Neler Yeni

Xiaomi redmi note 7 yavaşlama

Qbört

80+ Bronze
Merhabalar, telefonu alalı 3 yıl oldu güncellemelerle telefon battı eskisi gibi performanslı, uzun batarya süreleri vermiyor aslında bunu mıuı 11'e geçince yaşamaya başladım daha sonra mıuı 12/android 10, mıuı 12.5 derken yine hüsran. İlk kullandığım'da mıuı 10/android 9 vardı ve çok stabildi ancak sistem güncellemelerin telefonu böyle yapacağını bilmiyordum ve yeni bir telefon alırsam ki biraz zor asla sistem güncellemesi yapmayacağım. Sorunum yavaşlama ve hızlı pil tüketimi, güvenlik uygulamasından pili harcayan uygulamları kapatıyorum optimizasyon yapıyorum ve önbelleği temizliyorum ama hâla yavaş çalışıyor sadece cihazı kapatıp açtığımda hızlı çalışıyor.
Rom atmayı düşündüm saf android 11-12 falan ama güvenemedim. Hard reset atmadım acaba düzelir'mi diye düşünüyorum ama pek sanmam.

SerhatCC

80+ Bronze
dostum maalesef android telefonların kaderi bu belli bir zamandan sonra, nedendir bilmem

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Zamanının giriş-orta seviye telefonlarından biriydi. 3 yıl götürmüş olması görevini fazlasıyla yerine getirdiğinin göstergesi aslında. Zaten Xiaomi'nin efsaneleri arasına giren bir cihazdı, ondan sonra çıkan Redmi Note 8'de pek bir değişiklik yapmadılar. Redmi Note 9 ise fiyaskoydu, 9S'ler Pro'lar falan iyiydi.

3 yıllık yoğun kullanımda pil artık ömrünü tamamlamıştır, güncellemelerin ve donanımsal olarak günümüzden geri kalmasının haricinde pil de yavaşlatıyor olabilir. Bir süre daha kullanmayı planlıyorsanız pil değişimi yaptırabilirsiniz. Custom ROM'ların hepsi güvenilir olmuyor ama XDA'da yayınlanan ve belirli bir "community"ye ulaşan ROM'ları kurabilirsiniz çok sıkıntı çıkmaz. O telefon ROM cenneti zaten, inanılmaz fazla geliştirici uğraşıyor o cihazla, birini beğenmezseniz ötekine geçersiniz yani.

Qbört

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zamanının giriş-orta seviye telefonlarından biriydi. 3 yıl götürmüş olması görevini fazlasıyla yerine getirdiğinin göstergesi aslında. Zaten Xiaomi'nin efsaneleri arasına giren bir cihazdı, ondan sonra çıkan Redmi Note 8'de pek bir değişiklik yapmadılar. Redmi Note 9 ise fiyaskoydu, 9S'ler Pro'lar falan iyiydi.

3 yıllık yoğun kullanımda pil artık ömrünü tamamlamıştır, güncellemelerin ve donanımsal olarak günümüzden geri kalmasının haricinde pil de yavaşlatıyor olabilir. Bir süre daha kullanmayı planlıyorsanız pil değişimi yaptırabilirsiniz. Custom ROM'ların hepsi güvenilir olmuyor ama XDA'da yayınlanan ve belirli bir "community"ye ulaşan ROM'ları kurabilirsiniz çok sıkıntı çıkmaz. O telefon ROM cenneti zaten, inanılmaz fazla geliştirici uğraşıyor o cihazla, birini beğenmezseniz ötekine geçersiniz yani.
Aynen hocam zaten ne varsa güncelleme yaptıktan sonra oldu.
Önerebileceğiniz bir ROM var mıdır? Teşekkürler.

Top Bottom