Neler Yeni

🔥İndirim YAPIŞTIRRR DEEPCOOL CK560 4 FANLI 3 ARGB FANLI ATX KASA 2798TL TEBİLON

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Tayfun Balım
Valla arctic aldığım için bana zor bu kasalar
Hocam ben Hüsrev ağa gibi gelenekçiyim
Kasamın üst paneline 360mm sığmadığı sürece (ki sığmıyor ve kasaya da 6000 lira vermek istemiyorum)
En fp kule tipi soğutucuyu alıp geçerim. Radyatör arızası pompa sesi vs uğraşamam (başıma gelmeyebilir ama ihtimal vermemek daha iyi garantici oynuyorum)
E 240lık soğutucular da tepe kule tipinin ya gerisinde kalıyor ya da aşağı yukarı aynı performansı veriyor (Bu sefer de işin içine maliyet giriyor kule tipinin en kralı 2000 lira sıvı soğutmaların en merdiven altı modelleri o fiyattan satılıyor)

Bu senaryoda kule tipi benim için yeterli (işlemci 7500f oc li haliyle bile 70c nin altında kalıyor)

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,373
İsim
Selim
Kasamın üst paneline 360mm sığmadığı sürece (ki sığmıyor ve kasaya da 6000 lira vermek istemiyorum)
En fp kule tipi soğutucuyu alıp geçerim. Radyatör arızası pompa sesi vs uğraşamam (başıma gelmeyebilir ama ihtimal vermemek daha iyi garantici oynuyorum)
E 240lık soğutucular da tepe kule tipinin ya gerisinde kalıyor ya da aşağı yukarı aynı performansı veriyor (Bu sefer de işin içine maliyet giriyor kule tipinin en kralı 2000 lira sıvı soğutmaların en merdiven altı modelleri o fiyattan satılıyor)

Bu senaryoda kule tipi benim için yeterli (işlemci 7500f oc li haliyle bile 70c nin altında kalıyor)

Hocam cine testi yapıp watt ve sıcaklık değerlerini atabilirmisiniz

pc ustasi1

80+ Silver

ARKADAŞLAR UZUN SÜREDİR BEKLEDİĞİM KASA İNDİRİME DÜŞTÜ ORTALAMA FİYATI 3300 TLDİR YAKLAŞIK 500 TL KEMİKSİZ İNDİRİM VAR HEMEN ÇEKTİM.
38 CM EKRAN KARTI 17.5 CM KULE TİİPİ SOĞUTUCU DESTEĞİ EXTENDED ATX ANAKART DESTEĞİ VAR
3X12 ARGB FAN + 14CM RGB SİZ EGZOZ FANLI KASA
ÖN PANEL 36CM ÜST PANEL 28 CM SIVI SOĞUTMA DESTEKLİ
İHTİYACI OLAN DEĞERLENDİRSİN
İYİ FORUMLARRR
Ben cafcaflı seviyom cık sarmadı . Ben asıl şu kasanın indirmini bekliyom

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Tayfun Balım
Akvaryum sevmiyorum hocam ankara pavyonları gibi görünüyor.
Anakartta ramde egzoz fanda rgb yok
Kule tipi soğutucumda da rgb yok
(Olsaydı da Kule tipi komple kapatacağı için görünmeyecekti) ekran kartı dik takma desteği yok, aşağıya bakacak onun da rgb leri gözükmeyecek)
Mis gibi sade kasa olacak (ön paneldekinin de rgb bağlantısını yapmam)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam cine testi yapıp watt ve sıcaklık değerlerini atabilirmisiniz
Hocam ben size direkt olarak soğutucu rehberi atayım orada mevcut

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Tayfun Balım
(Olsaydı da Kule tipi komple kapatacağı için görünmeyecekti) ekran kartı dik takma desteği yok, aşağıya bakacak onun da rgb leri gözükmeyecek)

bu mu 4000d airflow mu?
4000d ön panelde tek fan ve arkada tek fan olmak üzere toplam 2 fanla geliyor.
Ck560 toplam 4 fanla geliyor (arkadaki fan 14cm daha büyük ve daha sessiz)
Ck560 2800 lira
4000d 2950 lira
Kaliteli Argb fanlar 500 lira extra masraf yapmazsanız bileşenleriniz daha sıcak çalışacak.
Rgb takıntınız varsa 4000d önermem çünkü yan paneldeki cam karartmalı (rgb sistem dizerseniz göremeyeceksiniz bir anlamı yok)

4000dyi de çok araştırdım ck560 ın daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Ekler

• Screenshot_20240604_234041_YouTube.jpg
    Screenshot_20240604_234041_YouTube.jpg
    436.5 KB · Hit: 20
Son düzenleme:

pc ustasi1

80+ Silver

Ben Yt videoları çektiğim için rgb önemli

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,373
İsim
Selim

Aynı işlemci var sıvı soğutucu ile 80 derece görüyorum voltajda bi sorun var sizin değerleri merak ettim voltajı filan. Benim ki 1.4 voltajda çalışıyor

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Tayfun Balım
Aynı işlemci var sıvı soğutucu ile 80 derece görüyorum voltajda bi sorun var sizin değerleri merak ettim voltajı filan. Benim ki 1.4 voltajda çalışıyor
Hocam geriye bir tek fabrikasyon silikon kalitesi kalıyor. Benim pc arkadaşın evinde uzay montaj olarak çalışıyor. Sıcaklık değerlerini henüz kontrol etmedik. Ancak size attığım videoda soğutucu karşılaştırması yapılıyor ve genelde 55 derece civarında çalışıyor.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,373
İsim
Selim
Hocam geriye bir tek fabrikasyon silikon kalitesi kalıyor. Benim pc arkadaşın evinde uzay montaj olarak çalışıyor. Sıcaklık değerlerini henüz kontrol etmedik. Ancak size attığım videoda soğutucu karşılaştırması yapılıyor ve genelde 55 derece civarında çalışıyor.
Satıp 7800x3d geçeyim en iyisi

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,373
İsim
Selim
Top Bottom