın deyince millete bir şey oluyor :D dene kardeşim dene netten gerekirse 10 adet driver bul sırala hepsini dene nasıl olsa para verdin çöpe atacak halin yok ya.

bozzard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Osman Batuhan Özgüler
Hayırlı uğurlu olsun hocam ne diyelim amd laf edince millet yükleniyor bana.
Amd kadar rezil bir firma daha yok İşlemcilerini severim ama bir Üretici bir firma bu kadar mı nefret eder kullanıcılarından. Ben 29 yaşımdayım. Amd denilince abi amd alma neden driver problemi var. kaç sene geçti üstünden belli bir şeye para bağlıyorsun aklının kenarında acaba sıkıntı yaratırmı var derdi var. Nvidia alın kafanı ağrımasın deyince millete bir şey oluyor :D dene kardeşim dene netten gerekirse 10 adet driver bul sırala hepsini dene nasıl olsa para verdin çöpe atacak halin yok ya.
Doğru.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin
Oynadığım birkaç oyun var valorant ve CSGO ekranda ani droplar yiyorum. Bazen drop sırasında dere diye ses geliyor milisaniyelik droplar. Bazende drop sırasında sistem çöküyor mavi ekran yiyorum yine drrrrr sesi geliyor. Opera gx bazen donuyor 8 10 saniye sonra kendine geliyor bu sıkıntı masaüstünde de oluyor. Valorant oynarken gpu %80 %99 arasında kullanıyor güç kullanımı çok yüksek olarak gözüküyor. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi bilmiyorum. İşlemci %70 lerde dolanıyor. Bu çok can sıkmaya başladı. Bios güncel. Ekran kartı güncel. Driverler güncel. Sistemi ilk aldığımda win10 yüklemiştim bu sebeplerden dolayı güncellemek istedim win11 yaptım ama sorun hala devam ediyor. Bios ayarlarında Intel boost açık normalde 2.60ghz olan hız boostla sabit 4.20ghz çalışıyor. Xmp açık 3200mhz çalışıyor ramler. Sistem pcie 4.0 çalışıyor. Gear 1 açık. Yine biostan kule tipi soğutucu ayarını açtım. Stok soğutucu ayarında çalışmıyor.

Sistem:
Xfx 6500xt
İ5 11400f
B560m pro
2x8 16gb 3200mhz ram
Snowman T6 Ultra soğutucu
Xpg 650w 80+bronze psu

Ek olarak valorant oynarken,"ekran kartı sürücü çöktü hatası alıyorum. Oyun kapanıyor." En son drivera güncelleyin diyor. Ama zaten en güncel sürümü yüklü.
Tüm dediklerimi eksiksiz son kez baştan sona yap hocam:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...d-radeon-rx-6500-series/amd-radeon-rx-6500-xt 22.5.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 22.5.1 sürümünü kurun. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) BİOS'tan XMP 1 açıksa 2 yap. 2'yse 1 yap.
4) Chipset sürücünü yükle. (https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/products/sku/196645/intel-b560-chipset/downloads.html)
5) Gene Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri güç düğmelerenin yapacaklarını seçin kısmından hızlı başlatmayı kapatın.
7) Aygıt yöneticisinden Ses, video ve oyun denetleyicisinden Realtek sürücüsünü kaldırın.
8) Arama kısmına Msconfig yazın. Hizmetler bölümüne girin. Tüm microsoft hizmetlerini gizle yazan tike tıklayın. Oradaki her şeyi devre dışı bırakıp bilgisayarı yeniden başlatın.

bozzard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Osman Batuhan Özgüler
Tüm dediklerimi eksiksiz son kez baştan sona yap hocam:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...d-radeon-rx-6500-series/amd-radeon-rx-6500-xt 22.5.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 22.5.1 sürümünü kurun. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) BİOS'tan XMP 1 açıksa 2 yap. 2'yse 1 yap.
4) Chipset sürücünü yükle. (https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/products/sku/196645/intel-b560-chipset/downloads.html)
5) Gene Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri güç düğmelerenin yapacaklarını seçin kısmından hızlı başlatmayı kapatın.
7) Aygıt yöneticisinden Ses, video ve oyun denetleyicisinden Realtek sürücüsünü kaldırın.
8) Arama kısmına Msconfig yazın. Hizmetler bölümüne girin. Tüm microsoft hizmetlerini gizle yazan tike tıklayın. Oradaki her şeyi devre dışı bırakıp bilgisayarı yeniden başlatın.
Dostum öncelikle çözüme ulaşamasam bile teşekkür ediyorum emeğin için. Gece işten gelince deneyeceğim.

yorumsizdeTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Oynadığım birkaç oyun var valorant ve CSGO ekranda ani droplar yiyorum. Bazen drop sırasında dere diye ses geliyor milisaniyelik droplar. Bazende drop sırasında sistem çöküyor mavi ekran yiyorum yine drrrrr sesi geliyor. Opera gx bazen donuyor 8 10 saniye sonra kendine geliyor bu sıkıntı masaüstünde de oluyor. Valorant oynarken gpu %80 %99 arasında kullanıyor güç kullanımı çok yüksek olarak gözüküyor. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi bilmiyorum. İşlemci %70 lerde dolanıyor. Bu çok can sıkmaya başladı. Bios güncel. Ekran kartı güncel. Driverler güncel. Sistemi ilk aldığımda win10 yüklemiştim bu sebeplerden dolayı güncellemek istedim win11 yaptım ama sorun hala devam ediyor. Bios ayarlarında Intel boost açık normalde 2.60ghz olan hız boostla sabit 4.20ghz çalışıyor. Xmp açık 3200mhz çalışıyor ramler. Sistem pcie 4.0 çalışıyor. Gear 1 açık. Yine biostan kule tipi soğutucu ayarını açtım. Stok soğutucu ayarında çalışmıyor.

Sistem:
Xfx 6500xt
İ5 11400f
B560m pro
2x8 16gb 3200mhz ram
Xpg 650w 80+bronze psu

Ek olarak valorant oynarken,"ekran kartı sürücü çöktü hatası alıyorum. Oyun kapanıyor." En son drivera güncelleyin diyor. Ama zaten en güncel sürümü yüklü.
Bu sorunu çok duydum gerçekten fanboyluk yapmıyorum ama AMD den ekran kartlarından soğudum GTX 1650 kullanıyorum bir sorununu görmedim 6500 XT alacaktım upgrade yapacaktim iyikide almamışım benim görüşüm AMD kartları sorunlu (çoğu)

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege

Sistem:
Xfx 6500xt
İ5 11400f
B560m pro
2x8 16gb 3200mhz ram
Xpg 650w 80+bronze psu

Son driveri ddu ile silin güvenli modda ve 22.5.1 sürümünü yükleyin

Can...

80+ Platinum

Sistem:
Xfx 6500xt
İ5 11400f
B560m pro
2x8 16gb 3200mhz ram
Xpg 650w 80+bronze psu

normal pek düşünme derim :D 1.5 aydır ağzıam etti

bozzard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Osman Batuhan Özgüler

bachpassion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
bach passion
Amd nin işlemcilerinde istediğin overclocku voltaj ayarlamasını, hatta soğutucuna göre her şeyi rahat rahat yapabilirken ekran kartlarında sürekli böyle yazılımsal sorun çıkması çok can sıkıcı.

astaqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
efe

Sistem:
Xfx 6500xt
İ5 11400f
B560m pro
2x8 16gb 3200mhz ram
Xpg 650w 80+bronze psu

kral bende de sapphire rx 6500xt var oyundayken durduk yere ekran gidiyor ve res attığım zaman driver silinmiş ve ekran kartı devre dışı bırakılmış şekilde açılıyordu çözemedim sorunu iade etmek için serviste şuan test ediliyor eğer iade edilmez ise elimde patlayıcak diye görünüyor

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
2 ay önce iki tane 6500XT denedim ikisinde de bu tarz problemler yaşadım. AMDDWDMG stopped working problemi vb.
6500XT kırpılmış laptop çipi kullanan saçma sapan bir kart. Eğer iade edebiliyorsan iade etmenizi tavsiye ederim. 6500XT içler acısı bir kart.

kral bende de sapphire rx 6500xt var oyundayken durduk yere ekran gidiyor ve res attığım zaman driver silinmiş ve ekran kartı devre dışı bırakılmış şekilde açılıyordu çözemedim sorunu iade etmek için serviste şuan test ediliyor eğer iade edilmez ise elimde patlayıcak diye görünüyor
Aynısnı yaşadım iki tane 6500XT de denedim ve çözüm yok iade edebiliyorsanız hemen iade edin.

Sorununun da detayları burada:

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
PC şuan win11 sıkıntı çıkarmı? 10a dönmeliyim bu driver için.

Benimde 1 ay oldu yapmadığım denemediğim şey kalmadı. Bilgisayardan soğuttu beni!
Hayır win 11 64bit 22.5.1 indir ama önce diğerlerini kaldır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,623
Üyeler
140,675
Son üye
NovaNex
Top Bottom