Neler Yeni

Yemek yediğim halde kilo alamıyorum

lyrxreal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berk
Yaş 16 boy 1.83 Kilo 68 4 5 öğün yemek yememe rağmen hiçbir şekilde kilo alamıyorum genetik olduğunu düşünmüyorum evdeki herkes yapılı(ben dışında) zargana olmaktansa obez bile olurum neler yiyerek kilo alabilirim?

demirclk0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Demir
Yaş 16 boy 1.83 Kilo 68 4 5 öğün yemek yememe rağmen hiçbir şekilde kilo alamıyorum genetik olduğunu düşünmüyorum evdeki herkes yapılı(ben dışında) zargana olmaktansa obez bile olurum neler yiyerek kilo alabilirim?
Yediğin şeylerden çok hareket ediyorsan kilo verirsin. Sağlıklı kilo almak umrumda değil diyorsan; Gainer,Creatine ve ya BCAA kullanabilirsin bunlar sana 1 ayda 2-4 kilo almanı sağlar bunların yanında gym'e gider spor yaparsan kas kütlesini de hızlıca kazanır ve daha hızlı kilo alırsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yediğin şeylerden çok hareket ediyorsan kilo verirsin. Sağlıklı kilo almak umrumda değil diyorsan; Gainer,Creatine ve ya BCAA kullanabilirsin bunlar sana 1 ayda 2-4 kilo almanı sağlar bunların yanında gym'e gider spor yaparsan kas kütlesini de hızlıca kazanır ve daha hızlı kilo alırsın.
+ olarak kalori hesabı yapman lazım günde kaç kalori almanı bulman lazım senin alacağın kalori de 2710.56 Kalori / Gün bu kalorinin altında alırsan hızlı kilo alamazsın, bana verdiğin bilgilere göre hesapladım kendin hesaplamak istersen: https://www.macfit.com/hesaplama-araclari/gunluk-kalori-ihtiyaci

lyrxreal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Berk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

+ olarak kalori hesabı yapman lazım günde kaç kalori almanı bulman lazım senin alacağın kalori de 2710.56 Kalori / Gün bu kalorinin altında alırsan hızlı kilo alamazsın, bana verdiğin bilgilere göre hesapladım kendin hesaplamak istersen: https://www.macfit.com/hesaplama-araclari/gunluk-kalori-ihtiyaci
Sağolun hocam

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Halil Karagöz
Hocam bence yiyorum ama kilo alamıyorum diye bir şey yok yeterli yemiyorum kavramı var @demirclk0 'ın da dediği gibi gerekirse kalori hesabı yap ve madem kilo almak istiyorsun normal günlük aktivitelerini azaltman ve daha çok yemen. yardımcı olacaktır

Son düzenleme:

Doc Hudson.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
BehzatÇ
Bende de aynısı var bol makarna bol pilav yiyerek 2 kilo falan alabildim anca:D

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,861
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
27 yaş 186 boy 67/68 kiloya sahibim çok zayıf olduğumu düşünmüyorum eksiğim var ama cılız durmuyorum spor yaptığım için gerçekten kilo almak istiyorum dersen kökten bir çözümü var ama spor ile desteklemen lazım yoksa yağlı bir vücudun olur 😄 birde kalori hesabı yapacaksın alman gerekenden en az 500 kalori daha fazla alman lazım günlük alman gerekenden az aldığın için kilo alamıyorsun çünkü vücut onu yakıyor daha fazlasını alman lazım kilo almak istersen alırsın alamıyorum diye bişey yok

Gainer,Creatine ve BCAA, hamileler için uygun mudur?

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,366
İsim
Hakan
Sağlıklı kilo almak umrumda değil diyorsan; Gainer,Creatine ve ya BCAA kullanabilirsin
az salla osman
BCAA kilo aldırmaz alakasız kas yorgunluğu ile alakalı, Creatine sağlıksız bri şey değil aksine sağlıklı ve su tutturur kilo aldırmaz

byfaresiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
faresiz
Obez olup çatlaklar sarkıklar ile uğraşma doğru bir yeme listesi ayarlat ve düzgünce antreman yap online güvenilir eğitmenler bulabilirsin. Bu yönelimini kariyere bağlamayacaksan boyuna göre kilonu 80 90 civarında tutman senin yapın için ideal olacaktır büyük ihtimal ile yaşında genç boy artma ihtimali var. Şahsen gıda tarafında yulaf unu ile pankek pirinç unu ile sütlaç kıvamında ballı fıstık ezmeli yiyecekler yapabilirsin.

Son düzenleme:

Solotov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Solotov Bourne
Gainer,Creatine ve BCAA, hamileler için uygun mudur?
Diğerleri hakkında kesin bir bilgim olmamakla birlikte kreatinin bir zararı yok. Çünkü bazı gıdalar vücütta yeteri kadar üretilmediği için dışarıdan almak gibi bir durumda kalıyoruz. Bir insan vücudu günlük maksimum 1 gr. kreatin üretebilir. ekstra 2-3 gr almanın bir zararı olmaz. Omega, magnezyum ve çinko gibi takviyeler almak zarar bir kenara yararlı olacaktır. Hastanede belirli tetkikler yapıldıktan sonra yapılması gereklidir. Çünkü belkide vücudun ihtiyacı olmayadabilir. Bir diyetisyen- Doktora danıştıktan sonra almak gereklidir.

Top Bottom