Neler Yeni

Yazılım bilgisayarı

Heath Ledger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,343
İsim
Heath Ledger
Elimde 10 yıllık kötü bir bilgisayar var. Bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor. Günlük kullanım şeyler bile yapılmıyor.(internette gezmek gibi) o yüzden oyun oynama vs. Bir şey demiyorum. Yeni pc alınca eski pc yi değerlendirmek istiyorum. Yazılım yapmak için nasıl bir geliştirme yapmam gerekir. Sadece işlemciyi yükseltsem yeter mi yoksa tüm parçaları mu yükseltmem gerekir. Teşekkürler.

Yusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Yusuf
Eğer büyük projelerde yer alırsan hem ram'e hemde işlemciye önem vermen gerek çünkü kodları yazdığın zaman ram'de ilk başta kayıt olur.
biraz paranı biriktir monster al hemoyun anlaında memnun olursun hemde yazılım anlamında

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,029
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
İşlemci, SSD iyi olur.

Heath Ledger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,343
İsim
Heath Ledger
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer büyük projelerde yer alırsan hem ram'e hemde işlemciye önem vermen gerek çünkü kodları yazdığın zaman ram'de ilk başta kayıt olur.
biraz paranı biriktir monster al hemoyun anlaında memnun olursun hemde yazılım anlamında
Oyun için zaten başka pc alacağım ben sadece yazılım işlerimi görsün diye az bir bütçeyle neler yapabilirim onu soruyorum. Teşekkürler

Heath Ledger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,343
İsim
Heath Ledger

Heath Ledger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,343
İsim
Heath Ledger

aonec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Caner Alptekin
Elimde 10 yıllık kötü bir bilgisayar var. Bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor. Günlük kullanım şeyler bile yapılmıyor.(internette gezmek gibi) o yüzden oyun oynama vs. Bir şey demiyorum. Yeni pc alınca eski pc yi değerlendirmek istiyorum. Yazılım yapmak için nasıl bir geliştirme yapmam gerekir. Sadece işlemciyi yükseltsem yeter mi yoksa tüm parçaları mu yükseltmem gerekir. Teşekkürler.

Yazılım için hangi platformu düşünmektesin? Düşüncen internet tarafında ise sadece stabil bir sistem ile SSD yeterli olabilir. Daha fazla mobile tarafta olacak isen işin içine emulator girdiği için işlemci, bellek ve ssd yükselmelidir.

Heath Ledger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,343
İsim
Heath Ledger
Yazılım için hangi platformu düşünmektesin? Düşüncen internet tarafında ise sadece stabil bir sistem ile SSD yeterli olabilir. Daha fazla mobile tarafta olacak isen işin içine emulator girdiği için işlemci, bellek ve ssd yükselmelidir.
İki tarafa da yönelik çalışmalarım var teşekkürler

Toroslu

80+ Bronze
Depolama proje boyutunuza göre değişir, siz yeni başlayacağınızdan çok bir önemi yok ertelenebilir.
Size gerekli şeyler; CPU, CPU, CPU, CPU, biraz daha CPU ve yanında da bellek, çok değil birazcık ta azim.

Heath Ledger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,343
İsim
Heath Ledger
Depolama proje boyutunuza göre değişir, siz yeni başlayacağınızdan çok bir önemi yok ertelenebilir.
Size gerekli şeyler; CPU, CPU, CPU, CPU, biraz daha CPU ve yanında da bellek, çok değil birazcık ta azim.
Teşekkürler. Yazılım hakkında bilgim var ama donanımsal bilgim biraz eksik. Tavsiyeniz için yeniden teşekkürler

mergin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Osman Coskun
egerki bilgisayar gercekten eskiyse yapacak fazla bir seyin yok ama hafif bir linux dagitimi, biraz ram ve ssd takviyesi ve lehimli degilse bir islemci yukseltmesi ile laptop canavar olur.

Heath Ledger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,343
İsim
Heath Ledger
egerki bilgisayar gercekten eskiyse yapacak fazla bir seyin yok ama hafif bir linux dagitimi, biraz ram ve ssd takviyesi ve lehimli degilse bir islemci yukseltmesi ile laptop canavar olur.
Laptop değil masaüstü pc zaten o yüzden yükseltme yapıp yazılım için kullanmayı deneyeceğim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,788
Üyeler
138,408
Son üye
eak1907
Top Bottom