Neler Yeni

Yaş 16 Kilo: 90! Nasıl Kilo Verebilirim?

wskfgfff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kaan
Merhaba arkadaşlar. Yaş 16, kilo 90 ve boy 175.

Ne yapmalıyım kilo vermek için? Spor salonuna gidiyordum. 10 gün falan gittim, 86'dan 83'e düştüm kısa süre içinde fakat şu an hiç başlama motivasyonum kalmadı. Hiçbir şey yapmak istemiyorum. Bir anda tüm enerjimi kaybettim hatta o kadar ileri seviye ki bu motivasyon düşüklüğü, 1 aylık üyelik aldım ama 1 gün bile gitmedim.

Psikolojimi nasıl düzeltebilirim? Berbat bir hayat yaşıyorum. Gece 4'te yatıyorum. Yeme bozukluğu var. Diyetlere sadık kalamıyorum ayrıyeten spor salonu da bildiğiniz kötü spor salonlarından. Bir spor programı veriyor zorluyor insanı fakat imkansız değil. Ayrıyeten diyet listesi de veriyorlarmış. Sizce motivasyonu düzeltmek, program almak için nerelere başvurmalıyım? Ne yapmalıyım?

Tümer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Tümer Atlı

Ne yapmalıyım kilo vermek için? Spor salonuna gidiyordum. 10 gün falan gittim, 86'dan 83'e düştüm kısa süre içinde fakat şu an hiç başlama motivasyonum kalmadı. Hiçbir şey yapmak istemiyorum. Bir anda tüm enerjimi kaybettim hatta o kadar ileri seviye ki bu motivasyon düşüklüğü, 1 aylık üyelik aldım ama 1 gün bile gitmedim.

Psikolojimi nasıl düzeltebilirim? Berbat bir hayat yaşıyorum. Gece 4'te yatıyorum. Yeme bozukluğu var. Diyetlere sadık kalamıyorum ayrıyeten spor salonu da bildiğiniz kötü spor salonlarından. Bir spor programı veriyor zorluyor insanı fakat imkansız değil. Ayrıyeten diyet listesi de veriyorlarmış. Sizce motivasyonu düzeltmek, program almak için nerelere başvurmalıyım? Ne yapmalıyım?
Hocam diyetisyene git aileden birini de ikna et o da yazılsın yanında diyetisyene yemek derdin bi bakıma çözülmüş olur

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,260
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
Youtube üzerinde bir sürü program var. Spor salonlarının gereksiz programlarına uyarsan ilerleyemezsin.
Kalori açığı oluşturacaksın ve protein ağırlıklı besleneceksin. Yağların eriyecek yerine kas oluşacak.
Vücudundaki ödemi atmak için detoks, yağı yakmak için kardiyo yapacaksın. Koşu bandında çıkacaksın ve yarım saat seviyeli şekilde koşacaksın veya yürüyeceksin.

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,655
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı doktoruna bir görün önce dostum. Bir duygu durum muayeneni ol ondan sonra gerisine bakarız... Motive olmadan yapman çok zor çünkü. Önce bir yeme bozukluğu, depresyon vs var mı diye kontrol ettir kendini.

mustafadb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
mustafa
Öncelikle ağzını boğazını tutmadan kilo veremeyeceğini bil. İrade ve Sabrı öğren. Spora düzenli gitme alışkanlığı edin. Kilo vermeye başladığını gördüğünde bağımlılık yapacak. Tartıya sürekli çıkma belirli aralıklarla çık 15 günde bir tart. Her gün tartıya çıkıp aaa verememişim demek moral bozar. Tartıda verdiğin değil aynada gördüğün değişim önemlidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak iştah kapatmak için efsun çayı kullanabilirsin. Doğal ve etkili yöntem. Ama sporu mutlaka eksiksiz yap. Hareket et. Uyuma düzenin olsun. Gece 4 de yatma işini bırak. 12 de gir yatağa

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Erdoğan Aktaş

Kanka yıllardır spor yapıyorum ne yazdığını okumadım sadece başlığını okudum spor vermenin tek yolu sağlıklı kalori açığı basitçe ya harcadığınız kalorinin altın da besleneceksin ya da aldığın kalorinin üstün de yakacaksın bu konuyu araştır ve her şey disiplin süreklilik

Komando41.

80+ Silver
🐒 çok kiloku Maymun rahatsız maymun az yer spor yapar maymun fit mutlu

mustafadb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
mustafa
Ben 96 kiloydum. Askere gittim 73 kilo geri geldim. Düzenli beslenme uyku ve sporun önemi. 6 ayda çelik gibi oldu vücudum

wskfgfff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka yıllardır spor yapıyorum ne yazdığını okumadım sadece başlığını okudum spor vermenin tek yolu sağlıklı kalori açığı basitçe ya harcadığınız kalorinin altın da besleneceksin ya da aldığın kalorinin üstün de yakacaksın bu konuyu araştır ve her şey disiplin süreklilik
Peki kalori açıklığı oluşturdum diyelim bunu yaparken de spor salonuna gidersem doğru olurmu?

🐒 çok kiloku Maymun rahatsız maymun az yer spor yapar maymun fit mutlu
Bu kadar basit olsa keşke

Ben 96 kiloydum. Askere gittim 73 kilo geri geldim. Düzenli beslenme uyku ve sporun önemi. 6 ayda çelik gibi oldu vücudum
ne yaptın ki

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,260
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
Peki kalori açıklığı oluşturdum diyelim bunu yaparken de spor salonuna gidersem doğru olurmu?
Kalori açığını oluşturup spora gideceksin zaten. Sadece kalori açığı oluşturup evde yatarsan hiçbir işe yaramayacak.
Kalori açığı için vücudunda bir şeyleri hızlıca yakman lazım.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Spor y ap kas kütleni arttır, protein ağırlıklı beslen ama genel yediğin miktarı azalt. Yani normalde ne kadar yiyorsan %70'i kadar ye.
Yaşın genç tam gelişme dönemindesin bir kaç aya kilo vs kalmaz düzenli spor yaparsan.

wskfgfff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kaan
Kalori açığını oluşturup spora gideceksin zaten. Sadece kalori açığı oluşturup evde yatarsan hiçbir işe yaramayacak.
Kalori açığı için vücudunda bir şeyleri hızlıca yakman lazım.
Yani kısacası
* Kalori Açığı
* Düzenli Spor
* Protein Ağırlıklı Gıdalar
* Sabır.

Peki bu kalori açığını nasıl oluşturacağım? demek istediğim mesela günde kaç kalori almam gerektiğini nasıl öğreneceğim? Spor salonunda hangi haraketleri yapmalıyım bu süreçte? Bunun için bir program varmı? varsa ne?

HjRO

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Ekrem Fil

benim gibi yap 3 gündür rize simidi yiyorum :D

Top Bottom