Neler Yeni

YD telefon kayıt parasıyla başka telefon almak mantıklı mı?

wake up to reality

80+ Silver
Yurtdışı iphone aldım 2 imei var yani yılda 8 ay kullanabiliyorum. Kalan 4 ay için yurtdışı iphone 11 falan alsam 1 yıl kullanıtrım toplam, kayıt parasından ucuza gelir hem 2 telefonu da istediğim zaman satabilirim yeni kayıt parası gibi yok olup gitmez. Sizce mantıklı mı? Eğer kayıt edersem 3 yıl bende olmak zorunda olacak telefon.

Bir de yılda 1 imei 4 ay kullanımı yeni yılda devam eder mi devletin kaldırma ihtimalı var mı?

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,974
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar , Ekran Kartı
Discord
DocToR#3732
evet mantıklı 2 iphone almak

mehmetaga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
mehmet ali soylu
belki süresi kısalır ama tamamen kalkmaz çünkü bir sürü gurbetçi vs gir çık yapıyor ülkeye.
belki yurt dışı hat takılınca yıllık 4 ay yenileme vs getirebilirler çözüm olarak.

bence söylediğin mantıklı veya bir yüksek bataraya android alıp wifi açıp 4 ay çift telefon kullanabilirsin tabi yük olacak orası da ayrı mesele.
ben iş telefonu da kullandığımdan kayıtsız böyle kullanıyorum

wake up to reality

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
belki süresi kısalır ama tamamen kalkmaz çünkü bir sürü gurbetçi vs gir çık yapıyor ülkeye.
belki yurt dışı hat takılınca yıllık 4 ay yenileme vs getirebilirler çözüm olarak.

bence söylediğin mantıklı veya bir yüksek bataraya android alıp wifi açıp 4 ay çift telefon kullanabilirsin tabi yük olacak orası da ayrı mesele.
ben iş telefonu da kullandığımdan kayıtsız böyle kullanıyorum
20bin TL az para değil 2. telefon 4 aylığına çok da yük olmaz, bir de mesela seneye ağustosa elimdekini satıp daha yeni model alsam 4 ay yılbaşından sonra 8 ay toplam 1 yıl kulanırım 2025 ağustosa kadar yani belki 2. telefona bile gerek kalmaz, ama kayıt 30bine çıkıp daha sonra kayıtsız kullanmaya engel benzeri bir şey gelirse kötü olur

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,066
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
elinizdeki telefonu satın. 20k TL yi üstüne ekleyip TR den alın. Belki daha az kaarlı olur ama sonuç olarak başın ağrımaz

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,066
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun

mehmetaga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
mehmet ali soylu
20bin TL az para değil 2. telefon 4 aylığına çok da yük olmaz, bir de mesela seneye ağustosa elimdekini satıp daha yeni model alsam 4 ay yılbaşından sonra 8 ay toplam 1 yıl kulanırım 2025 ağustosa kadar yani belki 2. telefona bile gerek kalmaz, ama kayıt 30bine çıkıp daha sonra kayıtsız kullanmaya engel benzeri bir şey gelirse kötü olur
kayıt sorunu çıkarsa 2. el yedek telefon alırsan bir telefon patlamış olur öteki türlü 2si reiske girer

Top Bottom