Neler Yeni

Yardım Xfx 6500xt droplar yiyorum!

astaqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
efe
2 ay önce iki tane 6500XT denedim ikisinde de bu tarz problemler yaşadım. AMDDWDMG stopped working problemi vb.
6500XT kırpılmış laptop çipi kullanan saçma sapan bir kart. Eğer iade edebiliyorsan iade etmenizi tavsiye ederim. 6500XT içler acısı bir kart.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynısnı yaşadım iki tane 6500XT de denedim ve çözüm yok iade edebiliyorsanız hemen iade edin.

Sorununun da detayları burada:
kral peki iade almazlar ise herhangi bir çözüm yolu önerirmisin?

bozzard

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Osman Batuhan Özgüler
Tüm dediklerimi eksiksiz son kez baştan sona yap hocam:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...d-radeon-rx-6500-series/amd-radeon-rx-6500-xt 22.5.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 22.5.1 sürümünü kurun. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) BİOS'tan XMP 1 açıksa 2 yap. 2'yse 1 yap.
4) Chipset sürücünü yükle. (https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/products/sku/196645/intel-b560-chipset/downloads.html)
5) Gene Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri güç düğmelerenin yapacaklarını seçin kısmından hızlı başlatmayı kapatın.
7) Aygıt yöneticisinden Ses, video ve oyun denetleyicisinden Realtek sürücüsünü kaldırın.
8) Arama kısmına Msconfig yazın. Hizmetler bölümüne girin. Tüm microsoft hizmetlerini gizle yazan tike tıklayın. Oradaki her şeyi devre dışı bırakıp bilgisayarı yeniden başlatın.
Takılmalar geçti gibi ama bu seferde işlemci gereksiz fazla ısınıyor ve valorantta oyundn birden atıyor hata vermeden. İşlemci ısınmasından kaynaklıdır büyük ihtimal. Soğutucu tam oturmadı galiba onu kontrol edicem az sonra.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin
Takılmalar geçti gibi ama bu seferde işlemci gereksiz fazla ısınıyor ve valorantta oyundn birden atıyor hata vermeden. İşlemci ısınmasından kaynaklıdır büyük ihtimal. Soğutucu tam oturmadı galiba onu kontrol edicem az sonra.
Oyundan atma sebebi RAM'lerden kaynaklı olabilir. Bilgisayar kendi kendine reset atıyor mu?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin
amd pişmanlıktır rx6600 ile tattım ben de bu zevki bir daha asla amd ekran kartı almam. Bu arada wattman hatası yazılımsal değil bildiğin donanımsal tamamen amd nin çöp olmasından kaynaklanıyor.

atilla_zg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
atilla üzgün
Öncelikle hayırlı geceler
Öncelikle bu sorun sebep olabilecek nedenler
Ramlerde sorun olabilir(başka sistemde deneme şansınız varsa deneyin)
Ekran kartı nın sürücüsü sıkıntılı olabilir AMD den (whql uyumlu sürücü yükleyin)
Yada işletim sisteminizde sorun olabilir
Win10 tekrar kurup herşeyi güncel ve stabil sürüm güncellemeleri yükleyin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,623
Üyeler
140,675
Son üye
NovaNex
Top Bottom