Neler Yeni

❌İndirim Bitti! "XFX SPEEDSTER MERC 319 RX 6900 XT BLACK" 🔥14.200₺🔥 yanıyor.

AnhurChivas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Anhur Chivas
Hocam bu tarz üst düzey sitemler de kaliteli PSU şart. Eski PSU model markanızi söyler misiniz ?. Ayriyetten keşke MSI PSU almasaydiniz, bir süre sonra yanlış akım veriyor bu model parçaları yakabilir.
Link olarak koymuştum oraya, High Power 750W 80+ GOLD Performance GD.
Yorumlara bakmıştım alırken MSI PSU'yu kötüleyen görmemiştim ama... Olmadı iade edip sizin kullandığınızı alırım amazondan sipariş verdim zaten iade konusunda sıkıntı çıkarmıyorlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar bileşenleri yazılım ve coding.
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
Bu modelde öyle bir sorun yok.
Aynı modelin 750w olanın da bu sorun vardı bunda da olma ihtimali olduğu için söyleme gereği duydum. Corsair, fsp gibi markalar PSU konusunda daha başarılı. Aynı fiyatta ise MSI yerine bunlar tercih edilebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yorumlara bakmıştım alırken MSI PSU'yu kötüleyen görmemiştim ama... Olmadı iade edip sizin kullandığınızı alırım amazondan sipariş verdim zaten iade konusunda sıkıntı çıkarmıyorlar.
Daha mantıklı olur hocam, Corsair da sorun oluşmaz.

Bu modelde öyle bir sorun yok.
Bu model de aynı sorun varmış az önce baktım.

İade edip Corsair alın hocam. Aynı sorun bu modelde de varmış. PWR_OK'u yanlış ayarlı, elektrik kesintisi durumunda parçalara yanlış voltaj gider.
Screenshot_2022-06-23-13-16-57-48_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Son düzenleme:

AnhurChivas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Anhur Chivas
Aynı modelin 750w olanın da bu sorun vardı bunda da olma ihtimali olduğu için söyleme gereği duydum. Corsair, fsp gibi markalar PSU konusunda daha başarılı. Aynı fiyatta ise MSI yerine bunlar tercih edilebilir.

İade edip Corsair alın hocam. Aynı sorun bu modelde de varmış. PWR_OK'u yanlış ayarlı, elektrik kesintisi durumunda parçalara yanlış voltaj gider. Alıntıyı görüntüle

Tamamdır teşekkür ederim, ürün geldiğinde bi kullanıp bakayım, netleştireyim sorunun psuda olduğunu daha sonra iadeye vereceğim.

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Eren

İade edip Corsair alın hocam. Aynı sorun bu modelde de varmış. PWR_OK'u yanlış ayarlı, elektrik kesintisi durumunda parçalara yanlış voltaj gider. Alıntıyı görüntüle
Bunu nereden aldınız link atar mısınız? tomshardware ise orada 750w için var böyle bir inceleme 850 olan için göremedim.

AnhurChivas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Anhur Chivas

Bunu nereden aldınız link atar mısınız? tomshardware ise orada 750w için var böyle bir inceleme 850 olan için göremedim.

Evet ben de şimdi baktım da 850w için bir inceleme yok böyle, 850w review yazınca o site çıkıyor, başlığa dikkat etmeden yanlışlıkla atmış olabilir.

Bide şimdi FurMark ile benchmark testi yaptım, ekranda çizgiler oluşuyor. Stres testi yaparken bir şey olmuyor. Attığım videoda, oyun içinde de var bu çizgiler ama videoda belli olmamış pek.

Son düzenleme:

Aravil

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Vurhan
1080ti mevcut elimde, model yenilemek istiyordum ama elimdeki monitor 34 inch gsync. 6900xt alip gsync’ten vazgecmeye deger mi? Ilk gsynclerden oldugu icin freesync desteklemiyor maalesef.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
1080ti mevcut elimde, model yenilemek istiyordum ama elimdeki monitor 34 inch gsync. 6900xt alip gsync’ten vazgecmeye deger mi? Ilk gsynclerden oldugu icin freesync desteklemiyor maalesef.
Ne alakası var benim monitörüm Samsung Odyssey G7 UHD Gsync monitor aynı zamanda freesync pro da destekliyor. Senin monitörün sadece Gsync destekliyorsa öyle olabilir. Şahsen ben iki özelliği de hiç kullanmaya gerek duymuyorum. Karşılaştırdığın şeyler çok mantıksız.

Aravil

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Vurhan
Ne alakası var benim monitörüm Samsung Odyssey G7 UHD Gsync monitor aynı zamanda freesync pro da destekliyor. Senin monitörün sadece Gsync destekliyorsa öyle olabilir. Şahsen ben iki özelliği de hiç kullanmaya gerek duymuyorum. Karşılaştırdığın şeyler çok mantıksız.
Mesajimda belirttim zaten freesync desteklemediğini. Neden alakasiz oldugunu da anlamadim. Daha fazla fps alacagim kesin ama gsync’siz olacağından screen tearing denen olay çok can sıkıcı olur mu bunu danışmak istedim foruma…

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
Mesajimda belirttim zaten freesync desteklemediğini. Neden alakasiz oldugunu da anlamadim. Daha fazla fps alacagim kesin ama gsync’siz olacağından screen tearing denen olay çok can sıkıcı olur mu bunu danışmak istedim foruma…
Alakasız yönü şu hocam. Gsync destekleyen monitörler freesync desteklemez gibi bir algı oluştu sizin yazdığınız mesajda. O yüzden düzeltme gereği duydum. Ayriyetten monitör için ekran kartı alınır mı diye bir soru sormak alakasız bir soru. Paranız varsa ekran kartını alırsınız. Gsync ve freesync çoğu zaman 1ms nin üzerinde hız ve FPS yi düşürüyor o yüzden çoğu kişi kullanmıyor bile. Gsync dan dolayı screen tearing olayı sizi çıldırtmaz, çok fark edebileceğinizi sanmıyorum zaten. Belki arada bir gözünüze çarpar çok dikkat edince o kadar.

Top Bottom