Neler Yeni

Yapay Zeka Yazılımcıların İşini Bitirecek mi?

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,718
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Soru basit; sizce yapay zekanın dev. istihdamı açısından ne gibi + ve - leri olacak?

Bence pek bir faydası olmayacak çünkü istediğiniz kadar kaliteli bir ai'ye sahip olun isterseniz gpt-4'ten 5x-10x daha iyi ve stabil çalışsın.
Neyi nasıl arayacağınızı soracağınızı bilmezseniz verimli sonuç alamayacaksınız. Bu yüzden iş kolaylığı dışında pek bi faydası olmayacak, işini iyi yapanlar daha iyi yapacak ancak 0'dan hiçbir şey bilmeyen birinin uzun vadede faydalanacağı temiz bir kod yazdıramayacak.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Şuan bitirdi. Lütfen yazılımcılardan önce hizmet sektörünü bitirsin

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,718
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şuan bitirdi. Lütfen yazılımcılardan önce hizmet sektörünü bitirsin
Şöyle bitirebilir, örneğin e-ticaret sitesi sahibisiniz ve ürünlerinizin açıklamalarını yazdırmak için 3. bir kişiye para verip yazdırıyorsunuz.
Şuanda chatgpt sayesinde 1000 ürüne 5-6dk'da açıklama yazdırabiliyorum ve bunu otomatik excel halinde alabiliyorum. Gibi gibi internet alemindeki bu tarz şeylerin bitmesine sebep olacak ancak tam olarak önünü göremiyorum işin doğrusu.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,866
İsim
bilo
Discord
b1l0
Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve beni tedirgin etmeye başladı. Her ne kadar tamamen istediğini vermese de 5 kişinin bir haftada yaptığı işi 1 dakikada yapıyor. Durum böyle olunca 5 kişiye değil 1 kişiye ihtiyacı kalıyor şirketin, o da kontrol ve istenilen şeyleri düzeltme vs için. Artık her sektör tehlike altında. Ben böyle düşünüyorum.

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,718
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve beni tedirgin etmeye başladı. Her ne kadar tamamen istediğini vermese de 5 kişinin bir haftada yaptığı işi 1 dakikada yapıyor. Durum böyle olunca 5 kişiye değil 1 kişiye ihtiyacı kalıyor şirketin, o da kontrol ve istenilen şeyleri düzeltme vs için. Artık her sektör tehlike altında. Ben böyle düşünüyorum.
Ben de bilgisayar mühendisliği okuyorum, iş yükünü oldukça azalttı ancak korkulacak kadar büyük bir şey şimdilik ortada yok. İlerleyen zamanlarda olur mu bilemiyorum... Az önce yazdığım gibi içerik üreticisi olarak konuya bakarsak birçok açıdan kolaylık sağlıyor, kendi web sitemde denemeler yapıyorum, bota içerik yazdırıyorum index alacak mı yoksa patlayacak mı google nasıl tepki verecek bakalım.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,866
İsim
bilo
Discord
b1l0
Ben de bilgisayar mühendisliği okuyorum, iş yükünü oldukça azalttı ancak korkulacak kadar büyük bir şey şimdilik ortada yok. İlerleyen zamanlarda olur mu bilemiyorum... Az önce yazdığım gibi içerik üreticisi olarak konuya bakarsak birçok açıdan kolaylık sağlıyor, kendi web sitemde denemeler yapıyorum, bota içerik yazdırıyorum index alacak mı yoksa patlayacak mı google nasıl tepki verecek bakalım.
Bir yıl öncesine göre böyle bi şeyin bahsi bile tek tük geçiyordu, bir yıl sonra nerede olacağını kestiremiyoruz. Artık her sektör tehlikede bence, herkes kendini iyi geliştirip aradan sıyrılacak şeyler yapmalı.

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,718
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
Bir yıl öncesine göre böyle bi şeyin bahsi bile tek tük geçiyordu, bir yıl sonra nerede olacağını kestiremiyoruz. Artık her sektör tehlikede bence, herkes kendini iyi geliştirip aradan sıyrılacak şeyler yapmalı.
Benim uzun zamandır asıl hedefim big-data alanına yönelmekti Ai'nin bu denli hızlı yükselişiyle big-data'ya talep artacak. Gemiyi kaçırmamak lazım işin doğrusu..

Midora

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Sinan
Açıkcası ben de AI konusunda mesleki bir uzmanlık edinmek istiyorum. Bu konuda yönelinebilecek alanları bilenler varsa lütfen aydınlatsın beni.

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,676
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Ortada bir problem yok merak etmeyin toollar bizim için üretiliyor buna adapte olamayanlar elenecek maalesef bu her sektörde vardır. Kendinizi onu kullanarak daha da ileriye atabilirsiniz

pr0phet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
418
İsim
Mehmet Emin Güneşli
e sporu ve sporu kötü etkileyeceğini düşünmüyorum.

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,718
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram

pr0phet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
418
İsim
Mehmet Emin Güneşli

Midora

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Sinan
Udemy'de güzel kurslar var, machine learning olarak aratırsan kolayca bulabilirsin.

???
Açıkcası onu da düşündüm ama global olarak geçerliliği bulunan sertifikalar veren kurslar daha cazip geliyor şu an. Udemy kurslarını bilgi birikimi için yine inceleyebilirim ama yurtdışı planlarım için elimde geçerli bir belge bulunması daha iyi olur bence. İyidir dediğiniz bir yer varsa sitesinden programları incelerim mutlaka.

Top Bottom